راه‌اندازی قطار تهران-کربلا از هفته آینده با ۳ قیمت بلیت

راه‌اندازی قطار تهران-کربلا از هفته آینده با ۳ قیمت بلیت

به گزارش سراج24؛ سید میعاد صالحی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در ایستگاه راه‌آهن تهران درباره قطارهای اربعین  اظهار داشت: از هفته آینده قطار ایران-کربلا از تهران به صورت ترکیبی از تهران تا شلمچه با قطار چهار ستاره، سپس طی مسیر ۳۰ کیلومتری با اتوبوس تا بصره و سپس با قطار عراقی از بصره تا کربلا خواهد بود.

وی گفت: زمان طی مسیر این قطار ۱۸ ساعت در خاک ایران خواهد بود. مدت ۲ ساعت برای تشریفات گذرنامه زمان لازم است سپس ۳۰ کیلومتر زوار با اتوبوس تا بصره سیر می‌کنند، بعد از آن به مدت هشت ساعت بصره تا کربلا خواهد بود.

مدیرعامل راه‌آهن درباره قیمت بلیت قطار ایران-کربلا گفت: باتوجه به تنوع واگن‌ها در مسیر بصره تا کربلا، قیمت قطار تهران-کربلا با احتساب واگن اتوبوسی در خاک عراق، ۹۶۰ هزار تومان خواهد بود.

وی گفت: برای واگن‌های اتوبوسی وی آی پی در بخش عراق، قیمت کل مسیر یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار تومان خواهد بود.برای مسیر تهران-کربلا با قطار چهار تخته در خاک عراق، قیمت کل، یک‌میلیون ۴۰۰ هزار تومان پیش‌بینی شده است.

صالحی اضافه کرد: طی تفاهم با طرف عراقی این قطار در طول سال ادامه فعالیت دارد.برای شروع هفته ای یک قطار خواهیم داشت و بعد از اربعین هفته ای دو قطار خواهیم داشت.

وی درباره زمان و شیوه عرضه بلیت قطار تهران-کربلا بیان کرد: از یکشنبه هفته آینده ساعت ۱۰ صبح عرضه بلیت قطار تهران-کربلا به صورت اینترنتی برای همه مردم انجام می‌شود.

صالحی اضافه کرد: حرکت این قطار از تهران پس از ایام اربعین روزهای سه‌شنبه و شنبه خواهد بود و برگشت از عراق نیز روزهای سه‌شنبه و شنبه است.

وی ظرفیت قطارهای تعران-کربلا را ۳۵۰ نفر اعلام کرد.

وی افزود: دیگر قطارهای فوق‌العاده اربعین نیز یک‌شنبه هفته آینده به صورت اینترنتی عرضه می‌شود و امکان افزایش ناوگان برای اربعین نیز داریم.

اخبار مرتبط

یک میلیون و ۸۰ هزار زائر، ارز اربعین دریافت کردند

پایان 12 سال انتظار برای تکمیل راه‌آهن ایران ـ کربلا‌ ـ سوریه

قطار کانتینری روسیه از مسیر ایران به عربستان رفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha