احمدی نژاد خبر داد:

اعطای وام مسکن به زوج های جوان در مناطق زلزله

اعطای وام مسکن به زوج های جوان در مناطق زلزله

به گزارش سراج24 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،محمود احمدی نژاد بعد از ظهر امروز (یکشنبه) در ادامه برنامه های چهارمین سفر هیات دولت به آذربایجان شرقی، در جمع مردم روستای شهرک پایین بخش خواجه شهرستان هریس، با بیان اینکه خدا را شاکرم که در مدتی کوتاه، کاری بزرگ در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی انجام شد، گفت: سال گذشته که زلزله منطقه وسیعی را در آذربایجان شرقی تحت تاثیر خود قرار داد و منجر به تخریب کامل 10 هزار خانه و آسیب به 20 هزار خانه شد، بسیاری تصور نمی کردند که این منطقه با همت مردم و پشتیبانی دولت دوباره آباد شود، اما خدا را شکر که با همت مردان و زنان مومن و پرتلاش این مناطق و کمک و یاری کامل دولت امروز خانه های مردم بازسازی شده است.

رییس جمهور تصریح کرد: همه مسئولان در دولت و دست اندرکاران در بازسازی مناطق زلزله زده در خدمت مردم این مناطق هستند و در وهله بعد باید در جهت سر و سامان دادن به خیابانها، کوچه ها، ایجاد فضای سبز و سالن های ورزشی در این مناطق کار انجام شود.

احمدی نژاد همچنین خاطرنشان کرد: طبق توافقی که انجام شده، قرار است در روستاها و مناطق زلزله زده به هر زوجی که در سال 92 اقدام به تشکیل خانواده می کنند نیز وام برای ساخت مسکن اعطا شود.

رییس جمهور ضمن قدردانی از تلاش ها و کمکهای مردم این منطقه در جهت بازسازی مناطق زلزله زده اظهار داشت: مردم آذربایجان مردمانی مومن و انقلابی هستند که پای عزت و استقلال ایران ایستاده اند. در حادثه زلزله هم همه این مردم پرشور به صحنه آمده و با کار و تلاش خود مناطق زلزله زده این استان را بهتر از قبل بازسازی کرده و جواب بدخواهان ملت را دادند.

احمدی نژاد خاطرنشان کرد: اگر روحیه همدلی و کار و تلاشی که در بازسازی مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی به صحنه آمد در همه کشور جاری شود، می توانیم به سرعت کشور را ساخته و آباد کنیم.

رییس جمهور با تقدیر از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و تلاش های این بنیاد در جهت بازسازی سریع مناطق زلزله زده اضافه کرد: در روند بازسازی مناطق زلزله زده در استان آذربایجان شرقی یک رکورد بین المللی در این زمینه به ثبت رسید.

احمدی نژاد همچنین با تقدیر از مسئولان استانی نیروهای هلال احمر، وزارت بهداشت، اورژانس و نیروهای وزارت نیرو و نفت در جهت کمک به حادثه دیدگان و بازسازی مناطق زلزله زده گفت: همه نیروها دلسوزانه در صحنه حاضر شده و انقلابی، سریع و مردمی تلاش کردند.

رییس جمهور با اشاره به اینکه الگوی بازسازی در مناطق زلزله زده در حقیقت الگوی ساختن ایران است، ادامه داد: اگر در تولید، عمران و آبادانی به گونه ای که در این مناطق کار و تلاش صورت گرفت، فعالیت شود و همه دست به دست هم بدهند، هیچ مشکلی در کشور روی زمین نخواهد ماند.

احمدی نژاد تصریح کرد: حادثه زلزله در آذربایجان شرقی در کنار خسارت و تلفات جانی ناراحت کننده، در واقع عنایتی از سوی خدای متعال برای سرفرازی دولت و ملت ایران و ارائه راهی برای رسیدن به پیشرفت در برابر این ملت بود.

رییس جمهور با بیان اینکه امروز شیاطین و دشمنان نمی خواهند اجازه دهند که ملت ایران پیشرفت کند، تصریح کرد: دولت با افتخار در خدمت مردم است و همواره خواستار رسیدن ملت ایران به پیشرفت بوده، اما دشمنان در داخل و خارج از کشور با یکدیگر هماهنگ بوده و قصد دارند تا در برابر پیشرفت ملت ایستادگی کنند؛ به آنها پیشنهاد می کنیم، اکنون که نتوانستید با اقدامات خود علیه ملت ایران کاری انجام دهید بیایید و در کنار ملت باشید.

احمدی نژاد تاکید کرد: مطمئنا ملت ایران راه انقلاب را تا آخر خواهند رفت و دشمنان خود را از هر اقدامی علیه پیشرفت خود مایوس می کنند.

اخبار مرتبط

کاهش سود وام مسکن به رونق بازار کمک می‌کند

وام ۴۵۰ میلیونی خرید مسکن به پرسنل نیروی انتظامی پرداخت می شود

پیشخوان اینترنتی «سراج24»

0 نظر

ارسال نظر

capcha