وزیر خارجه خبر داد:

معرفی رسمی نماینده ایران به دبیرخانه سازمان شانگهای

معرفی رسمی نماینده ایران به دبیرخانه سازمان شانگهای

به گزارش سراج24؛  حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان بعد از ظهر امروز جمعه در تماس تلفنی با آقای ژانگ مینگ، دبیر کل سازمان همکاری شانگهای در خصوص روند همکاری بین جمهوری اسلامی ایران با سازمان همکاری شانگهای و همچنین نشست آتی این سازمان گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن سپاس از تلاش‌ها و همکاری دبیرکل سازمان همکاری شانگهای برای تکمیل فرایند عضویت کامل جمهوری اسلامی ایران، از آمادگی کشورمان برای حضور در نشست آتی این سازمان که به صورت مجازی برگزار خواهد شد، خبر داد.

امیرعبداللهیان با اشاره به تلاش‌های گسترده دولت، مجلس و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تهیه و تصویب اسناد مربوط به عضویت کامل ایران در سازمان شانگهای، اظهار داشت: اطمینان دارم که عضویت نهایی ایران یک ظرفیت جدید و فزاینده در اختیار سازمان همکاری شانگهای قرار خواهد داد.

امیرعبداللهیان همچنین از معرفی رسمی هماهنگ کننده ملی ایران به دبیرخانه سازمان در هفته آتی خبر داد.

ژانگ مینگ، دبیر کل سازمان همکاری شانگهای نیز در این گفتگو، ضمن ابراز خرسندی از عضویت کامل جمهوری اسلامی ایران در این سازمان، تأکید کرد، عضویت کامل ایران در نشست آتی این سازمان، به صورت رسمی اعلام خواهد شد و از تاریخ چهارم جولای (۱۳ تیرماه) جمهوری اسلامی ایران از کلیه حقوق مربوط به کشورهای عضو سازمان برخوردار خواهد بود.

دبیر کل سازمان همکاری شانگهای، همچنین نقش ایران در پیشبرد اهداف سازمان همکاری شانگهای را مهم دانست و اظهار داشت: این باعث افتخار من است که فرایند عضویت دائم ایران، در زمان مدیرکلی اینجانب بر این سازمان صورت گرفته است.

اخبار مرتبط

بیانیه وزارت خارجه درباره آزادسازی منابع مالی مسدود شده در کره‌جنوبی و تبادل زندانیان

تبادل زندانی با آمریکا امروز انجام خواهد شد

دارایی‌های ایران طی روزهای آینده به قطر منتقل می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha