مخالفت اسلام‌ستیزان با پخش اذان از شبکه تلویزیونی انگلستان

 مخالفت اسلام‌ستیزان با پخش اذان از شبکه تلویزیونی انگلستان

به گزارش « سراج24 »، یکی از اعضای حزب راست‌گرای افراطی "حزب مستقل انگلیس"(UKIP) در گفت‌وگو با رسانه‌های انگلیسی، اقدام "رالف لی" مدیر شبکه «Channel 4» این کشور را عملی برای "خودنمایی" عنوان و گفت: فکر نمی‌کنم که شهروندان مسلمان نیز بخواهند شاهد چنین برنامه‌هایی در شبکه تلویزیونی باشند(!) این اقدام باعث ایجاد تنش‌های بین‌ مذهبی در انگلستان می‌شود.

همچنین روزنامه «دیلی میل» نیز ضمن انتشار اظهارات برخی از مخالفان این اقدام، نوشت: بی‌شک این شبکه به دلیل این اقدام مورد انتقاد بسیاری از افراد و گروه‌ها قرار می‌گیرد؛ چراکه در حال انتقال صدای یک «اقلیت دینی» است ولی باید توجه داشت که نبود عرصه برای شهروندان پیرو این دین(اسلام) باعث تولید چنین برنامه‌هایی می‌شود.

این روزنامه در ادامه این گزارش خود نوشت: کوتاهی ما در قبال نیازهای شهروندانی که در اقلیت هستند، باعث می‌شود که نیاز به تولید این برنامه‌ها احساس شود. نباید فراموش کنیم که اسلام در حال تبدیل شدن به یکی از ادیان مهم در انگلستان است.

همچنین تلویزیون «Channel 4» با توجه به تمامی این مخالفتها مجددا اعلام کرد که در طول ماه رمضان سال جاری، در وقت نمازهای پنجگانه، از این شبکه اذان پخش می‌کند.

اخبار مرتبط

تجربه ای متفاوت و جالب در محرم ۱۴۰۰

قصه جنگ از سوریه تا انگلیس

مرجعی که مردم نجف را از محاصره انگلیس نجات داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha