افتتاح ۱۴۰ هزار مسکن نهضت ملی در کشور

افتتاح ۱۴۰ هزار مسکن نهضت ملی در کشور

به گزارش سراج24؛ حمید رضا سهرابی در حاشیه بازدید از طرح های نهضت ملی مسکن در بابل افزود: ۱۴۰ هزار واحد مسکونی از آغاز طرح نهضت ملی مسکن تاکنون در کشور بهره برداری شده که از این تعداد ۱۳۵ هزار واحد مسکونی در روستاها و پنج هزار واحد مسکونی در شهرها بوده است.

وی ادامه داد:بر اساس قانون جهش نهضت مسکن و برنامه ریزی‌های انجام گرفته از سوی بنیاد مسکن قرار شد سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای کوچک و ۲۰۰ هزار واحد در حوزه مسکن روستایی ساخته شود.

سهرابی گفت: از زمان آغاز طرح نهضت ملی مسکن در بخش مسکن روستایی عملیات اجرایی بیش از ۳۱۰ هزار واحد و در بخش مسکن شهری نیز ۱۵۰ هزار واحد آغاز شده اند

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: از ابتدای نهضت ملی مسکن تاکنون عملیات اجرایی بیش از ۴۵۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور آغاز شده است.

 طرح نهضت ملی مسکن را دولت سیزدهم برای خانه دار کردن مردم ارائه کرد. قرار است در چارچوب آن سالانه یک میلیون واحد مسکونی ساخته و تحویل متقاضیان شود. سهم مازندران از این طرح سالانه ۳۸ هزار و در مجموع ۱۵۲ هزار خانه است.
طبق مقررات نهضت ملی مسکن، متقاضیان با داشتن پنج شرط تاهل، سرپرست خانوار بودن و مردان مجرد ۲۳ سال به بالا، حداقل سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، نداشتن مالکیت خصوصی و در نهایت عدم استفاده از امکانات دولتی از اول انقلاب در حوزه مسکن، می‌توانستند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

بر اساس این قانون، زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن، معلولان جسمی و حرکتی با ۲۰ سال سن می‌توانند در قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) مشارکت داشته باشند.

همچنین، قانون برای سرپرستان خانوار، محدودیت سنی نگذاشته است چرا که این افراد سرپرست خانوار تعریف می‌شوند و برای قانونگذار متاهل یا سرپرست خانوار بودن ملاک است. در عین حال، زنان و مردان سرپرست خانوار که به دلیل متارکه به صورت مجردی زندگی می‌کنند و سرپرست فرزندان خود هستند خانوار تلقی شده و بدون ملاک سن می‌توانستند ثبت‌نام کنند.

اخبار مرتبط

ساخت ۱۷۷ هزار مسکن ملی در شهرهای جدید

ساخت مسکن ۲۵ متری تکذیب شد

لزوم بهره گیری از شیوه های نوین در انبوه‌سازی مسکن

0 نظر

ارسال نظر

capcha