امیر پوردستان: انگشت روی ماشه در برابر هر تهدیدی ایستاده‌ایم

امیر پوردستان: انگشت روی ماشه در برابر هر تهدیدی ایستاده‌ایم

به گزارش سراج24 به نقل از روایط عمومی ارتش، امیر احمدرضا پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش آمادگی رزمی را یکی از مباحث جدی در نیروی زمینی ارتش عنوان کرد و با تاکید بر اینکه ذات نیروهای مسلح آمادگی رزمی است، گفت: اگر کشوری خودش را برای شرایط جنگ آماده کند و از ناملایمات و سختی‌های این آمادگی نترسد، آن کشور در جنگ پیروز است.

فرمانده نیروی زمینی که در همایش شورای عالی ارزیابی و ارتقای آمادگی رزمی این نیرو سخن می‌گفت، با تاکید بر اینکه که هر کشوری باید خودش را برای دفاع آماده کند، گفت: به دست آوردن این آمادگی البته مستلزم خطرکردن و سختی‌کشیدن است اما این هزینه دادن و خطرپذیری مقدمه به دست آوردن پیروزی است.

امیر پوردستان افزود: در حال حاضر باید خاکریز بزنیم و خودمان را آماده کنیم چرا که وقتی جنگ در گرفت دیگر زمانی برای آماده سازی نداریم.

وی با اشاره به اینکه آمادگی رزمی در صدر اولویت‌های نیروهای مسلح کشور قرار دارد، گفت: زیر ساخت همه کارها آمادگی رزمی است و همیشه باید نگاه‌مان به ارتقای آن باشد و هیچ مسئله‌ای نباید آمادگی رزمی را تحت الشعاع قرار دهد چراکه آمادگی رزمی جزو وظایف ذاتی نیروهای مسلح است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در ادامه سخنان خود با اشاره به نتایج آمادگی رزمی گفت: نخستین نتیجه آمادگی رزمی این است که اعتماد به نفس یگان بالا می‌رود و راحت‌تر می‌تواند ماموریت‌های خود را انجام‌دهد. وضعیت دوم مربوط به بعد داخلی است که مردم می‌بینند سربازان نیروهای مسلح آماده هستند و انگشتان خود را روی ماشه نگه داشته و در مقابل هر تهدیدی ایستادگی می‌کنند و دربعد خارجی نخستین نتیجه آمادگی رزمی ایجاد قدرت بازدارندگی است. اگر کشوری آمادگی رزمی بالایی داشته باشد هیچ کشوری جرأت تعرض به این کشور را به خود نخواهد‌ داد.

امیر پوردستان خاطرنشان کرد: نیروی زمینی ارتش مولفه‌های آمادگی رزمی را از سال‌ها قبل در دستور کار خود قرار داده و امروز یکی از نیروهای توانمند در بعد آمادگی رزمی است.

اخبار مرتبط

پیگیر مسکن مهر برای کارکنان ارتش هستیم/ نزاجا باید 12 پادگان در سال 96 بسازد/ کل عایدی پادگان قلعه مرغی 400 میلیارد تومان بود

امیر پوردستان: از قدرت آمریکا ترسی نداریم/ تهدیدات این کشور عزم ما را برای پیشرفت بیشتر می‌کند

آمریکا با جنگ نیابتی و نقض برجام به دشمنی خود ادامه می‌دهد

0 نظر

ارسال نظر

capcha