مدیرعامل بازرگانی دولتی اعلام کرد:

واریز نیمی از پول خرید تضمینی گندم به حساب گندم‌کاران

واریز نیمی از پول خرید تضمینی گندم به حساب گندم‌کاران

به گزارش سراج24؛ سید سعید راد با بیان این که میزان خرید تضمینی گندم از کشاورزان توسط این شرکت، تا روز گذشته شنبه ۳۱ تیرماه به ۷ میلیون و ۲۹۷ هزار تُن رسید، گفت: این در شرایطی است که سال گذشته ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تُن گندم خریداری شده بود و هم‌اکنون از رکورد سال گذشته عبور کرده‌ایم.

به گفته وی، بیش از نیمی از پول گندم‌های خریداری شده به حساب کشاورزان واریز شده است و پیگیری پرداخت مابقی مطالبات نیز در دستور کار قرار دارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: ارزش گندم‌های خریداری شده با عبور از مرز ۱۰۰ هزار میلیارد تومان، در حال ورود به کانال ۱۱۰ هزار میلیارد تومان است.

راد با اشاره به این که خرید گندم در کشور با یک میلیون و ۵۷۱ هزار تُن افزایش نسبت به سال گذشته، از رشد بیش از ۲۷ درصدی برخوردار بوده است، تصریح کرد: در حال حاضر، استان‌های مناطق سردسیری و کوهستانی شمال و غرب کشور، روزهای اوج تحویل گندم به مراکز خرید را سپری می‌کنند.

بنا بر اعلام شرکت بازرگانی دولتی ایران ، وی افزود: ۵۴ درصد از گندم مازاد نسبت به سال گذشته از کشاورزان دو استان فارس با ۴۹۱ هزار تُن افزایش و خوزستان با ۳۶۱ هزار تُن افزایش خریداری شده است و چهار استان‌ کرمانشاه، ایلام، لرستان و بوشهر نیز بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تُن رشد خرید را شاهد بوده‌اند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از دو استان بوشهر و یزد به عنوان استانی‌هایی که با حدود ۶ برابر رشد خرید گندم نسبت به سال گذشته از افزایش کم‌سابقه‌ای در میزان خرید گندم برخوردار بوده‌اند، نام برد و خاطرنشان کرد: بعد از این دو استان، رشد خرید گندم در کهگیلویه و بویراحمد، ۲.۵ برابر و در استان‌های البرز، فارس و اصفهان، بیش از ۲ برابر شده است.

اخبار مرتبط

سهمیه‌بندی شکر کذب است

پرداخت مطالبات گندمکاران به‌روز می‌شود

خرید تضمینی گندم از 8 میلیون تن عبور کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha