دومین اجتماع «مدافعان حرم» برگزار شد

تأکید «مدافعان حرم» بر حراست از آستان عقیله بنی‌هاشم(س)+ صوت

 تأکید «مدافعان حرم» بر حراست از آستان عقیله بنی‌هاشم(س)+ صوت

در دومین اجتماع بزرگ «مدافعان حرم»، لشکریان حضرت ابوالفضل(ع) با صدور بیانیه‌ای عنوان کردند آماده‌اند با اعزام به سرزمین شام، ضمن حراست از آستان کبریایی عقیله بنی‌هاشم(س)، طومار جاهلان متنسک و اربابان صهیونیست آن‌ها را در هم بپیچند.


به گزارش « سراج24 »، مراسم دومین اجتماع بزرگ «مدافعان حرم» شب گذشته (یکشنبه 5 اردیبهشت) در هیئت الرضا واقع در حسینیه امام موسی‌بن جعفر(ع) برگزار شد.

* در دفاع از حرم آل‌الله کوتاهی کرده‌ایم

در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام سید مصطفی میرلوحی، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه امام صادق(ع) به ایراد سخنرانی پرداخت و بیان کرد: خدا را شاکرم که در خدمت مدافعان حرم و اهل بیت و پیش‌مرگان فرزندان امیرالمؤمنین(ع) و حضرت زهرا(س) هستم.

وی در ادامه به آرمان‌های مدافعان حرم اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین مصائب ما و دردهای ما فرقه ضاله منحرف وهابیت است، ما باید تکلیف وهابیت را از قاطبه اهل سنت جدا کنیم. این تدبیر مقام معظم رهبری است که به همین دلیل به 95 درصد از اهل سنت می‌گوئیم که برادر ما هستند و آن 5 درصد باقی مانده که دوست ما نیستند، دشمن رسول الله (ص) و امیرالمونین (ع) هستند. اسم مسلمان را نمی‌توان به اینها داد بلکه اینها انسان هم نیستند.

میرلوحی در ادامه افزود: علت اصلی جنگ وهابیت با شیعیان دو کلمه بیش نیست، اینها می‌گویند که هرگونه توجه به ولی خدا شرک است، اگر کاری دارید خدا را صدا کنید! به طور کلی وهابیت با هرگونه تجلیل و تکریم و بزرگداشت اولیای خدا دشمنی دارند.

میرلوحی خاطرنشان کرد: کسی که مثل هند جگرخوار سینه حضرت حمزه سیدالشهدا را شکافت و جگر حضرت را به دندان کشید، شما تا همین یکی دو هفته پیش که این وهابی خبیث این کار را کرد ندیده بودیم.

وی ادامه داد: دیده بودیم هیتلر و چنگیز و مغول هزار هزار بکشند ولی ندیده بودیم یک صحابی جلیل القدر را پس از 1383 سال نبش قبر کنند و پیکر مطهر ایشان را بربایند.

مدیرکل روابط عمومی وا مور بین‌الملل دانشگاه امام صادق(ع) در ادامه با اشاره به حضور جوانان در دفاع از حرم آل‌الله عنوان کرد: این عقاید شما و پیشانی‌بندهای شما برای دفاع از حرم حضرت زینب کبری(س) باید قوی و واقعی باشد، البته من این شور شما را تقدیس می‌کنم.وی ادامه داد: شما چند هفته پیش مشاهده کردید که جوان وهابی با کلمه الله اکبر به گنبد و بارگاه حضرت زینب (س) شلیک می‌کند که به نظر من او را فریب داده‌اند. مقصر ما هستیم که حقایق را نگفتیم و روز قیامت حضرت فاطمه (س) جلوی ما را می‌گیرد و می‌گوید که چرا در کشورهای اسلامی به این جوانان نادان نگفتید که تجلیل از اولیای خدا با توحید منافاتی ندارد؟!

میرلوحی در پایان خاطرنشان کرد: مادر رادیو، تلویزیون، روزنامه و منبرها کوتاهی کرده‌ایم. وقتی سامرا تخریب شد در تهران 2700 مسجد داشتیم که اگر چند درصد از جمعیت آن مساجد به خیابان‌ها می‌آمدند آنها دیگر جرأت نمی‌کردند به مقدسات شیعیان بی‌حرمتی کنند.

* ردپای صهیونیست‌ها در سوریه مشهود است

در ادامه این مراسم، حسین شیخ الاسلام، دبیرکل کمیته حمایت از انتفاضه فلسطین طی سخنانی گفت: من قرار است چند دقیقه کوتاهی را در خدمت شما باشم ولی از من کار بزرگی را خواستند، که باید به صورت تحلیلی خدمت شما عرض کنم که جنگ سوریه، جنگ چه کسی است.

وی افزود: این وحشی‌گری‌هایی که الان می‌بینید، سال‌های سال بوده، از عاشورا تا زمان حاضر مشاهده شده است.

