اوقات شرعی تهران
اذان صبح ۰۳:۵۷:۱۵
اذان ظهر ۱۲:۰۴:۳۶
اذان مغرب ۱۸:۵۹:۰۴
طلوع آفتاب ۰۵:۲۷:۲۵
غروب آفتاب ۱۸:۴۰:۱۸
نیمه شب ۲۳:۱۹:۱۶
قیمت سکه و ارز
۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۱۲:۳۰

تدارک تلویزیون برای سالروز میلاد حضرت زهرا (س)

رسانه ملی با تدارک ویژه برنامه هایی، سالروز میلاد حضرت زهرا (س) و یاد سردار دل‌ها را گرامی می‌دارد.

تدارک تلویزیون برای سالروز میلاد حضرت زهرا (س)

به گزارش سراج24؛ به مناسبت میلاد فرخنده حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن، ویژه برنامه‌هایی با محوریت ارج نهادن به مقام شامخ مادر و زن و همچنین گرامیداشت سالروز ولادت امام راحل (ره) در قاب سیما نقش می‌بندد.

بهره گیری از قالب‌های متنوع تولید در حوزه زنان، بازتاب موفقیت، معرفی عرصه‌های مورد نیاز جامعه به مشارکت اجتماعی، نمایش تصویر مثبت از نقش همسری و مادری زن در خانواده، تشریح نقش تربیتی مادران و وظیفه آن‌ها در انتقال هویت ملی به نسل آینده، تاکید بر منافات نداشتن وظایف خانه داری و فعالیت‌های اجتماعی بانوان از جمله محور‌های برنامه‌ها به مناسبت روز زن است.

همچنین در آستانه چهارمین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، شبکه‌های سیما با پخش ویژه برنامه‌ها و مستند‌هایی با محوریت سردار دل ها، یاد قهرمان ملی را گرامی می‌دارند و ویژه برنامه‌های مختلفی را به منظور تبیین مکتب حاج قاسم تدارک دیده‌اند.

همچنین به مناسبت گرامیداشت روز مادر پویش «دست بوسی مادر» برگزار می‌شود. علاقه‌مندان مى‌توانند فیلم‌ها و عکس‌های متناسب با قدردانی از مقام والای مادر را تا ۱۶ دی ماه به پیام رسان‌های داخلی ارسال کنند.

این پویش در تلاش است تا فرزندان به عنوان سرمایه زندگی والدین با دست بوسی از مادران خود و تهیه عکس از آن، این سنت حسنه را برجسته سازی کنند.

شبکه‌های سیما با پخش زیرنویس‌های پویش و بازنمایی آن در برنامه‌های جاری سیما این پویش را حمایت می‌کنند.

پخش زنده جشن ولادت حضرت زهرا (س) در زادگاه امام راحل (ره) از قاب شبکه یک

ویژه برنامه جشن ولادت از شهر خمین و محل بیت حضرت امام خمینی (ره) با حضور مهمانان و پخش سرود، کلیپ و بخش‌های مختلف در خصوص این جشن ساعت ۱۹ از شبکه یک سیما روی آنتن خواهد رفت.
برنامه «صبح بخیر ایران» با پرداختن به موضوع مادر و بانوان و ولادت حضرت زهرا (س) با دعوت از مهمانان مرتبط و بخش‌ها و برنامه‌های این مناسبت ساعت ۶ پخش خواهد شد.
برنامه «سیمای خانواده» با دعوت از بانوان و مادران موفق و پرداختن به ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و کلیپ و بخش‌های مختلف ساعت ۱۰:۴۵ به این جشن بزرگ می‌پردازد.
«ایران امروز» نیز ساعت ۱۸ با پرداخت به موضوع روز زن و پخش قسمت‌های مرتبط با این مناسبت در این جشن مشارکت می‌کند.
همچنین میان برنامه‌ها و کلیپ‌های مرتبط با مناسبت ولادت حضرت زهرا (س) و روزمادر و زن در فواصل مختلف از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

پخش ویژه برنامه‌هایی همزمان با روز و ساعت به شهادت رسیدن حاج قاسم و مستند‌هایی از مجاهدت‌های سردار دل‌ها از قاب شبکه یک سیما

