رئیس کل بانک مرکزی:

مذاکره ایران با بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول برای از سرگیری اعطاء تسهیلات

مذاکره ایران با بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول برای از سرگیری اعطاء تسهیلات

 

به گزارش «سراج24»، محمود بهمنی در مورد سفر اخیر هیئت بانک مرکزی به اجلاس بهاره بانک جهانی و صندوق بین المللی پول اظهار داشت: در این سفر تاکید ایران بر این بود که سهمیه های کشور در صندوق بین المللی پول و بانک جهانی افزایش پیدا کند .
وی با بیان اینکه خوشبختانه توانستیم با ارائه آمارهای شفاف در مورد مباحث اقتصادی ایران مورد مذکور را جا بیاندازیم افزود: در سفرمان به واشتنگن بانک جهانی و صندوق بین المللی پول طبق گزارشاتی که به آنها ارائه دادیم در جریان قرار گرفتند که ایران دنبال توسعه و رونق فعالیت‌های اقتصادی هست .
رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: امیدواریم سهمیه‌هایمان در بانک جهانی و صندوق بین المللی پول افزایش پیدا کند؛‌متاسفانه آنها برداشت غلطی به علت تحریم‌های اقتصادی اعمال شده از سوی غرب در خصوص اقتصاد ایران داشتند اما تلاش کردیم با ارائه توضیحات و آمارهای اقتصادی این دیدگاه را تغییر دهیم. 
به گفته بهمنی آمارهای اقتصادی ارائه شده از سوی بانک مرکزی نقش موثری در اصلاح دیدگاه مسئولان بانک جهانی و صندوق بین المللی پول در رابطه با افزایش سهمیه های ایران در این دو نهاد پولی داشته است.
رئیس کل بانک مرکزی در گفتگو با خبرگزاری تسنیم ابراز امیدواری کرد که سفر اخیر به بانک جهانی و صندوق بین المللی پول موجب از سر گیری اعطای تسهیلات به کشورمان شود. 
 

اخبار مرتبط

سایپا 5 دستگاه پراید می‌فروشد در حقیقت پول 3.5 دستگاه را می‌گیرد

روزانه 35 میلیون دلار فقط یارانه بنزین چقدر عاقلانه است؟

سیدتقی نوربخش+بیوگرافی

0 نظر

ارسال نظر

capcha