سفیر سابق ایران در سوریه خاطرنشان کرد: از وقتی نفت پیدا شد استکبار فهمید که اداره جریان نفت یعنی اداره دنیا، بعد مشخص شد که نفت اکثراً در منطقه خاورمیانه است و دید که مردم این منطقه مستکبر نیستند و تمدن دارند، تصمیم گرفتند خودشان را در منطقه حاکم کنند و اسرائیل شکل گرفت. اولین کنگره صهیونیست‌ها در بازل سوئیس تشکیل شد و آنجا طرح نیل تا فرات را مطرح و پرچم فعلی رژیم صهیونیستی را طراحی کردند.

شیخ‌الاسلام عنوان کرد: این جنایات ادامه داشت تا مردی به نام امام خمینی(ره) آمد و گفت تمام این زمین‌های غصبی باید به صاحبشان پس داده شود! این درسی بود که مراجع قبل از ایشان مثل شهید مدرس نیز عنوان کرده بودند.

بنابراین گزارش، در ادامه کلیپی با موضوع مقاومت اسلامی سوریه پخش شد که حال و هوای این تجمع معنوی را متحول کرد.

همچنین طی این مراسم، دومین بیانیه مدافعان حرم توسط روح‌الله بهمنی قرائت شد که متن کامل آن به شرح ذیل است:

در هفته‌ها و روزهای گذشته شاهد بی حرمتی عده‌ای از تفاله‌های حقیر تکفیری به مقدسات مسلمین بودیم که به تحریک شیطان بزرگ، آمریکا و شیاطین دست نشانده او در منطقه دست به جنایاتی زدند که دل مسلمانان و همه انسان‌های آزاده جهان را داغدار کرد.

در این میان عاملین این هتک حرمت‌ها، بی شرمی و جهالت را تا بدانجا رساندند که تهدید به دست اندازی به حریم مطهر نوه گرانقدر رسول خدا (ص)، حضرت زینب کبری(س) نموده‌اند که البته ادعایی بس گزاف و کلامی گنده‌تر از دهان آلوده به حرام ایشان است.

ما شرکت کنندگان در دومین اجتماع بزرگ «مدافعان حرم» ضمن محکوم کردن اینگونه اقدامات شنیع و تاسف بار؛ به محضر ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه‌ای (اروحنا له الفدا) عرضه می‌داریم:

ای سید و مولای ما!

خیل لشکریان ابوالفضل العباس(ع) تا آخرین نفس در راه این انقلاب و آرمان‌های بلند آن ایستاده‌اندو آماده اشارتی از آن جناب هستند تا با اعزام به سرزمین شام ضمن حراست از آستان کبریایی عقیله بنی هاشم (س)، طومار همه جاهلان متمسک و اربابان صهیونیست آن‌ها را برای همیشه تاریخ در هم بپیچند.

وَ سَیَعلمُ الّذین ظَلموُا اَیَّ منقلبٍ یَنقلِبُون

همچنین اعلام می داریم؛ همانگونه که رهبر فرزانه و دوراندیش انقلاب فرمودند «دشمن می‌خواهد با این کار، آتش نزاع¬هاى شیعه و سنى را تقویت کند»؛ دستهای پشت پرده دشمنان تمامی فرق اسلامی در طراحی این گونه اقدامات هویدا است و ما فریب توطئه آنها را نخورده و حساب اینگونه اقدامات را از برادران اهل تسنن که خود از محبین اهل بیت رسوال الله(ص) هستند جدا می‌کنیم و به مدد الهی با بصیرت و وحدت مان آتش فتنه آنها را خاموش و بی اثر خواهیم نمود که خداى متعال می‌فرماید: «انّهم یکیدون کیدا. و اکید کیدا» آن‌ها مکر می‌ورزند، اما مکر الهى بر مکر آن‌ها قطعاً غالب خواهد شد و این جریانى را که می‌خواهد در راه اتحاد امت اسلامى و پیشرفت امت اسلامى سنگاندازى کند، متوقف خواهد کرد.

 در پایان این مراسم که مصادف با شام شهادت حضرت زینب کبری (س) بود،‌ میثم مطیعی و روح‌الله بهمنی به روضه‌خوانی و سینه زنی در مدح و منقبت آل‌الله پرداختند که صوت آن از لینک زیر قابل شنیدن است:

روضه‌خوانی میثم مطیعی در دومین تجمع مدافعان حرم

 
مداحی روح‌الله بهمنی در دومین تجمع مدافعان حرم

اخبار مرتبط

پویش مردمی دل‌ نگار

کتاب «یک روز بعد از حیرانی»؛ روایت هدیه پدرومادر به حضرت زینب (س)

«از خان‌طومان تا بهشت»/ مروری بر آثار انتشارات شهید کاظمی برای مدافعان حرم

0 نظر

ارسال نظر

capcha