مجموعه مستند ده قسمتی «جهان مرد» با موضوع روایت کودکی تا مجاهدت‌های سردار حاج قاسم سلیمانی از ۵ دی ماه آغاز شده است و تا ۱۴ دی ماه هر شب ساعت ۲۳ در مدت زمان ۶۰ دقیقه پخش می‌شود.
برنامه «یک و بیست» با موضوع مرتبط با ایام شهادت سردار سلیمانی از ۹ دی ماه تا پنجشنبه ۱۴ دی هر روز ساعت ۱۷ به صورت زنده روی آنتن می‌رود. این برنامه همچنین در بامداد ۱۳ دی ماه از ساعت ۰۰:۳۰ دقیقه بامداد تا ۱:۳۰ (همزمان با ساعت به شهادت رسیدن سردار دل ها) به صورت زنده پخش می‌شود.
ویژه برنامه مراسم سردار حاج قاسم سلیمانی نیز در سالروز شهادت ایشان ۱۳ دی ماه از ساعت ۱۹ پخش خواهد شد.
علاوه بر این، چندین مستند کوتاه با موضوع سردار سلیمانی نیز از شبکه یک سیما پخش خواهند شد.

مادرانه‌های شبکه دو سیما در روز میلاد بانوی دو عالم

ویژه برنامه «از مامان بگو» که به صورت زنده، سه‌شنبه ۱۲ دی حوالی ساعت ۲۱:۱۵ از شبکه دو پخش می‌شود. در این برنامه زهرا شوقی و امیر رضایی میزبان میهمانانی ویژه خواهند بود. گفتگو‌های جذاب مجریان با مهمانان و بخش‌های شاد و متنوع از جمله حضور خواننده و استندآپ کمدین به همراه اجرای موسیقی و بخش‌های طنز لحظات شیرین و صمیمانه‌ای را در شب میلاد حضرت زهرا (س) برای مخاطبان این برنامه رقم خواهد زد. این برنامه به صورت زنده به مدت ۱۰۰ دقیقه حوالی ساعت ۲۱:۳۰ سه شنبه ۱۲ دی روانه آنتن شبکه دو می‌شود. بازپخش این برنامه روز بعد حوالی ساعت ۱۰ صبح است.

فصل جدید «بسته پیشنهادی» همزمان با میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) با اجرای مژده لواسانی از روز چهارشنبه ۱۳ دی روانه آنتن شبکه دو سیما می‌شود. این برنامه با آیتم هایی، چون «احوالپرسی»، «بسته پیشنهادی من»، گفتگوی صمیمانه مژده لواسانی با میهمانان و ... میزبان مخاطبان خود خواهد بود. «بسته پیشنهادی» به تهیه کنندگی الهه بهبودی و سردبیری محمد جباری، روز چهارشنبه ویژه میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) ۱۳ دی حوالی ساعت ۲۱ و پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها به صورت روتین حوالی ساعت ۲۲:۱۵ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

ویژه برنامه «مدار بسته» با اجرای حسین رفیعی به مناسبت روز مادر میزبان میهمانانی ویژه خواهد بود. امیر حسین زارع (قهرمان سنگین‌وزن کشتی آزاد جهان) به همراه خانواده، مهسا جاور (قهرمان قایقرانی روئینگ بانوان) به همراه فرزند خردسالش و همچنین رابعه مدنی (بازیگر) میهمانان این ویژه برنامه خواهند بود. «مدار بسته» که به تهیه کنندگی محسن فراهانی و مهدی مستوفی اردکانی تولید شده است، چهارشنبه حوالی ساعت ۲۲:۱۵ با حال و هوای این مناسبت از شبکه دو پخش می‌شود.

مجله طنز شبانگاهی «سید خندان» برنامه خود را با نگاه ویژه به میلاد بانوی دو عالم و گرامیداشت مقام مادر روانه آنتن شبکه دو سیما می‌کند. این برنامه با آیتم‌های متنوع لحظات دلنشینی را برای مخاطبان خود فراهم می‌کند. برنامه «سید خندان» پنجشنبه و جمعه ساعت ۲۱ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

برنامه «بیا وسط» با رویکرد واسطه‌گری برای ازدواج که مخاطب اصلی آن جوانان در شرف ازدواج و خانواده‌های آنان هستند، همراه با بخش‌های کمیک موشن آموزشی، استنداپ کمدی، مصاحبه‌های مردمی، مناظره‌های داغ دانشجویی از شبکه دو پخش می‌شود. زمان آغاز پخش این برنامه از پنجشنبه و جمعه ۱۴ و ۱۵ دی حوالی ساعت ۱۹ و تکرار آن در همان روز ساعت ۲۳:۱۵ است.

