برپایی 300 موکب پذیرایی اربعین توسط اوقاف

برپایی 300 موکب پذیرایی اربعین توسط اوقاف

به گزارش سراج24؛حجت الاسلام سید مهدی خاموشی روز چهارشنبه در دومین همایش قدم های آسمانی در آستان شیخ صدوق ری افزود: سازمان اوقاف در عراق بیش از ۵۰ موکب در سامرا، نجف و در مسیر و خود شهر کربلا خواهد داشت.

خاموشی افزود: سال به سال بر رونق و کیفیت این خدمات اضافه می شود و امسال هم با توجه به هوای گرم، خدمات بهتری خواهیم داشت؛ سرویس دهی برای اطعام زوار قوی تر و با کیفیت تر شده و دولت عراق مسیر را هموارتر کرده است و زوار راه بهتری را طی خواهند کرد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه این را هم گفت که با هماهنگی بین مسئولان عراق و ایرانی، زوار زیارت و راهپیمایی راحت تری نسبت به سال های پیش خواهند داشت.

امسال در مرزها داخل و خارج کشور برای زوار پاکستانی و کشورهای همسایه موکب برپا می کنیم؛ همچنین در مرز تمرچین، خسروی و در شهر سامرا وضع خدمات رسانی بهتر از سال های قبل خواهد بود

خاموشی خاطرنشان کرد: در خدمت رسانی به زوار و مراسم اربعین تابع ستاد اربعین هستیم برای یک هفته بعد از روز اربعین به ویژه در سامرا برنامه و مواکب زیادی خواهیم داشت.

وی یادآور شد: سازمان اوقاف از دهم ماه صفر با برپایی ۲۵۰ موکب در داخل کشور و ۵۰ موکب در عراق به زوار خدمت رسانی می کند و این خدمات تا یک هفته بعد از اربعین به ویژه در شهر سامرا و مرزها ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

اهانت‌ به قرآن، پاشیدن خاک به سمت خورشید است + ویدئو

انسجام بین میهمان و میزبان، از تغییرات فرهنگی مهم اربعین است

مسافت بین مرزهای اربعینی و شهرهای زیارتی عراق

0 نظر

ارسال نظر

capcha