دو دهک دیگر به جمعیت بیمه رایگان کشور اضافه شد

به گزارش سراج24؛ دکتر بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن اعلام این خبر افزود: با اضافه شدن دو دهک ۴ و ۵ به جمعیت بیمه شدگان رایگان کشور، از این پس ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در این دهک ها بیمه سلامت رایگان خواهند شد.

وی افزود: جزییات این طرح از طریق پیامک به افراد تحت پوشش بیمه ارائه خواهد شد.

دکتر عین اللهی یادآور شد: با پیشنهاد وزارت بهداشت و تصویب هیأت دولت در روز چهارشنبه گذشته، در حال حاضر ۵ دهک درآمدی جامعه تحت پوشش بیمه رایگان قرار دارند.

وزیر بهداشت هدف از این مصوبه را آسان سازی و رایگان سازی بیمه همگانی برای دهک های نخست جامعه به ویژه ساکنان مناطق کم برخوردار و در نتیجه کاهش  هزینه های درمانی مردم عنوان کرد.

بنا بر اعلام وزیر بهداشت، میزان مشارکت دهه چهار تا قبل از این مصوبه، پرداخت ۱۰ درصد حق بیمه معادل ۱۴۳ هزارتومان و میزان پرداختی دهک پنج ۲۰ درصد حق بیمه یعنی ۲۸۷ هزار تومان بود که از این پس رایگان خواهد بود.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، عین اللهی افزود: علاوه بر دو دهکی که به جمعیت بیمه شدگان رایگان اضافه شده، میزان مشارکت در پرداخت حق بیمه دهک های ۶ تا ۹ نیز کاهش قابل توجهی داشته است؛ به طوری که پرداختی دهک شش از ۳۰ درصد به ۲۰ درصد، پرداختی دهک ۷ از ۴۰ درصد به ۲۰ درصد و پرداختی دهک ۸ از ۶۰ درصد به ۴۰ درصد و پرداختی دهک ۹ از ۸۰ درصد به ۵۰ درصد کاهش می یابد.

اخبار مرتبط

وزیر بهداشت به عضویت شورای عالی انقلاب فرهنگی درآمد

آماده‌باش وزارت بهداشت در مقابله با شیوع وبا در پاییز

کرونا «پیرولا» به ایران رسیده است؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha