مدیرعامل جمعیت خیریه تولد دوباره

افزایش مراکز متادون درمانی در سطح کشور/ عدم پوشش بیمه‌ای از بهبودیافتگان

افزایش مراکز متادون درمانی در سطح کشور/ عدم پوشش بیمه‌ای از بهبودیافتگان

 

 

به گزارش سراج24: عباس دیلمی‌زاده با اشاره به اینکه متأسفانه حمایتی که باید از معتادان بهبود‌ یافته بشود صورت نمی‌گیرد، اظهار داشت: هم اکنون تعداد قابل توجهی از معتادان بهبود‌یافته در مراکز DIC و کمپ‌های ترک‌ اعتیاد حضور دارند که باید حمایت بیشتری از آنها صورت گیرد.

وی تصریح کرد: جمعیت خیریه تولد دوباره بنا دارد تعداد مراکز اشتغال زنان بهبود‌یافته را در سطح کشور افزایش دهد به طوری که نخستین مرکز اشتغال زنان بهبود‌یافته در شیراز افتتاح شد و دومین مرکز به زودی در تهران راه‌اندازی خواهد شد.

دیلمی‌زاده بیان داشت: افزایش مراکز MTCیکی دیگر از برنامه‌های این نهاد بوده که در این راستا نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است و به زودی تعداد این مراکز در سطح کشور با همکاری سازمان بهزیستی افزایش یافته است.

مدیرعامل جمعیت خیریه تولد دوباره ادامه داد: هزینه هر DIC سالانه بالغ بر 60 الی 70 میلیون تومان است و این در حالی است که سازمان بهزیستی تنها 50 میلیون از این رقم را پرداخت می‌کنند ضمن اینکه در بسیاری از استان‌ها ادارات بهزیستی همکاری لازم را برای پرداخت این رقم با نهادهای غیردولتی انجام نمی‌دهند.

وی گفت: به عنوان مثال بهزیستی استان قم و آذربایجان شرقی به تعهدات خود در خصوص پرداخت اعتبارات DIC‌ها عمل نمی‌کند و همین امر موانع و مشکلاتی را برای ادامه فعالیت این مراکز به وجود می‌آورند.

دیلمی‌زاده بیان داشت: یکی دیگر از مشکلات معتادان بهبود‌یافته عدم حمایت‌های اجتماعی از این افراد است به طوری که براساس قوانین و مقررات و همچنین مصوبه دولت باید معتادان بهبود‌یافته تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی قرار گیرند که متأسفانه این امر انجام نمی‌پذیرد.

مدیرعامل جمعیت خیریه تولد دوباره خاطر نشان کرد: هم اکنون 64 نفر از معتادان بهبود‌یافته در DIC‌ها و کمپ‌های درمانی مشغول به فعالیت و کار هستند که نهادهای متولی حق بیمه این افراد را پرداخت نمی‌کنند و جمعیت خیریه تولد دوباره از اعتبارات داخلی خود حق بیمه افراد را پرداخت می‌کند.

وی اظهار امیدواری کرد: دستگاه‌های متولی بیش از گذشته حمایت خود را از نهادهای غیردولتی و NGO ها در بخش‌های مختلف داشته باشند و این NGO‌ها بتوانند بدون دغدغه مالی خدمات بهتری را به جامعه هدف خود ارائه کند.

اخبار مرتبط

هزینه بستری بیماران مشکوک به کرونا در کردستان رایگان است

نحوه چگونگی دریافت بیمه تکمیلی

بسته حمایتی برای یک‌میلیون نفر از جاماندگان واریز می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha