اوقات شرعی تهران
اذان صبح ۰۳:۱۳:۲۷
اذان ظهر ۱۲:۰۱:۵۸
اذان مغرب ۱۹:۲۷:۴۷
طلوع آفتاب ۰۴:۵۴:۵۲
غروب آفتاب ۱۹:۰۷:۲۴
نیمه شب ۲۳:۱۰:۵۶
قیمت سکه و ارز
۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۰۹:۱۵
نماینده دادستان در ششمین جلسه دادگاه منافقین:

مجاهدین خلق اعضای خود را شکنجه می‌کردند

ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات اعضای سازمان مجاهدین (منافقین) امروز سه‌شنبه ۲۶ دی ماه در شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد.

مجاهدین خلق اعضای خود را شکنجه می‌کردند

به گزارش سراج24؛ در اولین جلسه دادگاه در ۲۱ آذرماه ۱۴۰۲ ، نماینده دادستان اتهامات ۴ نفر از متهمان پرونده یعنی تشکیلات موسوم به مجاهدین خلق (معروف به گروهک منافقین) متهم ردیف اول، مسعود رجوی متهم ردیف دوم، مریم قجر عضدانلو (رجوی)  متهم ردیف سوم و مهدی ابریشمچی متهم ردیف چهارم پرونده را قرائت کرد.

در جلسه دوم دادگاه در  ۲۸ آذرماه ۱۴۰۲، کیفرخواست متهمان ردیف ۵ تا ۲۳ پرونده اعم از زهره اخیانی، فهمیه اروانی، مهدی براهی، مژگان پارسایی، زهرا مریخی، محمد علی توحیدی خانیکی، علی خدایی، مهدی خدایی، عباسعلی داوری فیضی پورآذر، سید مجید سید المحدثین، صدیقه حسینی، مسعود طریقت، مهوش سپهری، قدسی خرازیان، مهناز سلیمیان، محسن سیه گلاه، مریم فضل مشهدی، بهشته شادرو، ژیلا دیهیم قرائت شد.

در جلسه سوم دادگاه در ۵ دی ماه ۱۴۰۲ ، نماینده دادستان کیفرخواست متهمان ردیف ۲۴ تا ۳۳ اعم از ابوالقاسم رضایی،  حمیرا حجتی امامی، محمود عطایی کاریزی، گلناز جواهری ساعتچی، مهربان حاجی نژاد، مرتضی اسماعیلیان مارنانی، دولت نوروزی، زهرا بخشایی، محمد حیاتی و نیکو خائفی اشکذری را قرائت کرد.

در چهارمین جلسه دادگاه در ۱۲ دی ۱۴۰۲ ، نماینده دادستان، قبل از قرائت ادامه کیفرخواست به تشریح جنایات گروهک تروریستی منافقین پرداخت.

در پنجمین جلسه دادگاه که ۱۹ دی ماه برگزار شد کیفرخواست متهمان ۳۴ تا ۴۲ پرونده قرائت شد.

این پرونده ۱۰۴ متهم حقیقی و یک متهم حقوقی (تشکیلات گروهک منافقین) دارد.

در ابتدای جلسه ششم دادگاه منافقین، قاضی دهقانی از نماینده دادستان در خواست کرد تا به ادامه قرائت کیفرخواست بپردازد.

نماینده دادستان با حضور در جایگاه  گفت: مطالبی را در جلسه چهارم در خصوص شکنجه اعضایی که از گروهک تروریستی منافقین جدا شده بودند عرض کردم. آنجا عنوان شد این گروهک تروریستی فردی که خواهان جدایی بود و به این نتیجه رسیده بود که فریب خورده بود  را به مدت دو سال حبس می کردند تا اطلاعاتشان در خصوص این گروهک بسوزد و بعد از این مرحله این افراد تحویل استخبارات عراق می شدند تا پرونده برای آنها تشکیل شود و در آنجا تا ۸ سال حبس می شدند.

نماینده دادستان افزود: امروز سند دیگری را که مربوط به FBi سال ۲۰۰۴ امریکا است را  عرض می کنم. در قسمتی از این سند عنوان شده مخالفان بلافاصله از میان اعضا و طرفداران نیروهای مجاهدین برداشته می شوند. مجاهدین خلق دارای زندان‌های خود با نام مستعار هتل بودند و  در این مکان‌ها اسنادی هست که مجاهدین خلق اعضای خود را شکنجه می‌کردند.

نماینده دادستان  در قرائت کیفرخواست سایر متهمان گفت: معصومه بلورچی متهم ردیف چهل و سوم پرونده است. او پس از پیروزی انقلاب اسلامی به هواداری از منافقین پرداخته و در راستای اهداف این گروهک، اقدامات زیادی را در حوزه نشریه نفاق، شرکت در نشست‌ها، فعالیت‌های مجرمانه خیابانی و ... به انجام می‌رساند.  معصومه بلورچی در حال حاضر به عنوان نماینده‌ شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت در آلمان فعالیت دارد و تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۴۲۸/۶-۲۰۰۲ است.

در این‌ هنگام خواهر یکی از خانواده منافقین در جایگاه حاضر شد و گفت: برادر من فریب خورده است و  در عملیات مرصاد توسط گروهک منافقین کشته شد.  ما خانواده قربانی هستیم. احساس میکنم راه برگشت برای ایران را می خواست و قصد داشت خود را تسلیم کند که کشته شد.  او پشیمان شده بود زیرا ۴ تا فرزند داشت و برای آن فرزندان هم به ایران می خواست برگردد و پشیمان بود.