ویژه برنامه «باغ شادونه» که به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر از شبکه دو سیما پخش می‌شود. این برنامه با اجرای ملیکا زارعی لحظات شیرینی را برای کودکان فراهم می‌سازد. «باغ شادونه» چهارشنبه حوالی ساعت ۱۵ روانه آنتن شبکه دو سیما می‌شود.

همچنین سخنرانی مذهبی، ملودی خوانی و کلیپ‌های ویژه میلاد بانوی دو عالم و روز مادر از دیگر برنامه‌های شبکه دو است.

روایت‌های شنیدنی مادران شهدا در دیدار با حاج قاسم تا تلاش فرمانده غیور برای حفظ امنیت جنوب شرق کشور روی آنتن شبکه دو سیما

مستند «عیدوک»؛ روایتی از مبارزات سردار حاج قاسم سلیمانی با یکی از بزرگ‌ترین اشرار جنوب شرق کشور عیدوک بامری است. این مستند تلاش‌های سردار سلیمانی برای حفظ امنیت مردم در مواجهه با این اشرار و تلاش برای برقراری امنیت در این منطقه را به تصویر می‌کشد. مستند «عیدوک» سه‌شنبه ۱۲ دی حوالی ساعت ۲۳:۱۵ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

«مهمان داریم» که مجموعه‌ای از روایت‌های شنیدنی مادران شهدا در دیدار با سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را روایت می‌کند، حوالی ساعت ۱۹ راهی آنتن شبکه دو سیما می‌شود.
برنامه صبحگاهی «صبحانه ایرانی» با رویکرد چهارمین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی تقدیم مخاطبان خواهد کرد. این برنامه از ساعت ۷ صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود.
برنامه «پاورقی» که ساعت ۱۹:۴۵ روانه آنتن می‌شود، مواجهه شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان با شهادت حاج قاسم سلیمانی و شخصیت برجسته ایشان را به زبان طنز نقد می‌کند.

 بانوان موفق در عرصه‌های مختلف مهمان شبکه سه

برنامه «سلام صبح بخیر» با حضور مادران و بانوان موفق در عرصه‌های مختلف و همچنین با دعوت از کارشناسان مذهبی به تبیین فرهنگ فاطمی می‌پردازد. این برنامه به صورت زنده از ساعت ۷ صبح پخش می‌شود.
برنامه زنده «سمت خدا» با دعوت از کارشناسان مذهبی به بحث در مورد زندگینامه حضرت فاطمه (ص) با نگاه به روایات و احادیث می‌پردازد.
«گزارش روز» نیز به تهیه گزارش‌هایی مرتبط با ولادت حضرت فاطمه (ص) و روز زن خواهد پرداخت.
نماهنگ‌ها و کار‌های کوتاه داستانی مرتبط با ولادت حضرت فاطمه (ص) و روز زن با موضوع ولادت حضرت فاطمه (ص) و مادر در فواصل برنامه‌ها پخش خواهد شد.
همچنین برنامه «طبیب» نیز منعطف با این روز روی آنتن می‌رود.

مروری بر جنبه‌های معرفتی و سیره مادرانه حضرت زهرا (س) از قاب شبکه چهار سیما

برنامه «ماجرا» در سلسله برنامه‌های مناسبتی ـ تاریخی خود به مناسبت میلاد حضرت زهرا سلام الله علی‌ها ویژه برنامه‌ای با عنوان «جلوه نور» را در روز سه شنبه ۱۲ دی، ساعت ۲۱:۱۵ پخش خواهد کرد.
«ماجرای جلوه نور» به مناسبت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علی‌ها و روز زن به رویداد‌های تاریخی و جنبه‌های معرفتی ولادت حضرت زهرا (س) و همچنین سیره مادرانه آن حضرت خواهد پرداخت. به علاوه در این برنامه با حضور کارشناس مدعو این برنامه حجت‌الاسلام دکتر محمدرضا جباری به بررسی برخی شبهات پیرامون سیره و تاریخ زندگانی دختر پیامبر (س) نیز پرداخته خواهد شد.
سردبیری و اجرای این برنامه را حمید سبحانی صدر و تهیه کنندگی آن را سید یزدان ملک‌آبادی عهده دار هستند.

