معاون وزیر امور خارجه:

مشکلات صادر کنندگان در کشورهای هدف رفع می شود

مشکلات صادر کنندگان در کشورهای هدف رفع می شود

به گزارش سراج24؛ مهدی صفری در نشست با استاندار و مدیران اقتصادی استان همدان افزود: هدف از مبادلات کالا با دیگر کشورها ارزآوری است که از طریق صادرات و روابط تجاری با دیگر کشورها حاصل می شود.

وی انتقال فناوری، سرمایه گذاری خارجی، ترانزیت، سواپ، ترانزیت برق و گردشگری را از راه های افزایش درآمد ارزی برای کشور خواند.

معاون اقتصادی وزیرامور خارجه، چین را بازاری بزرگ برای بسیاری از محصولات ایرانی دانست و تاکید کرد: از ۳۰۰ تن صادرات زعفران، ۲۵۰ تن آن به چین صادر می شود.

وی با اشاره به اینکه چین فقط ۹ میلیارد دلار میگو از وارد می کند، افزود: چین می تواند تمام محصولات دریایی و صادراتی ایران را خریداری کند.

صفری با بیان اینکه فناوری نقش مهمی در کشاورزی چین ایفا می کند، ادامه داد: چینی ها در یک هکتار ۱۰ برابر کشاورزان ما و با هزینه یک دهم برنج کاشت و برداشت می کنند.

وی آفریقا را یکی از بازارهای مناسب برای سرمایه گذاری خواند، و تصریح کرد: در طلا و الماس می توانیم با چند میلیون دلار در آفریقا سرمایه گذاری کنیم.

معاون اقتصادی وزیر امور خارجه گفت: موریتانی کشوری با ۴.۵ میلیون جمعیت بیش از ۱۸ میلیون تن گوشت تولید می کند و می تواند نیاز ایران را با قیمت مناسب برطرف کند.

در این نشست احمد شانیان مدیرکل صنعت، معدن و تجارت همدان صادرات کالا از استان را در سال گذشته یک میلیارد و ۶۵ میلیون دلار عنوان کرد.

وی افزود: در سال گذشته نسبت به سال قبل آن ۲۰۰ درصد در صادرات صنایع و صنایع معدنی رشد داشته ایم.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت همدان با تاکید بر ضرورت آمادگی زیرساخت ها برای صادرات گفت: صادر کننده باید به کشور هدف صادراتی نگاه حرفه ای داشته باشد.

وی یادآور شد: ۳۰۰ نوع محصول مختلف از استان همدان به کشورهای آمریکای لاتین، اروپا و حاشیه خلیج فارس صادر شده است.

در این جلسه محمد رضا سکوت به عنوان رابط استان همدان با معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه معرفی شد.

اخبار مرتبط

بیانیه وزارت خارجه درباره آزادسازی منابع مالی مسدود شده در کره‌جنوبی و تبادل زندانیان

تبادل زندانی با آمریکا امروز انجام خواهد شد

دارایی‌های ایران طی روزهای آینده به قطر منتقل می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha