بالاترین کشف مواد مخدر در ایران اتفاق می‌افتد

به گزارش سراج24؛ اسکندر مؤمنی، در مراسم روز جهانی مبارزه با مواد مخدر با حضور مقامات لشکری و کشوری اظهار داشت: گزارش جهانی نشان می‌دهد قاچاق مواد مخدر در حال گسترش است و استفاده از اینترنت در قاچاق مواد بیشتر شده است.

وی افزود: در افغانستان در سال ۲۰۲۲ نسبت به سال قبل ۳۰ درصد قاچاق مواد افزایش و همچنان بزرگ ترین تولید کننده تریاک و رتبه دوم کانابیس است.

مؤمنی بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران با کشف ۸۰۰ تن مواد مخدر و روانگردان بالاترین کشف مواد مخدر را داشته و جایگاه اول جهان را در این حوزه دارد. برنامه‌های راهبردی اولویت بندی شده و ضربه به بنیاد مالی قاچاقچیان از جمله اولویت‌ها است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر خاطر نشان کرد: پیشگیری از مصرف مواد مخدر از موضوعات کلیدی کشور است و تشکیل ۴۸ هزار کانون یاریگران در مدارس و توانمندسازی گروه‌های هدف از این برنامه‌ها است

وی اظهار داشت: در ۱۵ استان توسط خیرین، مجمع یاریگران راه اندازی و ظرفیت نگهداری معتادین ۱۲۴ درصد افزایش داشته است و ایران راهبر مقابله‌ای و پیشگیری دارد.

مؤمنی گفت: تحریم‌های ظالمانه چالش‌های متعدد در مسیر مبارزه با مواد مخدر ایجاد کرده ولی جمهوری اسلامی ایران همچنان با قوت مسیر را ادامه داده است.

اخبار مرتبط

تولید مخدرهای صنعتی در داخل ایران حدود "صفر" است

هیچ دانش‌آموز معتادی نباید اخراج شود/ تنها قاچاقچیان مرتبط با جرایم خشن اعدام می‌شوند/ چشم‌مان به کمک‌های ناچیز بین‌المللی نیست

رشد ۱۳۵ درصدی تعداد خودروها در ۱۰ سال/ به ازای هر ۱۰ هزار خودرو ۵.۹ کشته در ایران داریم

0 نظر

ارسال نظر

capcha