نگاهی به جایگاه نمایشگاه قرآن در روز اول؛

کم فروغی بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

کم فروغی بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

به گزارش « سراج24 » با توجه به اهمیت نمایشگاه قرآن در نظام جمهوری اسلامی و تداوم دو دهه ای در برگزاری این همایش بزرگ دینی و ورود به دهه سوم فعالیت، ضرورت توجه مناسب مدیران فرهنگی و رسانه ها به این نمایشگاه احساس می شود. در سالیان اخیر با شکل گیری تحولات گوناگون در عرصه بین المللی غرفه هایی همسو با وقایع شکل گرفته در جهان در مصلی تهران تعبیه شد.


با توجه به اینکه در مناسبت تقویمی قمری زمان ماه مبارک رمضان مشخص است انتظار می رفت مسئولان برگزاری این همایش بزرگ دینی با برنامه ریزی مناسب تر یک هفته پیش از آغاز رسمی نمایشگاه به آماده سازی غرفه ها بپردازند اما بازدید میدانی خبرنگار ما از روند تحولات روز اول نمایشگاه نشان دهنده نوعی سردرگمی و بی نظمی است که به ویژه در بی اطلاعی مسئولان تشریفات از جایگاه غرفه ها و ناتوانی شان در ارائه اطلاعات درست به مردم و رسانه ها جلوه گر شده است.


به هرحال انتظاربه حق جامعه و رسانه ها از اطلاع رسانی دقیق نسبت به نحوه برگزاری نمایشگاه و بخش های مختلف آن پس از گذشت دو دهه از برگزاری آیین باشکوه میثاق با قرآن کوچک ترین پاسخی است که برگزار کنندگان می توانند نسبت به شور عمومی و تعهد اهالی رسانه ارائه دهند.


اما نکته جالب توجه روز اول استقبال پایین مردم به دلیل آماده نبودن غرفه ها و اطلاع رسانی محدود از سوی مدیران فرهنگی برگزار کنندگان نمایشگاه دانست.


امیدواریم با پایان جانمایی همه غرفه ها در محیط مصلی و اطلاع رسانی رسانه های دیداری مجازی و نوشتاری شاهد برگزاری باشگوه بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم باشیم./باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

یک مستحب فراموش‌شده در قرآن و حدیث

مصداق اتم قرآن کریم، حضرت زهرا (س) است

شهادت حاج قاسم انگیزه برای مقابله با دشمنان را تقویت کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha