عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با سراج 24:

دولت آینده مشکلات ساختاری اقتصاد کشور را با خرد جمعی حل کند

دولت آینده مشکلات ساختاری اقتصاد کشور را با خرد جمعی حل کند

حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت و گو با سراج24 با اشاره به اهمیت توجه دولت آینده به مسئله اقتصاد گفت: مهم این است که ثبات اقتصادی در شرایط کنونی ایجاد شود.

وی افزود: اگر این ثبات ایجاد شود، رویکردها مثبت خواهد بود و برای سرمایه گذاری در کشور سرمایه گذاران رغبت نشان خواهند داد چراکه به آینده خود اطمینان خواهند داشت، بی ثباتی، بی رغبتی بخش خصوصی را تشدید خواهد کرد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس عنوان کرد: با بررسی یک سری برنامه ها می توان این ثبات اقتصادی را ایجاد کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: ما مشکل ساختاری در بخش اقتصاد داریم، دولت آینده باید مشکلات ساختاری اقتصاد کشور را با استفاده از خرد جمعی حل کند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس افزود: در مجموع باید یک نفر پاسخگوی مسائل اقتصادی به مردم و مجلس و دولت باشد، این ضعف اکنون وجود دارد.

وی با اشاره به نقدینگی کنونی در جامعه گفت: بخشی از این نقدینگی معلول عدم سیاستهای باثبات اقتصادی است؛ اگر مردم بدانند نرخ ارز ثبات دارد، نقدینگی به سمت ارز و طلا نمی رود و تولید اولویت قرار می گیرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان اظهار کرد: سیاستگذاری در بخش بانک و دادن تسهیلات در راستای جهاتی که اقتصاد کشور به آن نیاز دارد، میتواند به این موضوع کمک کند.

اخبار مرتبط

دغدغه‌مندان اقتصاد در گرگان گرد هم آمدند

اطلاع‌نگاشت متحرک | کجای کار اقتصاد می‌لنگد؟

آیا این گرانی سرسام آور و کمرشکن همچنان ادامه خواهد داشت؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha