کنیا ؛ کشوری در مسیر پیشرفت

نایروبی، مرکز تجارت روغن نخل +تصاویر

نایروبی، مرکز تجارت روغن نخل +تصاویر

سراج24: تولید داخلی روغن های خوراکی کنیا را پوشش می دهد در حدود یک سوم از تقاضای سالانه خود، در حدود 380.000 تن برآورد شده است.بقیه در هزینه حدود 140 میلیون دلار آمریکا در یک سال وارد شده است، در ساخت روغن خوراکی دوم مهم ترین واردات کشور پس از نفت است. از سال 1993 انواع ترکیبی جدید از تحمل سرما، روغن خرما  با بازده بالا بوده است توسط سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد در غرب کنیا میرسند. همچنین کاهش کسری بودجه این کشور از روغن های خوراکی در حالی که ارائه محصول مهم پول نقد، آن است که ادعا کرد که مزایای زیست محیطی در این منطقه، چرا که رقابت در برابر محصولات غذایی و یا پوشش گیاهی بومی نیست و آن را فراهم می کند ثبات خاک است.

 

 

تولید کنندگان روغن نخل های مختلف نقض حقوق بشر شده اند، از دستمزد پایین و شرایط کاری نامناسب متهم به سرقت از زمین و قتل. با این حال، برخی از ابتکارات اجتماعی با استفاده از کف سود نفت برای تامین مالی از استراتژی های کاهش فقر. به عنوان مثال شامل تامین مالی از بیمارستان Magbenteh در Makeni، سیرالئون از طریق سود ساخته شده از روغن نخل توسط کشاورزان کوچک محلی، پروتستان به دنیا آمد کمک به فاجعه است مواد غذایی برنامه امنیتی، که تساوی در تعاونی اداره شده توسط زنان به رشد روغن نخل رشد، سود از آن هستند دوباره سرمایه گذاری در امنیت غذایی، و یا مواد غذایی سازمان ملل متحد و ترکیبی کشاورزی سازمان پروژه نخل نفت در غرب کنیا، که درآمد و رژیم غذایی مردم محلی را بهبود می بخشد.

نخل تولید نفت شده است به عنوان یک عامل از آسیب های اساسی و اغلب غیر قابل برگشت به محیط زیست طبیعی شده است. اثرات آن عبارتند از: جنگل زدایی، از دست دادن زیستگاه انتقادی از گونه های در معرض خطر مانند اورانگوتان و Sumatran ببر، و افزایش قابل توجهی در انتشار گازهای گلخانه ای است.آلودگی بدتر شده است چرا که بسیاری از جنگلهای انبوه دروغ بالای bogs ذغال سنگ نارس که ذخیره مقادیر زیادی از کربن است که منتشر می شوند، وقتی که جنگل ها را قطع و bogs زهکشی راه را برای مزارع در اندونزی و مالزی. گروه های زیست محیطی از قبیل صلح سبز و جنگل نجات ادعا می کنند که ناشی از جنگل زدایی راه را برای ساخت مزارع نخل نفت به مراتب مخرب برای آب و هوا، از منافع حاصل از تعویض به سوخت زیستی.

میزگرد روغن پالم پایدار (RSPO) یک سازمان است که در سال 2004 با هدف ترویج و رشد استفاده از محصولات روغن پالم پایدار از طریق استانداردهای معتبر جهانی و تعامل ذینفعان (پایین را ببینید) تشکیل شده است.بسیاری از شرکت های بزرگ در اقتصاد روغن نباتی شرکت می کنند، هر چند تلاش های خود را که تا کنون انجام داده اند، تقریبا هیچ کاری برای تغییر و یا کاهش سرعت وضعیت افزایش و به سبز شستن تشبیه شده اند. در ژوئن 2011، RSPO راه اندازی علامت تجاری خود را برای استفاده از اعضای آن است. با تولید کنندگان این علامت تجاری از محصولات مانند شکلات، مارگارین و لوازم آرایشی و بهداشتی می تواند تعهد خود را نسبت به روغن نخل پایدار از طریق استفاده از علامت تجاری را نشان می دهد.

