وزارت خارجه ایران با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد

مردم مصر در مقابل توطئه‌های رژیم صهیونیستی هوشیار باشند

مردم مصر در مقابل توطئه‌های رژیم صهیونیستی هوشیار باشند

به گزارش « سراج24 »، وزارت امور خارجه کشورمان با صدور بیانیه‌ای درباره تحولات اخیر مصر اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران تحولا ت جاری در مصر را با دقت پیگیری می‌کند و ضمن ابراز نگرانی از درگیری‌های مصری – مصری در این کشور که جامعه را به خشونت سوق داده، وحدت ملی و انسجام داخلی کشور را خدشه‌دار کرده و موجبات خشنودی دشمنان مصر را فراهم می‌کند بر ضرورت پایبندی جدی به روند دمکراتیک و استفاده از لوازم و ابزارهای تحقق دمکراسی تاکید می‌کند.

در این بیانیه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با انتقاد از رفتار مخرب برخی جریان‌های تندرو که در ماه‌های گذشته باعث نگرانی اقشار جامعه مصر شد، روند دستگیری و بازداشت‌های اخیر شخصیت‌های این کشور را موجب نگرانی دانسته و بر ضرورت احترام به اصول انسان دوستانه تاکید کرده است.

وزارت امور خارجه در این بیانیه مقاومت قهرمانانه مردم مصر علیه توطئه‌ها و سیاست‌های رژیم صهیونیستی را برگ زرینی در تاریخ این ملت ارزیابی و لزوم هوشیاری آنان در مقابل توطئه‌ها و اقدام این رژیم در سوء استفاده و فرصت‌طلبی از حوادث جاری را خاطرنشان کرده است.

در این بیانیه تاکید شده است: تردیدی نیست که مردم مصر در مقابل هرگونه تلاش دشمنان برای به انحراف کشاندن مسیر انقلاب خویش، هوشیار و استوار هستند.

اخبار مرتبط

علمای اسلامی رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسند

گام‌های ملموس برای توقف سیاست‌های رژیم صهیونیستی برداشته شود

بهره‌برداری از عربستان سعودی برای تحقق اهداف رژیم صهیونیستی /فیلم

0 نظر

ارسال نظر

capcha