پایگاه خبری شبکه العالم

هراس اعراب از تغییر رویکرد آمریکا در باره سوریه

هراس اعراب از تغییر رویکرد آمریکا در باره سوریه

به گزارش سراج24، اظهارات آتشین سران کشورهای عربی ضد سوریه و مسابقه بر سر مصاحبه با رسانه ها و انتخاب تریبون های پرطرفدار و بهره گیری از مناسبت های مختلف برای این منظور، حاکی از یأس، نگرانی و ترس آنهاست.
رهبران عربی به همین دلیل در حرکتی همزمان، حملات تحریک آمیز ضد سوریه و رهبری این کشور را در دستور کار خود قرار داده اند.
کارشناسان امور خاورمیانه می گویند کشورهای عربی شرکت کننده در جنگ تروریستی ضد سوریه به خوبی می دانند که آمریکا ممکن است در آینده در برابر بقای نظام سوریه تسلیم و ناچار شود با مشارکت بشار اسد در انتخابات آتی و حتی پیروزی او در این انتخابات موافقت کند.
کارشناسان خاطرنشان می کنند که سران عرب به همین سبب نگرانی خود را از این موضوع به آمریکا اعلام و بر ضرورت ادامه فشارهای واشنگتن بر دولت سوریه تاکید می کنند.
این کارشناسان، یکی دیگر از اهداف رهبران عرب از سر دادن اظهارات آتشین را اعمال فشار بر نظام سوریه از یک سو و افزایش روحیه گروه های تروریست مسلح از سوی دیگر می دانند.
برخی از این کارشناسان معتقدند که کشورهای عربی با افزایش دشمنی های خود با سوریه و تحریک همگان بر ضد دولت این کشور و حمایت تسلیحاتی از عناصر تکفیری ، می خواهند در صورت شکل گیری میز مذاکره، گروه های تکفیری پای این میز، حضور یابند و از فهرست گروه های مذاکره کننده با نظام سوری حذف نشوند.

اخبار مرتبط

رایزنی آمریکا و عربستان درباره نویسنده سعودی

بن‌سلمان هزینه کدام را می‌دهد سازش یا مقاومت؟

کره شمالی چرا مذاکرات را نیمه‌کاره رها کرد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha