معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد؛

نوسازی بافت فرسوده اولویت‌های تولید مسکن در دولت

نوسازی بافت فرسوده اولویت‌های تولید مسکن در دولت

به گزارش سراج24؛ محمد آئینی با اشاره به اینکه ۵ هزار و ۴۰۰ محله موضوع بازآفرینی هستند، افزود: حدود دو میلیون و ۷۰۰ هزار بنای ناپدار در بافت فرسوده شهرها قرار دارد که از سازه خوبی برخوردار نیستند؛ همین مستله به صورت جدی جان ساکنان این مناطق را به خطر می‌اندازد که دولت سیزدهم نوسازی این بافت‌ها را به عنوان اولویت جدی خود قرار داده است.

وی با بیان اینکه عموم ساکنان این مناطق نیازمند حمایت و توانمندسازی هستند، تصریح کرد: در کنار تهدیدهایی که در این بافت‌ها وجود دارد، فرصتی به نام نوسازی نیز هست که از این پتانسیل می‌توان برای تولید مسکن بهره برد.

آئینی با اشاره به ضرورت استفاده از توان مردمی در تولید مسکن، گفت: راهبرد اصلی ما برای شتاب بخشی به نوسازی مسکن در این مناطق استفاده از ظرفیت مردمی است و در واقع چاره‌ای جز مردمی‌سازی در این بخش نداریم.

نوسازی سالانه ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: سالانه ساخت یک میلیون واحد مسکونی در قالب نهضت ملی مسکن در دستور کار دولت قرار گرفته که از این تعداد ۱۵۰ هزار واحد مرتبط با نوسازی بافت فرسوده است.

وی با اشاره به تاکید رییس جمهور در شورای عالی مسکن به فرمانداران و شهرداران مبنی بر اهمیت نوسازی بافت فرسوده، بیان داشت: خدمات زیرساختی بسیار خوبی در این مناطق وجود دارد که هزینه تولید مسکن را کاهش می‌دهد که می‌توان از این ظرفیت در کنار مردمی‌سازی برای شتاب‌بخشی به روند تولید مسکن در بافت فرسوده بهره برد.

 
 

اخبار مرتبط

ساخت ۱۷۷ هزار مسکن ملی در شهرهای جدید

ساخت مسکن ۲۵ متری تکذیب شد

شمارش معکوس برای بسته شدن پرونده مسکن مهر

0 نظر

ارسال نظر

capcha