گفتگو با کارشناسان و استادان خارجی درباره زندگی و عملکرد سپهبد سلیمانی روی آنتن شبکه چهار سیما

ویژه برنامه «سپهبد» برنامه‌ای متفاوت و صریح درباره حضور منطقه‌ای ایران و عملکرد سردار سلیمانی است که ساعت ۲۲:۳۰ روی آنتن می‌رود.
در این برنامه دلاوری با میهمانانش علم صالح پژوهشگر و دانشیار دانشگاه ملی استرالیا، قیس قریشی تحلیل گر سیاسی ساکن لندن، کامران پورصفر پژوهش گر و مورخ تاریخ، مسعود اسدالهی تحلیل‌گر و کارشناس مسائل بین المللی، مجید شاکری اقتصاد دان و کوروش علیانی نویسنده و پژوهشگر درباره زندگی و عملکرد سردار سپهبد قاسم سلیمانی گفتگو خواهد کرد.
«سپهبد» به تهیه کنندگی محسن یزدی تولید شده و مجری طرح آن سعید صفار است، این برنامه یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۲۲:۳۰ از شبکه چهار پخش می‌شود و تکرارش روز بعد ساعت ۱۴ خواهد بود.
مستند‌های «کابوس آمریکا» ساعت ۲۳:۳۰؛ «کارت دعوت»، «رزمی چنین» و «سردار بدون مرز» شنبه تا دوشنبه ساعت ۲۱:۳۰ پخش می‌شود.


 چهره‌های مطرح و مردمی مهمانان ویژه «بگو بخند» شبکه نسیم در روز میلاد بانوی دو عالم

برنامه «بگو بخند» ساعت ۲۱:۳۰ با حضور افراد مطرح و شناخته شده به عنوان مهمان، بازی‌های سرگرم کننده با تماشاگران، بخش‌های نمایشی و ... پخش می‌شود.
برنامه «نسیم آوا» ساعت ۱۹:۳۰ با پخش ترانه‌های ویژه و مناسبتی برای روز چهارشنبه و پنج شنبه همراه مخاطبان خود است.
کلیپ‌های مناسبتی و گرافیک‌های ویژه و موشن گرافی به مناسبت روز زن در فواصل برنامه‌ها پخش می‌شود.

برنامه‌های عصرگاهی شبکه تهران با حال و هوای روز میلاد حضرت زهرا (س)

برنامه عصرگاهی شبکه پنج سیما «به خانه بر می‌گردیم» به مناسبت روز ولادت، برنامه‌ای شاد و متنوع خواهد داشت. این برنامه با حضور مهمان، خواننده، شاعر، کارشناس مذهبی و ... سه شنبه ۱۲ دی ماه ساعت ۲۰ پخش می‌شود.
برنامه‌های «در شهر/ در استان» با گزارش از مراسم بزرگداشت روز مادر، روز زن و جشن ولادت حضرت فاطمه (س) در سطح شهر تهران و شهرستان‌های استان پخش می‌شود.
برنامه صبحگاهی «سلام تهران» با دعوت از مهمانان و پخش پلی بک و بخش‌های مرتبط به این موضوع می‌پردازد.

قرائت دعای کمیل از کرمان از آنتن شبکه تهران

برنامه «قرار» از میدان ولیعصر روز چهارشنبه ۱۳ دی پخش می‌شود. همچنین این شبکه با قرائت دعای کمیل از کرمان و مزار حاج قاسم در روز پنج شنبه ۱۴ دی با مخاطبان خود همراه است.
ویژه برنامه «مصلی» نیز در سالروز شهادت حاج قاسم از ساعت ۲۰ روی آنتن می‌رود.
همچنین مستند‌های «روایت شیدایی» ساعت ۱۵:۳۰ و «سرباز» ساعت ۲۲ نیز از قاب این شبکه تماشایی می‌شود.

شبکه آموزش در روز میلاد به عیادت مادران در آسایشگاه کهریزک می‌رود

به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س) و روز مادر برنامه «و، اما امروز» سری به آسایشگاه کهریزک زده و با مادران حاضر در آنجا گفتگو می‌کند.
در ادامه این برنامه با مادران شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، زنان نمونه، مادران معلم نمونه و مادران شاغل نمونه گفتگو خواهد کرد.