وی افزود: ما از نظر روحی و روانی قربانی این گروهک هستیم و من شش ماه بستری بودم  و افسردگی گرفته بودم که خبر دادند که عضو منافقین بوده و توسط باجناق ها به ما اطلاع دادند که کشته شده است.

قاصی خطاب به او گفت: می توانید شکایت خود را ثبت کنید.

قاضی در ادامه خطاب به محمدی وکیل متهمان که می خواست صحبت کند گفت: دادستان قرائت کیفرخواست را تمام نکرده  زمانی شما اجازه صحبت دارید که قرائت کیفرخواست تمام شود.

محمدی گفت: ایشان نه جزو شکات است و نه متهمان است. آیا می تواند شاکی باشد؟

قاضی گفت:  شکایت خود را ثبت کند و بررسی می شود و اگر شکایت احراز شد در معرض رسیدگی قرار میگیرد. ایشان اعلام جرم می کند. در واقع هرگاه دادگاه کیفری  در حین رسیدگی با جرمی مواجه شود منشی انرا ثبت می‌کند و بعنوان اعلام‌کننده جرم به مرجع صالح ارسال می شود.

در ادامه جلسه نماینده دادستان گفت:  یاسر جهان نژادی متهم ۴۴  پرونده است.  او قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، با منافقین آشنا و جذب گروهک شده و پس از انقلاب، با فعالیت در تشکیلات نفاق، نهایتاً در سال ۱۳۶۴ به همراه همسرش از کشور خارج و به مقر منافقین در عراق ملحق می‌شود. از جمله فعالیت‌ها و مسئولیت‌های او عبارت است از مسئول تشکیلات نفاق در استان لرستان در دهه‌ی ۶۰، هادی تیم‌های ترور منافقین، شرکت در عملیات‌های تروریستی- نظامی فروغ جاویدان، چلچراغ، آفتاب و مروارید،  معاون مسئول تیم ۲۰۰ شاخه‌ی نظامی گروهک تروریستی منافقین و معاون هیئت اجرایی تشکیلات.

وی افزود: او در حال حاضر مستقر در کشور آلبانی بوده و هدایت مرتبطین گروهک در شبکه‌های اجتماعی را برعهده دارد. او تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۵۲۲/۶-۲۰۰۲ است.

نماینده دادستان ادامه داد: فائزه خیاط حصاری محمدی متهم ردیف ۴۵  این پرونده است. او  در سال ۱۳۵۸ به منافقین پیوسته و مدتی بعد نیز از کشور متواری و به آلمان رفته و سپس به پادگان اشرف در عراق ملحق می‌شود. او  در حال حاضر، عضو فعال شورای مرکزی این گروهک تروریستی است. از جمله فعالیت‌ها و مسئولیت‌های وی عبارت است از عضویت در شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت از سال ۱۳۷۲، از مسئولان شاخه‌ نظامی گروهک تروریستی منافقین،  مسئول دوره‌های آموزش، طراحی و سازماندهی تیم‌های عملیاتی، معاون ستاد داخله‌ی تشکیلات در عراق و مسئول اعزام و هدایت تیم‌های تروریستی به داخل کشور و همچنین سوژه‌زنی در سال‌های ۱۳۷۷ تا ۱۳۷۹. او تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز شماره A-۴۳۷/۶-۲۰۰۲ است.

در ادامه  کلیپی پخش شد و در آن اشاره شد که اکثر شکنجه گران گروهک منافقین زن بوده است.

نماینده دادستان ادامه داد: صالح رجوی متهم ردیف ۴۶ پرونده است. او که در سال ۱۳۵۱ به فرانسه رفته بود، پس از متواری شدن مسعود رجوی از کشور، در حومه‌ی پاریس، یک باب منزل خریداری کرده و برادرش را در آن خانه، مستقر می‌کند. در ادامه او  علاوه بر حضور در ملاقات‌های مسعود رجوی به عنوان مترجم، با تاسیس شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت، مسئول کمیسیون به اصطلاح بهداشت شده و به منظور شرکت در جلسات شورا، به پادگان اشرف تردد می‌کند.  او  از سال ۱۳۷۰، در راستای رفع چالش‌های اعضای گروهک تروریستی منافقین، در برخی از کشورهای اروپایی، فعالیت دارد.

نماینده دادستان افزود: محمد سادات خوانساری متهم ردیف ۴۷ پرونده است. او  پس از پیروزی انقلاب اسلامی جذب منافقین شده بود، ضمن فعالیت در بخش تبلیغات گروهک، در روز ۳۰ خرداد سال ۱۳۶۰، به عنوان مسئول تیم عملیاتی، اقدام به درگیری با نیروهای انقلاب می‌کند. او  که با توجه به اقداماتش، در ابتدای دهه ۶۰ بازداشت و به حبس محکوم شده بود، پس از اتمام محکومیت خود و آزادی از زندان، در سال ۱۳۶۳، از کشور متواری شده و به آلمان پناهنده می‌شود.

وی افزود: او  در سال ۱۳۶۵ به عراق اعزام و به عنوان مسئول زندان گروهک منصوب شده و سپس در سال ۱۳۷۰، در بخش حفاظت تشکیلات تروریستی منافقین، سازماندهی می‌شود. البته پس از مدتی، او  مجدداً به اروپا اعزام شده و در بخش مالی- انتفاعی (در حوزهی فعالیت‌های تجاری) به کارگیری می‌شود. گرچه که او  برای شرکت در نشست‌های سالیانه این گروهک تروریستی، همچنان تردداتی به مقر اشرف داشته است. او  پس از دستگیری مریم رجوی در ۱۷ ژوئن ۲۰۰۳ میلادی، با نام مستعار «آلفرد روبرت کلر»، در فوریه سال ۲۰۰۸، به اتهام شرکت در یک سازمان جنایی (منافقین)، تامین مالی تروریسم، پولشویی، کلاهبرداری و جعل مدارک، از سوی پلیس قضایی فرانسه، تحت پیگرد قرار گرفته و بر همین اساس در ژانویه سال ۲۰۰۹ میلادی، بنا به درخواست کشور سوئیس، در بلژیک بازداشت می‌شود که پس از آزادی از زندان، در حال حاضر در اروپا مستقر بوده و کماکان به فعالیت‌های مجرمانه  خود اشتغال دارد.

