مشاور مذهبی در گفتگو با سراج24:

حفظ شعائر واقعه غدیر، بیانگر تقوای قلبی است

حفظ شعائر واقعه غدیر، بیانگر تقوای قلبی است

به گزارش سراج24؛ حجت الاسلام سید مهدی واعظ موسویدر گفتگو با خبرنگار سراج24، در ارتباط با اهمیت دادن به شعائر مذهبی اظهار داشت: شعائر جمع شعیره بوده و به معنای نماد و سمبل است که توجه به آن امروزه بسیار مهم بوده و در قرآن آمده است باید شعائر را بزرگ داشت و نباید آنها را فراموش کرد. 

وی با اشاره به نمادهای مختلف در دین، افزود: به عنوان مثال نمادی برای شیطان را در اعمال حج سنگ می زنیم و یا در ایام محرم نمادهایی از صحنه کربلا برپا می کنیم و به محتوای واقعه کربلا می پردازیم که همین امر در زنده نگهداشتن حرکت ارزشمند امام حسین(ع) و یارانشان در تاریخ نقش بسیار مهمی ایفا می کند. 

مشاور مذهبی بیان داشت: راهپیمایی روز عید غدیر خم یک شعیره است و باید آن را زنده نگه داشت که طبق قرآن کسی که شعائر را زنده نگه می دارد حاکی از تقوای قلب اوست و در کتاب آسمانی فقط در مورد شعائر واژه تقوای قلب به کار رفته است که بیانگر توجه به این مهم است. 

واعظ موسوی تشریح کرد: حرکت بین صفا و مروه،  حرکت اربعین، طواف و سنگ حجرالاسود و... نماد هستند که باید آنها را زنده نگه داشت به ویژه نمادهای مربوط به ولایت و امامت که در فرهنگ اسلامی و قرآنی جایگاه بسیار بااهمیتی دارند، به عنوان نمونه خداوند حضرت ابراهیم(ع) را پس از امتحانات زیاد به مقام امامت نائل کرد پس بنابراین امامت و ولایت جایگاه ویژه ای دارد و باید شعائر مربوط به آن بسیار جدی گرفته شود. 

وی عنوان داشت: پیاده روی روز غدیر خم باید موکدا برگزار شود و هر کسی که توان شرکت در آن را دارد باید حضور یابد و از برکات آن استفاده کرده و آن را گرامی بدارد.

اخبار مرتبط

طهماسب در تلویزیون «مهمونی» راه می‌اندازد؟

شهیدی که به میهمانی امیرالمومنین(ع) رفت

گزارش تصویری چهاردهم / دومین مهمونی ده کیلومتری عید غدیر

0 نظر

ارسال نظر

capcha