شبکه آموزش با صاحبان آثار فرهنگی و هنری در عرصه معرفی سردار دل‌ها گفتگو کرده است

در سالروز شهادت سردار سلیمانی ۱۳ دی ماه، گفتگو با صاحبان آثار فرهنگی و هنری در عرصه معرفی سردار دل ها، گفتگو با همرزمان و همراهان وی، پخش مصاحبه ها، کلیپ‌هایی از وی و همرزمان شهید از برنامه‌های تدارک دیده شده است.
محمد قلیچ خانی وکیل دادگستری که عهده دار رسیدگی به پرونده ترور سردار سلیمانی را در مجامع بین المللی را داشت یکی از مهمانان برنامه «واما امروز» خوهد بود. معاون بین المللی قوه قضاییه، مستندساز و کارگردان سریال «ترور» که به زندگی سردار سلیمانی می‌پردازد از دیگر مهمانان این ویژه برنامه است.


پخش مداحی، مولودی و سخنرانی‌ها به صورت زنده از حرم حضرت معصومه (س) در قاب شبکه قرآن و معارف
پخش مداحی، مولودی و نوا‌های مذهبی، سخنرانی‌های زنده علما از حرم حضرت معصومه، مراسم‌های زنده دعاخوانی از حرم امام رضا (ع) و برنامه «مادرانه» از جمله تدارک شبکه قرآن و معارف سیما برای ولادت حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علی‌ها است.
سخنرانی‌های زنده حجت الاسلام و المسلمین مومنی، حجت السلام و المسلمین ناصر رفیعی و آیت الله تحریری از حرم مطهر حضرت معصومه (س) از روز سه شنبه ۱۲ دی تا روز پنجشنبه ۱۴ دی ماه ساعت ۱۸:۰۰ برای علاقمندان پخش می‌شود.
قرائت زیارت امین الله به صورت مستقیم از حرم مطهر امام رضا (ع) روز چهارشنبه ساعت ۲۰:۳۰ بر روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می‌رود. همچنین روز سه شنبه هم دعای توسل به صورت زنده از مسجد مقدس جمکران پخش می‌شود.
برنامه «مادرانه» که گفت وگویی متفاوت با مادران شهدای دفاع مقدس است، ساعت ۹:۰۰ صبح برای علاقمندان پخش می‌شود. همچنین پخش زنده از هیئات مذهبی در روز‌های سه شنبه و چهارشنبه ساعت ۲۰:۳۰ با مداحی ذاکران اهل بیت علیهم السلام به روی آنتن می‌رود.
برنامه گفتگو محور «آرمان» به مولفه‌های نقش مادری و هممسری در سیره زندگی حضرت زهرا سلام الله علی‌ها و انعکاس رویداد‌های معارفی با موضوع میلاد حضرت زهرا سلام الله علی‌ها می‌پردازد. این برنامه ساعت ۲۲:۳۰ پخش می‌شود.

روایتی از سه روز پایانی زندگی سردار دل‌ها تا پخش تصاویری زنده از حضور مردم در مزار سردار سلیمانی در کرمان در شبکه قرآن و معارف
روز چهارشنبه همزمان با روز شهادت حاج قاسم سلیمانی مستند «۷۲ ساعت» با روایتی از سه روز پایانی زندگی سردار دل ها، ساعت ۱۴ مهمان خانه بینندگان خواهد بود.
مستند «کارت دعوت» هم با پخش تصاویری از حضور خانواده همرزمان شهید حاج قاسم سلیمانی در محل شهادت ایشان در ساعت ۹:۳۰ روز پنجشنبه بر روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می‌رود.
همچنین مستند دو قسمتی «رفیق شفیع» نیز روز‌های پنجشنبه و جمعه ساعت ۱۴ از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود.
 مستند «رفیق شفیع» به تهیه‌کنندگی علیرضا رستگاران روایت «نصرالله جهانشاهی» راننده سردار سلیمانی از سال‌ها معاشرت با حاج قاسم است.
در همین راستا، شبکه قرآن و معارف سیما با تدارک ویژه برنامه‌ای ساعت ۱۳:۲۰ با پخش تصاویری زنده از حال و هوای حضور مردم انقلابی در مزار مطهر سردار سلیمانی در کرمان مهمان خانه بینندگان خواهد بود.
محافل قرآنی «شهید القدس» نیز در ایام هفته ساعت ۱۹:۱۵ از شهر‌های مختلف از جمله کرمان، جمکران و ... از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود.
گروه کودک و خانواده شبکه قرآن ومعارف سیما هم با پخش چندین برنامه مختلف یاد سردار دل‌ها را زنده نگاه خواهد داشت. مستند «سفر قند» به تهیه کنندگی امین سلمان زاده و کارگردانی علی صالحی روز چهارشنبه ۱۳ دی ماه ساعت ۲۱ بر روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می‌رود.
«سفرقند» روایت نوجوانان مستندسازی است که با راهنمایی و کمک مربی روحانی خود، حجت الاسلام سیدامیرحسین موسوی، در پی پاسخ به سوالات و شبهات و پیشامد‌های خود سفر کرده و سفرشان را روایت می‌کنند.
انیمیشن «چهل شاهد» نیز که راوی زندگی نامه شهید حاج قاسم سلیمانی از کودکی تا زمان شهادت وی است، روز‌های سه شنبه و چهارشنبه ۱۲ و ۱۳ دی ماه ساعت ۱۰ صبح از شبکه قرآن ومعارف سیما پخش می‌شود.
برنامه «منم بچه مسلمان» نیز با موضوع «قهرمان کیست؟» تصویری از زندگی شهید حاج قاسم سلیمانی را برای کودکان و نوجوانان ترسیم خواهد کرد.