نماینده دادستان مجددا با اشاره به سند اف بی آی گفت: اسناد اطلاعاتی FBI نشان می‌دهد که منافقین اعضای بریده را شکنجه کرده و تحت فشار شدید قرار می‌داد. بر اساس این سند منافقین بسیاری از افرادی که قصد جدایی از گروهک را داشته‌اند را به قتل رساندند. اعضای جدا شده روایت کرده‌اند که در پادگان تروریستی منافقین زندان و شکنجه امری طبیعی است.

وی افزود: پرنیان سرآمد متهم ردیف چهل و هشتم پرونده است و او  در سال ۱۳۵۸ از کشور متواری و ساکن فرانسه شده و پس از اعزام به عراق، در تجاوزات مرزی منافقین به خاک ایران در زمان جنگ تحمیلی شرکت می‌کند. از جمله فعالیت‌ها و مسئولیت‌های وی عبارت است از  مسئول دسته‌ی پشتیبانی- مهندسی مرکز ۱۰ گروهک در عراق، عضویت در شورای مرکزی منافقین و پیگیری مأموریت‌های تشکیلاتی با تردد مستمر فی مابین عراق و اروپا که در این رابطه نیز یکی از تیم‌های تروریستی که از عراق به داخل کشور و تهران اعزام شده بود، با هماهنگی پرنیان سرآمد، مقرر بوده از امکان منزل پدری او  در تهران، استفاده کند که تیم تروریستی مذکور دستگیر می‌شود.

وی افزود: او  در حال حاضر عضو کادر مرکزی تشکیلات تروریستی منافقین است و  تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره  A-478/6-2002 است.

نماینده دادستان ادامه داد: حکیمه سعادت نژاد متهم ردیف ۴۹ پرونده است. او  در سال ۱۳۵۸، با گروهک منافقین آشنا و از همان زمان، در کارهای عمرانی سازماندهی شده و با شروع فاز نظامیِ تشکیلات، به دلیل فعالیت های مجرمانه اش، دستگیر و به دو سال حبس محکوم می‌گردد.  مشارالیها در زندان، علی رغم توبه و اظهار ندامت ظاهری، همچنان به گروهک وفادار بوده و در تشکیلات زندان دارای مسئولیت بوده است. از همین رو، نامبرده پس از آزادی از زندان در سال ۱۳۶۳، به مقر منافقین در کردستان عراق ملحق می شود.

وی افزود: او از کادرهای اصلی منافقین محسوب شده و در تمامی عملیات‌های نظامیِ نفاق در جدار مرزی کشور، شرکت داشته و در عملیات تروریستی- نظامی فروغ جاویدان نیز مسئول تیم تروریستی بوده است. دیگر فعالیت ها و مسئولیت های او  عبارت است از عضویت در شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت در سال ۱۳۷۲،  مسئول حفاظت مقر اشرف و مسئول آموزش شاخه ی نظامی منافقین و همچنین شکنجه‌گر افراد متقاضی جدایی از گروهک. او در حال حاضر به عنوان مسئول نظامی، در تشکیلات منافقین ایفای نقش می‌کند و  تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۴۴۲/۶-۲۰۰۲ است.

نماینده دادستان ادامه داد: حمیده شاهرخی امیری متهم ردیف ۵۰ پرونده است. او  همواره از لایه‌های مسئولین تشکیلات بوده و به عنوان بازجو- شکنجه‌گر نیز فعالیت داشته است. مشارالیها در سال ۱۳۶۳، در پاریس با مسعود کلانی (گویندهی سیمای نفاق) ازدواج کرده و به عنوان مسئول تیم تروریستی در عملیات فروغ جاویدان، شرکت می‌کند. برخی دیگر از مسئولیت‌های وی عبارت است از معاون جانشین رهبرِ نفاق در شاخهی نظامی گروهک تروریستی منافقین در مقر بدیع‌زادگان عراق، مسئول بخش آموزش در سال ۱۳۸۱،  معاون طرح و برنامهی عملیات‌های تروریستی منافقین،  عضو شورای مرکزی گروهک، مسئول کمیسیون (سازماندهی) در شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت و عضو ارشد شاخه نظامی گروهک تروریستی منافقین.

وی افزود: او در حال حاضر به عنوان مسئول آموزش در بخش تبلیغات، در آلبانی فعالیت دارد و  تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۱۷۸/۱-۲۰۰۴ است.

نماینده دادستان ادامه داد: ثریا شهری متهم ردیف ۵۱ پرونده است.  او  پیش از انقلاب با گروه‌های مارکسیستی، ارتباط داشته و در سال ۱۳۵۸جذب منافقین می‌شود. او  در سال ۱۳۵۹، سرشاخه میلیشیا یا همان شاخه نظامی پاره وقت گروهک شده و مدتی نیز مسئولیت جذب دختران را برعهده می‌گیرد.