 

 

در سال 2008 یونیلور، عضو از RSPO، متعهد به استفاده از روغن پالم است که به عنوان پایدار، گواهی با تضمین این است که شرکت های بزرگ و نگهداری آنها که آن را عرضه تا سال 2015 به تولید پایدار تبدیل شده است. در سال 2011، کارفور PT اندونزی تعهد خود را به طور انحصاری منبع روغن خرما برای محصولات سازگار با محیط زیست تا سال 2015 تکرار کرد. در ماه اوت همان سال، RSPO مشخص شده از یک میلیون هکتار از زمین گواهی پایدار، آوردن حجم نفت پایدار به بیش از 5 میلیون تن است.

بخش عمده ای از سرمایه گذاری های اخیر در مزارع نخل جدید برای سوخت زیستی شده است بخشی از بودجه را از طریق پروژه های اعتبار کربن از طریق مکانیسم توسعه پاک. با این حال، داده ها را از اتحادیه اروپا نشان می دهد که کف بیودیزل تقریبا به آلوده به عنوان سوخت از شن و ماسه تار.شهرت خطر در ارتباط با مزارع نخل ناپایدار در اندونزی در حال حاضر ساخته شده است بسیاری از وجوه احتیاط سرمایه گذاری وجود دارد.

 

 


مرکز علم در جهت منافع عمومی به نقل از متا تجزیه و تحلیل است که نقطه به نقطه مصرف بیش از حد اسید پالمتیک (بزرگ اشباع شده اسیدهای چرب موجود در روغن نخل، که آن هم در حال حاضر در سایر منابع غذایی) به عنوان مقصر در بیماری های قلبی است. این گزارش CSPI پژوهش می رود که بازگشت به 1970s و metastudies. CSPI همچنین گفت که موسسه ملی قلب، ریه و خون، سازمان بهداشت جهانی (WHO)، و مقامات بهداشت و سلامت دیگر کاهش مصرف روغن پالم را ترغیب کرده اند. چه کسی می گوید که شواهد قانع کننده ای وجود دارد که مصرف اسید پالمتیک منجر به افزایش خطر توسعه بیماری های قلبی و عروقی است. 2005 تحقیق در کاستاریکا نشان می دهد مصرف غیر هیدروژنه از روغن های غیر اشباع نسبت به روغن نخل است.

در سال 1993، مؤسسه مالزی برای رئیس واحد بیماری های قلب و عروق قلب و عروق، دیابت و تغذیه مرکز دکتر تونی نانوگرم در Kock وای تحقیقات پزشکی نشان داد که تاثیر کلسترول از چربی های اشباع مقدار آن در SN-2 درجه تحت تاثیر قرار می گیرند. علیرغم محتوای بالای اسید پالمتیک (41٪) از روغن نخل، تنها 13-14 درصد است در حال حاضر SN-2 درجه است.
در پاسخ ایمیل به پیش نویس گزارش سال 2002، دکتر دیوید Kritchevsky از موسسه نژاد ویستار WHO، فیلادلفیا انکار کرد که، در آن زمان وجود داشت، هر گونه اطلاعات نشان دادن خرما مصرف نفت باعث آترواسکلروز است.

با این حال، یک مطالعه در سال 2006 با حمایت موسسه ملی بهداشت، درمان و خدمات پژوهشی کشاورزی USDA به این نتیجه رسید که روغن پالم یک جایگزین امن برای چربی تا حدی هیدروژنه (چربیهای ترانس) در صنایع غذایی، به دلیل نتایج نخل نفت در تغییرات نامطلوب در خون غلظت کلسترول LDL و آپولیپوپروتئین B فقط به عنوان چربی ترانس است.

تجزیه و تحلیل 2011 از 23 کشور جهان نشان داد که برای هر یک کیلوگرم روغن نخل افزوده شده به رژیم غذایی سالانه، افزایش مرگ و میر بیماری های ایسکمیک قلب وجود دارد.این افزایش بسیار کوچکتر در کشورهای با درآمد بالا بود.