بزرگداشت یاد سردار در شبکه نمایش
فیلم‌های سینمایی «خداحافظ رفیق» به کارگردانی بهزاد بهزادپور سه شنبه ۱۲ دی ساعت ۱۹، «تیرانداز» سه شنبه ۱۲ دی ساعت ۲۳ و «تو می‌مانی» به کارگردانی حمید بهمنی چهارشنبه ۱۳ دی ساعت ۱۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

روز مادر با «خونه خودتونه» شبکه افق
میان برنامه‌های کوتاه مرتبط با ولادت حضرت زهرا سلام الله علی‌ها روی آنتن می‌رود.
ویژه برنامه روز مادر «خونه خودتونه» با حضور کارشناسان و مهمانان پخش می‌شود.
پویش ویژه روز مادر با عنوان «زیر سایه مادر» با همکاری بنیاد خاتم الاوصیاء عجل الله تعالی فرجه الشریف و برگزاری جشن ولادت حضرت زهرا سلام الله علی‌ها در حسینیه حاج قاسم در کرمان ذیل برنامه نگین سلیمان ساعت ۱۲:۳۰ در جدول پخش این شبکه قرار گرفته است.
برنامه «به افق فلسطین» با توجه ویژه به نقش زنان و مادران در مقاومت مردم فلسطین و دعوت از مهمانان مرتبط به صورت حضوری و مجازی پخش می‌شود.

مستند‌هایی با موضوع زندگی و مجاهدت‌های حاج قاسم روی آنتن شبکه افق
مستند «خاطرات آن مرد»، چهارشنبه ۱۳ دی، ساعت ۲۳ پخش می‌شود. این مستند خاطرات اهالی روستای قنات ملک از شهید حاج قاسم سلیمانی را روایت می‌کند. روستای قنات ملک، روستای پرخاطره و زیبایی در کرمان محل تولد و زندگی حاج قاسم است.
«عیدوک» روایتی از زندگی یکی از اشرار است که از سال ۶۳ شروع به شرارت کرده و این فعالیت‌هایش تا سال ۷۴ ادامه داشته است. این مستند در واقع روایتی از نحوه مواجهه حاج قاسم با چنین شخصیتی است. «عیدوک» چهارشنبه ساعت ۱۸ پخش می‌شود.
مستند «دوئل بوکمال» روایتی از عملیات آزادسازی بوکمال یا نبرد «بادیه» را تصویر کشیده است و پنجشنبه ساعت ۱۸ روی آنتن می‌رود.
مستند «۷۲ ساعت» نیز چهارشنبه ۱۳ دی ماه ساعت ۱۳:۳۰ پخش می‌شود.
مستند «راز شهادت» با محوریت جستار‌هایی در جایگاه و معنای شهید و شهادت، با حضور آیت الله تحریری، آیت الله یزدان‌پناه، آیت الله فروغی، استاد محمد تقی فیاض بخش و وحید یامین پور تولید شده است. این مستند از شنبه ۹ دی ماه تا جمعه ۱۵ دی ماه ساعت ۲۲ پخش می‌شود.
برنامه «به افق فلسطین» در شب‌های منتهی به شهادت حاج قاسم سلیمانی به صورت ویژه به نقش و حضور سردار می‌پردازد و ساعت ۲۰ پخش می‌شود.