وز افزود: ثریا شهری مسلح به کلت کمری بوده و در اکثر تظاهرات و راهپیمایی‌های گروهک، نقش فعالی داشته است. همچنین نامبرده در برهه فاز نظامی تشکیلات در سال ۱۳۶۰، ضمن حضور در خانه‌های تیمی، به حل و فصل اختلافات شدید اعضا در مقرهای عملیاتی منافقین پرداخته و در سال ۱۳۶۱ به خارج از کشور متواری می‌شود. او  در سال ۱۳۶۴، عضو هیئت اجرایی گروهک نفاق شده و در سال ۱۳۶۵ نیز ابتدا به مقرهای نظامی- تروریستی تشکیلات در منطقه مرزی منتقل و سپس مسئولیت مقر اشرف را عهده دار میگردد. در ادامه نامبرده بین سال‌های ۱۳۶۶ و ۱۳۶۷، مسئول پشتیبانی شاخه نظامی گروهک تروریستی منافقین و حل و فصل مسائل تدارکاتی تیم‌های عملیاتی در جریان عملیات‌های تروریستی- نظامی آفتاب، چلچراغ و فروغ جاویدان می‌شود. او  از اعضای رده بالای گروهک بوده و در حال حاضر نیز در بخش اطلاعات نفاق در آلبانی، مشغول به کار است. ثریا شهری تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۵۱۴/۶-۲۰۰۲ است.

وی افزود: پروین صفایی متهم ردیف ۵۲ پرونده است. او قبل از پیروزی انقلاب اسلامی با گروهک منافقین آشنا و جذب تشکیلات می‌شود. از همین رو، او  از سال ۱۳۵۸، در تمامی ملاقات‌ها، تظاهرات، نشست‌های تشکیلاتی و آموزشی، تبلیغات و فروش نشریه منافقین شرکت کرده تا جایی که حتی از در اختیار گذاشتن منزل خود به عنوان محفلِ فعالیت‌های گروهک نیز دریغ نمی‌کند.

وی افزود: دیگر فعالیت‌ها و مسئولیت‌های او عبارت است از  مسئول یکی از مراکز نظامی مقر اشرف،مسئول تیم تروریستی در شاخهی نظامی نفاق، عضو شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت،عضو شورای رهبری تشکیلات و از بازجو-شکنجه‌گرانِ زنان مسئله‌دار از دیدگاه گروهک.   او  در حال حاضر از مسئولان ارشد ستاد داخله‌ منافقین، در آلبانی است. او تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۴۴۳/۶-۲۰۰۲ است.

نماینده دادستان ادامه داد: محمود فخار زاده فرزند حسین متهم ردیف ۵۳ پرونده است. او در بهار سال ۱۳۵۹ در بخش انتشارات انجمن، به عنوان سرتیم فعالیت داشته و در تابستان ۱۳۵۹ و بعد از انقلاب فرهنگی، در یک اقدام طراحی شده از سوی منافقین، با این عنوان که او بریده و خائن است، در دادستانی انقلاب، نفوذ داده شده و بعد از بمب‌گذاری در دادستانی، آیت‌الله قدوسی را به شهادت یا به تعبیر حقوقی به قتل رسانده و از کشور متواری می‌شود.  او در سال ۱۳۶۴، به عنوان مسئول آموزشِ افرادِ تشکیلاتی در مقرِ نفاق در کرکوک، انتخاب می‌شود.

وی افزود:  دیگر فعالیت‌ها و مسئولیت‌های او عبارت است از معاون پایگاه و مسئول امنیت به اصطلاح توپخانه‌ی مراکز ۱۰ و ۱۲ منافقین در سال ۱۳۷۰،  عضو شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت و فعالیت در زندان‌های منافقین به عنوان بازجو. او  هم اکنون از عناصر کادر مرکزی نفاق است و  تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۴۸۷/۶-۲۰۰۲ است.

نماینده دادستان افزود: موضع اولیه نظام و حاکمیت در برابر جنایت های این گروهک، صبر و سعه صدر بوده است. جمهوری اسلامی زمانی که  بحث صیانت از شهروندانش است با کسی تعارف ندارد. این افراد با نمک نشناسی تمام از کشور خارج شدند  و مجددا به گروهک پیوستند و تیم ها را هدایت و شهروندان خود را به قتل رساندند.

وی افزود: عشرت محبت کار متهم ردیف ۵۴ پرونده است. او از سال ۱۳۵۹، شروع به هواداری از گروهک و فعالیت تشکیلاتی می‌کند. به نحوی که به دلیل تأثیرگذاری در عملیات‌های تروریستی جدار مرزی ایران، به عضویت شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت در می‌آید. دیگر فعالیت‌ها و مسئولیت‌های وی عبارت است از  مسئول یکی از بخش‌های شاخه ی نظامی گروهک تروریستی منافقین در سال ۱۳۷۱،  مسئول مقر چهارم اشرف در سال ۱۳۷۴،  معاون دومِ مسئول اولِ نفاق در ستاد به اصطلاح فرماندهی در سال ۱۳۸۰ و فعالیت در بخش آلمان گروهک.

وی افزود: علیرضا معدنچی متهم ردیف ۵۵ پرونده است. او  قبل از انقلاب، جذب گروهک منافقین شده و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به عنوان یکی از مسئولان نفاق در همدان، مشغول به فعالیت می‌شود که در نهایت پس از ورود تشکیلات به فاز نظامی، از ایران خارج و ساکن فرانسه می‌شود. او  پس از ورود گروهک به کشور عراق و استقرار در مقر اشرف، از فرانسه به عراق اعزام شده و به فعالیت در راستای اهداف تشکیلات می‌پردازد. او در حال حاضر، در بخش رسانه نفاق در کشور آلبانی فعالیت دارد.

