رئیس انجمن سینماداران ایران مطرح کرد:

اعلام جزییات طرح ویژه‌ی اکران ماه رمضان در سینماها

اعلام جزییات طرح ویژه‌ی اکران ماه رمضان در سینماها

به گزارش « سراج24 » محمد قاصد اشرفی درباره طرح ویژه اکران ماه رمضان گفت: هفته گذشته در جلسه شورای صنفی نمایش درباره طرح ویژه اکران ماه رمضان بحث‌هایی مطرح شد و قرار شد به دفاتر پخش اعلام شود تا آْنهایی که آمادگی دارند و می‌خواهند فیلمشان در این طرح نمایش داده شود، اسامی‌شان مشخص شوند.

او توضیح داد: قصد ما این است که فیلم‌هایی در این طرح به نمایش درآیند که در جذب مخاطب موثر هستند چون در این ماه، فروش سینماها افت می‌کند و به همین دلیل سینماداران به پخش کننده باید به این نتیجه برسند تا با تعامل فیلم‌های خوبی را برای طرح اکران ماه رمضان انتخاب کنند.

اشرفی اضافه کرد: براین اساس پیشنهاد داده‌ایم فیلم‌هایی که هنوز نمایش داده نشده‌اند و در نوبت اکران هستند والبته آن فیلم‌هایی که ضعیف نیستند برای اکران در طرح ماه رمضان انتخاب شوند.

او با اشاره به اینکه از فیلم‌هایی که در طرح اکران ماه رمضان نمایش داده شوند، حمایت ویژه می‌شود گفت: در حال حاضر منتظر هستیم تا فیلم‌ها به شورای صنفی نمایش ارائه شوند اما در نظر داریم این یک ماه برای هر فیلمی که جز این طرح انتخاب شد به عنوان زمان قانونی نمایشش محسوب نشود یعنی اکران در ماه رمضان جزو قرارداد آنها برای نمایش محاسبه نخواهد شد.

اشرفی در پاسخ به اینکه آیا همانند گذشته برخی فیلم‌های قدیمی هم نمایش داده می‌شوند؟ گفت: بسیاری از این فیلم‌ها فروش خود را در گذشته داشته‌اند به همین دلیل امسال فقط فیلم‌هایی را که در نوبت اکران هستند، نمایش خواهیم داد.

رئیس انجمن سینماداران ایران همچنین گفت: قرار است تعداد سینماهایی را که آمادگی حضور در این طرح را دارند استعلام کنیم و سپس از طریق شورای صنفی با اداره اماکن هم هماهنگی لازم انجام می‌شود تا مشکلی برای نمایش فیلم‌ها در ساعت اذان تا اذان نباشد.

اخبار مرتبط

کارگردان سینما: اگر فیلم من به انقلاب لطمه بزند، خودم توقیفش می‌کنم

ویدئو/ سینما، هنر برتر

سینماها از فردا باز می‌شوند

0 نظر

ارسال نظر

capcha