«پنجره باز» شبکه سلامت در روز میلاد
برنامه «پنجره باز» در شب میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) ساعت ۱۸:۳۰ با حضور مادران دارای فرزند اوتیسم پخش می‌شود.
برنامه‌های «بلا به دور» ساعت ۱۹، «حال خوب» ساعت ۲۱ ویژه روز مادر و ولادت حضرت زهرا (س) روی آنتن می‌رود.
همچنین برنامه «مادر کودک» نیز با حضور میهمانانی ویژه از ساعت ۹ صبح پخش می‌شود.

پزشک همرزم شهید سلیمانی مهمان «ضربان» شبکه سلامت
برنامه «ضربان» ساعت ۱۶ میزبان پزشک همرزم حاج قاسم سلیمانی می‌شود و مستند «مردان زندگی» نیز به این مناسبت ساعت ۱۱:۴۵ به مدت ۴۰ دقیقه پخش می‌شود.

«تقدیم به مامان و بابا با عشق» در شبکه کودک
شبکه کودک با برنامه‌های «من و نیکا» ساعت ۱۱:۳۰، «شنیدم شنیدم» ساعت ۱۲:۳۰، «خانه آبنباتی ـ تولد مادر بزرگ» ساعت ۱۳:۰۰ و «تقدیم به مامان و بابا با عشق» ساعت ۱۸ در روز مادر با مخاطبان خود همراه است.

پخش مستند‌هایی با محوریت مادر نمونه در سالروز میلاد دخت نبی اکرم (ص) از شبکه مستند
مستند «قهرمان» به کارگردانی الهام آقالری از مستند‌هایی است که به مناسبت ولادت حضرت فاطمه (س) پخش خواهد شد.
«قهرمان» تولید شبکه مستند روایتی از زندگی فاطمه حشمتی مادربزرگی ۸۴ ساله و قهرمان ملی و آسیایی در رشته دومیدانی است که برای شرکت در مسابقه جهانی با دردسر‌های زیادی مواجه است و برای رفع موانع برای حضور در مسابقه بسیار تلاش می‌کند. این مستند سه شنبه ۱۲ دی ساعت ۲۱:۳۰ پخش می‌شود و تکرارش روز بعد ساعت ۱۵ است.
شبکه مستند همچنین چهارشنبه ۱۳ دی ساعت ۱۹ مستند «مادری» با محوریت مرضیه دباغ از زنان مبارز انقلاب را پخش خواهد کرد.
«مادری» به کارگردانی مسعود دهنوی برگرفته از زندگی سه نسل از بانوان خانواده دباغ است و به ترتیب به بخش‌هایی از زندگی مرضیه دباغ، راضیه دباغ دختر ایشان و آمنه اصفهانی نوه وی می‌پردازد.
آنچه در مستند «مادری» مورد توجه قرار گرفته ابعاد شخصیتی زندگی خانواده دباغ و همچنین کیفیت حضور این بانوان در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی است. تکرار «مادری» روز بعد ساعت ۸ خواهد بود.

روایتی از ناگفته‌های زندگی شهید قاسم سلیمانی و درایت حاج قاسم در عملیات‌های نظامی در مستند‌های شبکه مستند
مستند «خاطرات آن مرد» روایتی از حضور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در زادگاهش، روستای قنات ملک است. این مستند از ۹ تا ۱۳ دی ساعت ۱۷:۳۰ روی آنتن می‌رود و تکرارش روز بعد ساعت ۱۲:۳۰ است.
«عیدوک» روایت بخشی از زندگی و مواجهه بزرگ‌ترین شرور جنوب شرق کشور عیدوک بامری با حاج قاسم سلیمانی است. حاج قاسم به دنبال راهی برای به دام انداختن عیدوک است، ولی بیم آن را دارد که در این بین به مردم عادی آسیب برسد تا اینکه یک اتفاق این رویاروی را فراهم می‌کند.

این مستند سه شنبه ۱۲ دی ساعت ۲۰ پخش می‌شود و تکرارش روز بعد ساعت ۹:۳۰ خواهد بود.
مستند «دوئل بوکمال» هم چهارشنبه ۱۳ دی ساعت ۲۰ در جدول پخش شبکه مستند قرار گرفته است و روز پنجشنبه ۱۴ دی ساعت ۱۰ تکرار می‌شود.
«دوئل بوکمال» روایتی مهیج از درایت حاج قاسم در عملیات نفس گیر و مهم «بادیه» صحراست و در آن به عملیات پیچیده آزادسازی بوکمال در سوریه پرداخته شده است.
فیلم مستند «پاییز پنجاه سالگی» به کارگردانی محسن اسلام‌زاده روایتی از ناگفته‌های زندگی شهید قاسم سلیمانی هم پنجشنبه ۱۴ دی ساعت ۱۹:۳۰ پخش می‌شود.
«پاییز پنجاه سالگی» روایتی از زندگی شهید قاسم سلیمانی از زبان سردار محمد جمالی، همرزمش است و با نگاهی به دوران حضور «حاج قاسم» در منطقه جنوب‌شرق کشور از مهمترین دوران فعالیت ایشان تولیده شده است. بازپخش این مستند جمعه ۱۵ دی ساعت ۱۲:۳۰ است.