نماینده دادستان ادامه داد: عباس میناجی مقدم متهم ردیف ۵۶ پرونده است. او در سال ۱۳۵۲، به انگلستان و در سال ۱۳۵۸ از انگلستان به آمریکا می‌رود. در ادامه او در آبان سال ۱۳۶۱، در امریکا جذب منافقین شده و فعالیت برای تشکیلات را با برگزاری برنامه سخنرانی، آغاز می‌کند. او در سال ۱۳۶۳ از آمریکا به مقر اشرف در عراق رفته و به یکی از نفرات اصلی مقر بدل می‌شود، به نحوی که او  همراه همیشگی مسعود رجوی بوده و به عنوان نفر برقرار کننده‌  ارتباطات مسعود با نشست‌های اشرف، شناخته میشود. از جمله فعالیت‌ها و مسئولیت‌های او عبارت است از حضور در مقر گروهک در عراق در سال ۱۳۶۶، عضویت در هیأت اجرایی گروهک در سال ۱۳۷۰ و مسئول بخش مخابرات قرارگاه اشرف در سال ۱۳۷۳. او  در حال حاضر مسئول ارتباطات گروهک است.

وی افزود: حمیدرضا اسحاقی متهم ردیف ۵۷ پرونده است. او که برای ادامه تحصیل به فرانسه (پاریس) رفته بود، به واسطه اشتغال همسرش در دادگاه لاهه، از سال ۱۳۶۱ در پوشش کارمند، به‌عنوان نفوذی در دفتر خدمات حقوقی جمهوری اسلامی ایران (وابسته به ریاست جمهوری)، در پاریس مشغول به کار می‌شود.  در ادامه و علی‌رغم رعایت اصول حفاظتی از سوی او، به‌دلیل داشتن تحرکات مشکوک، پلیس فرانسه به او مظنون شده و در نهایت در تاریخ ۱۳۶۶/۰۶/۱۳، به اشتغال او  در دفتر خدمات حقوقی جمهوری اسلامی ایران، خاتمه داده می‌شود.

نماینده دادستان گفت: او  به‌عنوان عضو شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت، در بخش حقوقی با گروهک تروریستی منافقین همکاری داشته و به‌صورت مکرر به‌عنوان نماینده تشکیلات، در اجلاس کمیسیون به اصطلاح حقوق بشر شرکت می‌کند. او  در سال ۲۰۰۶ میلادی در نمایشی مضحک در پاریس، با ترتیب دادن دادگاهی سوری، به سیاه‌نمایی علیه جمهوری اسلامی می‌پردازد.

وی افزود: علی‌رضا امام‌جمعه متهم ردیف ۵۸ پرونده  است. او قبل از پیروزی انقلاب اسلامی با منافقین آشنا و جذب گروهک می‌شود. او در اوایل کار، اقدام به پخش اعلامیه و شبنامه، شعارنویسی و شرکت در تجمعات غیرقانونی در راستای همکاری با تشکیلات نفاق می‌کند. به همین سبب نیز در تاریخ ۱۳۶۰/۰۶/۱۰ دستگیر و به پنج سال حبس محکوم شده که در نهایت، مجازاتش با عفو اعطایی از سوی نظام مقدس جمهوری اسلامی، به سه سال حبس تقلیل می‌یابد.  او پس از آزادی از زندان، همراه با همسرش، در تاریخ ۱۳۶۴/۰۸/۰۴ به‌صورت غیرقانونی از مرز سیستان و بلوچستان، از کشور خارج و به مقر منافقین در عراق ملحق می‌شود.

وی افزود: از جمله فعالیت‌ها و مسئولیت‌های او عبارت است از  حضور فعال در تیم‌های ترور دهه  ۶۰ ، مسئول گروه تروریستی راهگشایی برای ورود تیم‌های عملیاتی نفاق به داخل کشور،  شرکت در عملیات‌های مختلف پارتیزانی تشکیلات و مسئول مأموریت‌های خمپاره‌زنی در مرز خسروی در سال ۱۳۷۹.  او در حال حاضر در آلبانی در ستاد داخله و بخش فضای مجازی فعالیت دارد و  تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۴۳۱/۶-۲۰۰۲ است.

نماینده دادستان در ادامه  گفت: اسناد اطلاعاتی سال ۲۰۰۶ آمریکا نشان می‌دهد که در سال ۲۰۰۱ آف بی آی ۷ ایرانی را دستگیر کرد که پول‌هایی را از آمریکا به امارات منتقل می‌کردند.بر اساس این اسناد این پول‌ها صرف خرید اسلحه برای تروریست‌های منافقین می‌شده است.  پس از حمله پلیس فرانسه به مقر منافقین در پاریس ۸ میلیون دلار کشف شد که از آن پول برای خرید و حمل و نقل سلاح به ایران استفاده می‌شده است.

نماینده دادستان افزود: اسدالله اوسطی متهم ردیف ۵۹ است.  او قبل از انقلاب، جذب گروهک منافقین شده و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، به فعالیت خود در تشکیلات ادامه داده و در تمامی مراسمات و تجمعات غیرقانونی گروهک، شرکت می‌کند. او  در فاز نظامی، مسلح به سلاح کمری و سیانور بوده و نقش موثری در نقل و انتقال سلاح و مهمات و همچنین اختفای اعضای تیم‌های تروریستی منافقین در خانه تیمی خود، داشته است. او  در سال ۱۳۶۱، از کشور متواری و مدتی در اروپا برای منافقین به فعالیت می‌پردازد.  متعاقباً متهم در سال ۱۳۶۴ به عراق اعزام و در یگان‌های نظامی نفاق، سازماندهی می‌شود.