 


تمام چربی های اشباع شده، دارای اثرات به همان اندازه پرکلسترول. مطالعات نشان داده اند که مصرف پالم Olein (که غیر اشباع بیشتر است)، کلسترول خون را کاهش می دهد در مقایسه با زمانی که به منابع از چربی های اشباع شده مانند روغن، لبنیات و چربی های حیوانی نارگیل.


دکتر بکر از دانشکده پزشکی دانشگاه ماساچوست در سال 1996، تاکید شده است که چربی های اشباع در موقعیت SN-1 و -3 از triacylglycerols نمایشگاه الگوهای مختلف متابولیکی به دلیل absorptivity پایین آنها است. چربی های رژیم غذایی حاوی چربی اشباع شده عمدتا در SN-1 و -3 موقعیت (به عنوان مثال، کره کاکائو، روغن نارگیل و روغن نخل) عواقب بسیار متفاوت بیولوژیکی نسبت به آن دسته از چربی ها که در آن از چربی های اشباع شده در درجه اول در SN-2 درجه (به عنوان مثال ، چربی شیر و گوشت خوک). تفاوت در محل اسید چرب فضایی باید توجه مهم در طراحی و تفسیر از مطالعات تغذیه چربی و در تولید محصولات غذایی مخصوص.


اگر چه روغن نخل است که به زخم های خود را برای اثرات ضد میکروبی قرار داده می شود، تحقیق می کند اثر آن را تایید نمی کند.

میزگرد روغن پالم پایدار (RSPO) در سال 2004 با هدف ترویج و رشد استفاده از محصولات روغن نخل پایدار را از طریق استانداردهای معتبر جهانی و تعامل ذینفعان شکل گرفته است. مقر انجمن در زوریخ، سوئیس است، در حالی که دبیرخانه در حال حاضر در کوالالامپور با دفتر ماهواره ای در جاکارتا.
تولید روغن نخل، پردازنده روغن خرما و یا معامله گران، کالاهای مصرفی تولید کنندگان، فروشندگان، بانک ها و سرمایه گذاران، سازمان های غیر دولتی حفاظت از محیط زیست یا طبیعت و اجتماعی و یا توسعه - RSPO انجمن غیر انتفاعی است که نشان دهنده سهامداران از هفت بخش های صنعت روغن نخل است سازمان های غیر دولتی - به منظور توسعه و پیاده سازی استانداردهای جهانی برای روغن نخل پایدار است.

 

 

چند ذینفعان نمایندگی منعکس شده است در ساختار حکومت از RSPO به طوری که کرسی در هیئت اجرایی و پروژه در سطح گروه های کاری نسبتا به هر بخش اختصاص داده شده است.RSPO زندگی می کند، در این راه، از فلسفه "میزگرد" با دادن حقوق مساوی به هر یک از گروه ذینفعان را به گروه خاص برنامه به میزگرد، تسهیل سهامداران سنتی های خصمانه و رقبای کسب و کار به سوی یک هدف مشترک با هم کار کنند و تصمیم گیری توسط اجماع
این سازمان دارای نشست سالانه به نام RT یا جلسات میزگرد به ذینفعان مختلف را با هم به مذاکره و در مورد مسائل مختلف موثر بر صنعت بپردازند. چند ذینفعان نمایندگی منعکس شده است در ساختار حکومت از RSPO به طوری که کرسی در هیئت اجرایی و پروژه در سطح گروه های کاری نسبتا به هر بخش اختصاص داده شده است. منبع: تهران پرس

 

اخبار مرتبط

علی عبدالله صالح هنگام فرار از صنعاء کشته شد

خطیب مسجد الاقصی: انتقال سفارت آمریکا به قدس، به معنی اعلام جنگ است

دو وکیل ایرانی بازداشت شده در کنیا وارد تهران شدند

0 نظر

ارسال نظر

capcha