«آستان» شبکه امید در شهر قم

ویژه‌برنامه «یک روز خاص» در روز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر ساعت ۱۷:۳۰ روی آنتن شبکه امید می‌رود.
ویژه برنامه «آستان» در روز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) از حرم حضرت معصومه ساعت ۱۲:۳۰ پخش می‌شود. همچنین فیلم‌های سینمایی «مادربزرگ» ساعت ۱۰:۳۰ و «تبدیل شوندگان ـ بامبل بی» ساعت ۲۳ پخش می‌شود.

برنامه «عمو قاسم» شبکه امید در سالروز شهادت حاج قاسم
سه شنبه ۱۲ دی مستند «کارت دعوت» در سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی ساعت ۲۳:۰۰ از شبکه امید پخش می‌شود.
ویژه برنامه «عمو قاسم» نیز به صورت زنده از ساعت ۱۹ به مدت ۹۰ دقیقه روی آنتن می‌رود.
همچنین میان برنامه «نونوا» در ساعات ۱۱:۴۵، ۱۷ و ۲۳:۴۵ پخش می‌شود.

پخش فیلم سینمایی «مادر» و تصاویر دریافتی هموطنان مقیم خارج از کشور درباره ولادت راضیه مرضیه (س) از شبکه جام جم
فیلم تلویزیونی «ملاقات» که به بهانه روز مادر و به تهیه‌کنندگی رضا انصاریان و کارگردانی محمدحجت ذیجودی، ساخته شده، ساعت ۶:۳۰ پخش می‌شود.
برنامه ترکیبی «نیم نگاه»، کاری از تامین برنامه شبکه جام جم است که به روایت فیلم سینمایی «مادر» ساخته علی حاتمی می‌پردازد.
ویدیو‌ها و تصاویر دریافتی هموطنان مقیم خارج از کشور، نیز درباره ولادت باسعادت حضرت زهرا (س)، در فواصل برنامه‌ها پخش خواهد شد.

مستند‌هایی با محوریت حاج قاسم از نخستین گفتگوی وی در سمت فرمانده نیروی قدس تا آخرین عکس گرفته شده شهیدان همدانی و سلیمانی در سوریه در قاب جام جم
مستند‌های «آخرین عکس» ساعت ۰۰:۳۰ دقیقه بامداد، «در میانه آتش» ساعت ۸، «مثل کوه مثل باران» ساعت ۱۲:۳۰، «توطئه برای شام» ساعت ۲ بامداد به مناسبت سالگرد شهادت سردار دل‌ها پخش می‌شود.

تنها گفت و گوی تلویزیونی سپهبد شهید سلیمانی از شبکه پیشران فراتر

مجموعه مستند «قاف» براساس کتابی به همین نام، در پنج قسمت، با تلفیق موشن کمیک و تصاویری از تنها گفتگوی تلویزیونی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ساخته شده که توسط موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی، دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) تولید شده است.
این مجموعه برش‌هایی از خاطرات سردار دل‌ها و مرد میدان، شهید حاج قاسم سلیمانی را با بیان روایت‌هایی از رشادت‌های جبهه مقاومت بازگو می‌کند و درباره مسائلی توضیح می‌دهد که شاید دلایل استراتژیک آن برای بسیاری از ما روشن نباشد؛ مانند ضربه متقابل حزب‌الله لبنان و موشک‌های دریایی به عنوان یک رویداد غیرقابل انتظار... این مجموعه بعد از اذان مغرب پخش می‌شود.

اشتراک گذاری
نظرات کاربران
هفته نامه الکترونیکی
هفته‌نامه الکترونیکی سراج۲۴ - شماره ۲۴۴
اخرین اخبار
•••
•••
•••
•••
•••
•••
•••
•••
•••
•••
•••
•••
•••
•••
•••
•••
•••
•••
•••
•••