وی افزود: ضمناً نامبرده در عملیات‌های متعدد گروهک، علیه جمهوری اسلامی ایران شرکت داشته و در یکی از این عملیات‌های تروریستی به نام راه‌گشایی، بر اثر برخورد با مین، از ناحیه پا دچار آسیب می‌شود. از جمله فعالیت‌ها و مسئولیت‌های وی عبارت است از معاون تیم تروریستی راهگشا و تسهیل کننده قاچاق اسلحه و مهمات برای حمله نظامی تروریستی به مرزهای ایران، مسئول خرید برای یکی از بخش های شاخه نظامی در بغداد، مسئول حفاطت و انتظامات ورودی ستاد تبلیغات.  او  هم اکنون به‌عنوان عضو شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت، در اروپا مستقر است.

وی افزود:  فاطمه آدرسی متهم ردیف ۶۰ پرونده است. او بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، با منافقین آشنا و جذب گروهک شده و تحت مسئولیت صادق صوفی زاده، به عنوان مسئول قسمتی از تشکیلات در خرم آباد انتخاب می‌شود. او  در ادامه به فرانسه و سپس به مقر منافقین در عراق اعزام می‌شود. دیگر فعالیت‌ها و مسئولیت‌های نامبرده عبارت است از مسئول شنود تلفن‌های غرب در سال ۱۳۶۹، مسئول تشکیلات در کشور رومانی، شرکت در عملیات‌های تروریستی- نظامیِ فکه و مهران با سمت مسئول عضویت در شورای رهبری گروهک و کادر ارشد مالی منافقین در اروپا. او  تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۵۲۱/۶-۲۰۰۲ است.

نماینده دادستان ادامه داد: مصطفی آسیفی متهم ردیف ۶۱ پرونده است. او  پس از پیروزی انقلاب اسلامی، هوادار گروهک منافقین شده و در راهپیمایی‌ها و درگیری‌های محلی و شهری شرکت می‌کند. او  که سابقه شرکت در فاز نظامی تشکیلات در برهه بعد از ۳۰ خرداد سال ۱۳۶۰ را نیز داشته، در سال ۱۳۶۱ دستگیر و به پنج سال حبس محکوم می‌شود ولی پس از گذراندن دو سال از مجازات خود، آزاد شده و در سال ۱۳۶۶، مجدداً به گروهک وصل و در همان سال از کشور خارج و به مقر منافقین در عراق می‌پیوندد. این موضوع نشان می‌دهد منافقین پاسخ به عفو را با عضویت در جوخه ترور داده است.

وی افزود: از جمله فعالیت‌ها و مسئولیت‌های او  عبارت است از عضو نفرات تیم جلودار در تمامی عملیات‌های تروریستی- نظامی گروهک از جمله در عملیات‌های سرخکلا و دهلران در سال ۱۳۶۵،  شرکت در عملیات‌های تروریستی- نظامی فروغ جاویدان، مسئول ارکان در مقر اشرف،  شرکت در عملیات‌های مرزی در سال‌های ۱۳۷۲ و ۱۳۷۳ و مسئول عملیات‌های تروریستی راهگشایی، انجام اقدامات شناسایی و پیک نیرو در مرزهای ایران.
او  به زعم گروهک، در سال ۱۳۷۲، جزو اولین مسئولان تیم‌های تروریستی بوده که مبادرت به عملیات نامنظم کرده است. همچنین متهم در سال ۱۳۸۰، مسئول عملیات در منطقه جنوب بوده و تیم‌های عملیاتی- تروریستی را سازماندهی می‌کرده است. او تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۲۸ است.

نماینده دادستان ادامه داد: فاطمه بنی جمالی متهم ردیف ۶۲ پرونده است. او از اعضای هیئت اجرایی گروهک منافقین و یکی از ۱۲ نفر اول شورای رهبری تشکیلات است که پس از ۳۰ خرداد ۱۳۶۰ از کشور متواری شده و در سال ۱۳۶۴ به همراه منافقین به عراق می‌رود. او  در سال ۱۳۷۳، در کنار مریم رجوی، در فرانسه به سر برده و مدتی نیز در انگلیس بوده است.مسئولیت‍های او در تشکیلات عبارت است ازعضویت در هیأت اجرایی منافقین در سال ۱۳۶۶ ، مسئول ارکان قرارگاه در سال ۱۳۶۹، مسئول یکی از مقرها، مسئول آموزش نفاق، مسئول کمیته‌ی به اصطلاح غذایی، در دوران تحریم بین‌المللی عراق و نفت در برابر غذا، مسئولیت مالی تشکیلات در یک مقطع عضویت در شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت و عضویت در شورای رهبری گروهک در سال ۱۳۷۳. او به علت اینکه مسئول به اصطلاح امداد تشکیلات بوده و تمام امور مربوط به پزشکی، زیر نظر وی انجام می‌شده لذا از سرنوشت واقعی بسیاری از منافقین سر به نیست شده، اطلاع دارد. او  در حال حاضر، مسئول امداد و زیر مجموعه فرشته یگانه است و  تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۵۰۵/۶-۲۰۰۲ است.

وی افزود: این گروهک تروریستی   بچه را در آغوش پدر،  مادر و عمویش به خاک و خون کشیدند. اگر گروهک تروریستی آواره ان و ۴۰ سال آوارگیش طول کشیده بخاطر خون های بی گناهی است که به ناحق ریختند. در شیراز اتوبوسی را به آتش  زدند و طفلی در آن سوخت که حتی  بازپرس قتل و جنایی ما ‌که با صحنه قتل افراد دایما روربروست ، جان و توان دیدن  این صحنه ها را ندارد. گروهک دموکراتیک هستند؟ کدام گروه دموگراتیک این جنایات را مرتکب می شود؟

وزیری نماینده دادستان گفت: طبق اسناد اطلاعاتی آمریکا منافقین از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۳ منافقین پول‌هایی را از برنامه نفت در برابر غذا از رژیم بعثی دریافت می‌کرده را صرف عملیات‌های تروریستی در ایران کرده است.

