زوج خوش ذوق عراقی در جشن ۱۰ کیلومتری غدیر

زوج خوش ذوق عراقی در جشن ۱۰ کیلومتری غدیر

به گزارش سراج24؛ ساعت ۱۰ قرار بود جشن ۱۰ کیلومتری غدیر به پایان برسد. اما همچنان موکب‌ها مشغول پذیرایی از مردم بودند. حضور اقشار مختلف مردم در این جشن غیرقابل توصیف است. برخی خانوادگی آمده بودند ‌‌برخی دیگر با دوستانشان همراه شده تا در این جشن شرکت کنند.

زوج‌جوانی در حالی که پرچم غدیر در دست داشتند، مشغول توزیع بادکنک بین کودکان بودند. آن‌ها با لهجه عربی عید را تبریک می‌گفتند. نزدیک‌تر شدم وقتی دلیل حضورش را در این مراسم پرسیدم، لبخند زد و گفت: عید غدیر است. ما پس از ازدواج نذر کرده بودیم که هر سال در عید غدیر به بچه‌ها هدیه بدهیم. جشن ۱۰ کیلومتری غدیر بهانه‌ای شد تا به اینجا بیاییم و در بین این جمعیت باشکوه غدیر را جشن گرفته و هدایای ویژه خود را توزیع کنیم.

«فاطمه صغیر» درباره هدایای ویژه که بین کودکان توزیع می‌کرد، اینگونه گفت: ما بین کودکان در کنار لوازم التحریر، کتاب غدیر هم هدیه دادیم. در این کتاب سعی شده تا با نقاشی کودکان با غدیر آشنا شوند. هدف اصلی ما هم ایجاد فرهنگ علوی است.

این زوج جوان هدیه دست سازی هم آورده بودند که عکسی از روز غدیر را نشان می‌داد. وقتی که حضرت پیامبر (ص) دست امیرالمؤمنین را بلند کرده بود و ایشان را وصی و ولی خود معرفی کردند،

آن‌ها که از عراق برای شرکت در جشن غدیر آمده بودند، می‌گفتند که اینجا حال ‌و هوای پیاده روی اربعین را برایمان تداعی‌ می‌کند. با این تفاوت که این جشن و شادی است و اربعین مراسمی در سوگ سیدالشهدا و شهدای کربلاست. اما همین که مردم با دل و‌جان به یکدیگر کمک کرده و غذا توزیع می‌کنند، شور خاصی ایجاد کرده است.

در مسیر جشن ۱۰ کیلومتری غدیر  موکب‌ها و‌غرفه‌های مختلفی راه‌اندازی شده بود که هز کدام در کنار توزیع غذا و نوشیدنی، برنامه‌های فرهنگی مختلفی را برگزار می‌کردند.

اخبار مرتبط

شهیدی که به میهمانی امیرالمومنین(ع) رفت

گزارش تصویری چهاردهم / دومین مهمونی ده کیلومتری عید غدیر

گزارش تصویری سیزدهم / دومین مهمونی ده کیلومتری عید غدیر

0 نظر

ارسال نظر

capcha