در مراسم بزرگداشت علامه شحاته عنوان شد:

وهابیت از حوزه و علمای شیعه می‌ترسد

وهابیت از حوزه و علمای شیعه می‌ترسد

 

به گزارش «سراج24»،  مراسم بزرگداشت علامه شیح حسن شحاته شب گذشته از سوی مرکز پژوهش‌های اعتقادی با حضور شخصیت‌هایی همچون آیت الله سبحانی، آیت الله‌هادوی تهرانی، آیت الله میلانی، حجت الاسلام شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی در ایران، پیریایی استاندار قم و جمع کثیری از علمای و فضلای حوزه علمیه قم در حسینیه شهدا برگزار شد.
در این مراسم شیخ فضیل الجزایری، از علمای مستبصر الجزائر، شهادت شیخ حسن شحاته را ضربه سنگینی بر مصر دانست و اظهارکرد: پس از شهادت این شخصیت شیعی، بسیاری از شخصیت‌های برجسته مصری آن را لکه ننگی برای مصر دانستند و عنوان می‌کردند که گویی ما به دوران گذشته بازگشتیم که اشخاص به سبب اعتقادشان کشته می‌شوند.
عالم مستبصر الجزائری با اشاره به هراس وهابیت از گسترش شیعه گفت: در جلسه ای  با برخی از شخصیت‌های وهابی، آن‌ها در پاسخ به سوالم در خصوص دلیل حمله شان به شیعه گفتند که اگر ما اجازه دهیم این عقیده منتشر شود، مشروعیت مان را از دست دادیم و چیزی برای ما باقی نمی ماند.
وی ادامه داد: از حوزه شیعی می‌ترسند، چون حوزه علمیه در طرح موضوع قوی است و دشمنان از این عمق علمی هراس دارند.
شیخ فضیل الجزایری توانایی شیعیان را در بحث علمی بیش از وهابیون دانست و افزود: به همین دلیل امروز به نقطه ای رسیده ایم که وهابیون دست به قتل‌های فردی یا جمعی شیعیان می‌زنند که جنایت به شهادت رساندن علامه شحاته از این گونه موارد است.
عالم مستبصر الجزائری با اشاره به شیوه رفتار شیعیان در کشورهایی با اکثریت اهل سنت گفت: ما شیعیانی که در میان اهل سنت زندگی می‌کنیم با ثبات در حق برای گسترش مذهب اهل بیت از هیچ شیوه خلاف فرهنگ آنها مانند فحاشی یا قتل استفاده نمی کنیم.
شیخ فضیل الجزایری توهین برخی از افراد در شبکه‌های ماهواره ای به مقدسات اهل سنت را نادرست دانست و افزود: این افراد باید در هنگام طرح این مسائل به فکر شیعیانی همچون ما باشند، چون سبب قتل ما می‌شوند و باید مذهب اهل بیت(ع) را به شیوه‌های فرهنگی ارائه کرد.
علامه شیخ حسن شحاته در روز نیمه شعبان و در هنگام برگزاری مجلس جشن حضرت مهدی(عج) به همراه چهارتن از یاران خود در حمله گروه‌های تکفیری به شهادت رسید و پلیس مصر تنها تماشاگر این واقعه ناگوار بود.

اخبار مرتبط

حجاج مراقب اعتقادات خود باشند ؟!

0 نظر

ارسال نظر

capcha