وی گفت: محمود بنی‌هاشمی متهم ردیف ۶۳ پرونده است. او در زمان طاغوت، در رسته مهندسی ارتش بوده و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، در سال‌های ۱۳۵۹ لغایت ۱۳۶۰، به صورت گسترده‌ای به فعالیت مجرمانه در راستای اهداف گروهک تروریستی منافقین می‌پردازد. به همین سبب نیز، در تاریخ ۲۴ اسفند ۱۳۶۰ دستگیر و به سه سال زندان محکوم می‌شود. او پس از آزادی، از کشور متواری و ابتدا به فرانسه و سپس به مقر منافقین در عراق ملحق می‌شود. مشارالیه یکی از بازجو-شکنجه‌گران گروهک بوده که در حال حاضر در آلبانی فعالیت دارد.

وی افزود: از جمله دیگر اقدامات او می‌توان به آموزش نفرات جدیدالورود به شاخه نظامی گروهک تروریستی منافقین در حوزهی سوژه زنی و خمپاره اندازی اشاره کرد. او  تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره  A-۱۷۹/۱-۲۰۰۴ است.

وزیری ادامه داد: اسدالله بهرامی متهم ردیف ۶۴ پرونده است. او که در سال ۱۳۵۹ جذب گروهک تروریستی منافقین شده بود، در تاریخ یکم ابان ماه سال ۱۳۶۰ به دلیل اقدامات مجرمان‌های از قبیل پخش اعلامیه، جمع آوری کمک مالی برای گروهک مذکور و غیره، بازداشت شده، ولی پس از ۲۰ روز، با سپردن تعهد آزاد می‌شود. در ادامه و در سال ۱۳۶۲، او  مجدداً به دلیل تهیه خانه تیمی برای عناصر تروریست، جاسازی سلاح و مهمات در خانهی مذکور و همچنین تهیه مدارک جعلی، بازداشت شده و پس از طی مراحل قضایی، به مجازات سنگینی محکومیت می‌یابد لکن این بار نیز مشمول رافت و عطوفت نظام جمهوری اسلامی شده و پس از برخورداری از عفو، مجازاتش به ۱۰ سال حبس تقلیل یافته و در نهایت در سال ۱۳۶۹ از زندان آزاد می‌شود. او   با عدم تنبه، در سال ۱۳۷۶ به منظور پیوستن به گروهک تروریستی منافقین، از کشور متواری شده و پس از الحاق به تشکیلات مذکور، در یگان رزم نفاق سازماندهی می‌شود.  او طی سال‌های ۱۳۷۹ و ۱۳۸۰، در عملیات‌های متعدد خمپاره زنی به مراکز حساس کشور شرکت داشته و همچنین مربی شهرشناسیِ تیم‌های تروریستی عازم به داخل کشور نیز بوده است.

وی افزود: علیرضا بهرامی متهم ردیف ۶۵ پرونده است. او با استماع رادیوی منافقین، با گروهک موصوف آشنا شده و در سال ۱۳۷۱، به دلیل همکاری با این تشکیلات تروریستی، دستگیر و پس از تحمل یک سال حبس، نهایتاً در سال ۱۳۷۲ آزاد می‌شود.  مشارالیه پس از آزادی، به خدمت سربازی اعزام شده و در اواخر سال ۱۳۷۵، از طریق مرزهای جنوب کشور، به صورت غیرقانونی به عراق رفته و به منافقین ملحق می‌شود.  او  در یکی از مراکز نفاق، کلیه آموزش‌های تیم‌های تروریستی را طی کرده و در خرداد سال ۱۳۷۷، برای مأموریت به تهران اعزام و در عملیات‌های تروریستی متعددی شرکت می‌کند که از جمله می‌توان به اعزام به منظور بمب‌گذاری در یکی از دادگاه‌های تهران و همچنین خمپاره زنی به ستاد مرکزی سپاه در تهران اشاره کرد؛ که بلافاصله بعد از هر عملیات، مجدداً به عراق باز می‌گردد.

نماینده دادستان گفت: منافقین در سه بخش نشریه مجاهد (منافق)، رادیو منافق و سیمای منافق فعال بوده است. در دهه هفتاد برخی اعضای گروهک که از تشکیلات جدا شده بودند به وسیله کدهایی که در رادیو منافقین ارسال می‌شد دوباره بازیابی شده و جذب تشکیلات می‌شدند. در برخی مواقع نیز از رادیو برای ارسال رمز عملیات‌های تروریستی استفاده شده است.

وی افزود: عزیزالله پاک نژاد متهم ردیف ۶۶ پرونده است. او قبل از انقلاب به فعالیت‌های کمونیستی اشتغال داشته و در ادامه و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، کماکان به همکاری خود با چریک‌های فدایی- اقلیت، ادامه داده و پس از مدتی به خارج از کشور متواری می‌شود. او بعد از تاسیس شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت، به عنوان عضوی از شورا، با گروهک تروریستی منافقین همکاری داشته و در حال حاضر نیز ساکن پاریس است. عزیزاله پاکنژاد تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۴۷۵/۶ - ۲۰۰۲ است.

وی افزود: مهرافروز پیکرنگار متهم ردیف ۶۷ پرونده است. او پس از عزیمت به کشور انگلیس، به عضویت انجمن دانشجویان فریب خورده، وابسته به گروهک تروریستی منافقین در شهر نیوکاسل در آمده و در سال ۱۳۶۱، در حمله به سفارت جمهوری اسلامی ایران در آن کشور، شرکت می‌کند. او از عناصر کادر مستقر در اروپا و عضو کمیسیونی در تشکیلات تروریستی موصوف بوده که به سیاهنمایی علیه جمهوری اسلامی ایران می‌پردازد.

وی افزود: دیگر فعالیت‌ها و مسئولیت‌های او عبارت است از مسئول تشکیلات نفاق در بلژیک، مسئول تشکیلات نفاق در انگلیس و عضویت در کمیسیون خارجی شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت. او  در مشارکت با ژیلا دیهیم، یکی دیگر از عوامل اصلی تشکیل، طراحی، سازماندهی و هدایت تیم ترورِ شهید اسدالله لاجوردی و نتیجتاً شهادت و به تعبیر حقوقی، قتل عمد این شهید والا مقام محسوب می‌شود. در آن اقدام تروریستی، اصغر رئیس اسماعیلی و زین العابدین مسعودی به شهادت یا به تعبیر حقوقی به قتل رسیده و اصغر دهقان فاضلی نیز مجروح می‌شود. همچنین او  جزو دستگیرشدگان مورخ ۱۷ ژوئن ۲۰۰۳ نفرات نفاق، به اتهام کلاهبرداری سازمانیافته، از سوی پلیس فرانسه نیز است و تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۵۳۰/۶-۲۰۰۲ است.

وی افزود:  مریم حاج خانیان متهم ردیف ۶۸ پرونده است. او پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به دلیل فعالیت تشکیلاتی دستگیر لکن به علت تظاهر به توبه، مشمول تخفیف واقع شده و به پنج سال حبس محکوم می‌شود. متعاقباً در سال ۱۳۶۵، او  به پاکستان گریخته و به منافقین ملحق می‌شود. او  سپس در پایگاه بابائی کویته‌ پاکستان، آموزش‌های لازم را فراگرفته و به عراق اعزام می‌شود. مریم حاج خانیان در سال ۱۳۷۰، به عضویت شورای مرکزی نفاق و در سال ۱۳۷۴ به عضویت شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت درمی‌آید.  دیگر فعالیت‌ها و مسئولیت‌های او عبارت است از  مسئول و افسر ارشد شاخه نظامی گروهک تروریستی منافقین،  افسر ستاد داخله برای مقطعی و فعالیت تشکیلاتی در مازندران در مقطع فاز نظامی گروهک.   مریم حاج خانیان در مشارکت با مهرافروز پیکرنگار و ژیلا دیهیم، یکی دیگر از عوامل اصلی تشکیل، طراحی، سازماندهی و هدایت تیم ترورِ شهید اسداله لاجوردی و نتیجتاً شهادت و به تعبیر حقوقی، قتل عمد این شهید والا مقام محسوب می‌شود.

وی افزود: احمد حنیف‌نژاد متهم ردیف ۶۹ پرونده است. او در سال ۱۳۴۶، توسط برادرش محمد (بنیان‌گذار و سرکردهی اولیه گروهک تروریستی منافقین)، جذب تشکیلات می‌شود. از جمله فعالیت‌ها و مسئولیت‌های وی عبارت است از مسئول کل تشکیلات نفاق در تبریز افسر بازجویی در مقر اشرف، عضو کادر مرکزی گروهک در سال ۱۳۵۸،  مسئول خانه‌های تیمی در سال ۱۳۶۰ و عضو هیئت اجرایی تشکیلات نفاق‌. 

وی افزود: او  در حال حاضر، عضو کادر مرکزی و مسئول گزینش گروهک منافقین است. احمد حنیف‌نژاد، یکی از عوامل اصلی تشکیل، طراحی، سازماندهی و هدایت تیم ترورِ شهید سید محمدحسن بهشتی نژاد و نتیجتاً شهادت و به تعبیر حقوقی، قتل عمد این شهید والا مقام محسوب می‌شود. در این اقدام تروریستی، اعضای یک تیم پنج نفره در سال ۱۳۶۰، به درب منزل نامبرده مراجعه و به بهانه دادن نامه، به سمت او شلیک می‌کنند که منجر به قتل عمد (شهادت) وی و کودک خردسال همراهش شده و اعضای تیم ترور نیز، پس از آن موفق به فرار می‌شوند. او  تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۵۰۳/۶-۲۰۰۲ است.

نماینده دادستان افزود:  پرویز خزایی متهم ردیف ۷۰ پرونده است.  او پس از پیروزی انقلاب، جذب منافقین شده و در تاریخ ۱۵ آبان ۱۳۶۱، ضمن حضور در تلویزیون نروژ، پناهندگی خود را اعلام می‌کند.  او سپس عضو شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت شده و ضمن شرکت در جلسات مختلف به عنوان مدعو و سخنران و همچنین در حوزه تهیه مقاله، انجام مصاحبه و شرکت در برنامه‌های گروهک، به فعالیت در راستای اهداف این تشکیلات تروریستی می‌پردازد. او به موازات اقدامات فوق و به رغم اقامت در نروژ، به کشور آلبانی نیز تردد داشته و به صورت مستمر، امور مربوط به عناصر گروهک تروریستی منافقین را در حوزه‌های مختلف پیگیری می‌کند.

در این هنگام‌ قاضی دهقانی گفت جلسه بعدی صبح روز سه شنبه هفته آینده برگزار می شود.

منبع: ایسنا
اشتراک گذاری
نظرات کاربران
هفته نامه الکترونیکی
هفته‌نامه الکترونیکی سراج۲۴ - شماره ۲۴۷
اخرین اخبار
•••
•••
•••
•••
•••
•••
•••
•••
•••
•••
•••
•••
•••
•••
•••
•••
•••
•••
•••
•••