اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

اخطار شورای رقابت به خودروسازان گران‌فروش

به گزارش سراج24؛ شورای رقابت با توجه به بازخورد مطالبات مردمی و بر اساس وظایف ذاتی خود در نظارت و بازرسی نحوه اجرای دستورالعمل‌های صادره، طی نامه‌ای به امضاء رئیس این شورا به خودروسازان اخطار داد.

در متن این نامه آمده است: ‌شکایات متعدد واصله به شورای رقابت حاکی از وقوع تخلف از قیمت‌های ابلاغی شورای رقابت در خصوص خودروهای سواری است. تأکید می‌شود هرگونه تغییر قیمت‌های درب کارخانه ابلاغی شورای رقابت، تخلف محسوب شده و علاوه بر رسیدگی در شورای رقابت، موضوع از طریق مراجع قضاوتی و نظارتی پیگیری خواهد شد.‌

در ادامه این نامه آمده است: همه شرکت‌های خودروساز‌ مکلفند با توجه به مفاد ماده ۷ قانون ساماندهی صنعت خودرو، قیمت‌های فروش خودروهای تولیدی خود را شامل قیمت ابلاغی شورای رقابت به علاوه هزینه‌های مصرف‌‌کننده به تفکیک، به شورای رقابت اعلام کنند و با توجه به ماده ۴ آئین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو، قیمت‌‌های فروش خود را در پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت، در دسترس عموم قرار دهند.

در بخش پایانی این نامه آمده است: شایان ذکر است در صورت استنکاف از انجام تکالیف قانونی فوق الذکر اقدامات قانونی مقتضی به عمل خواهد آمد.

بنابراین گزارش به تازگی برخی متقاضایانی که در سامانه یکپارچه ثبت‌نام کرده‌اند و زمان تحویل خودرو آنها نزدیک است، از برخی مونتاژکاران و خودروسازان داخلی دعوت‌نامه‌ مبنی بر واریز وجه دریافت کرده‌اند که در آن قیمت اعلامی نسبت به قیمت‌های شورای رقابت تااندازه‌ای متفاوت است.

در این پویش نوشته شده است: باوجود توضیحات شورای رقابت مبنی بر مکلف بودن خودروسازان به رعایت مصوبات شورا در تعیین قیمت، در تماسی که با نمایندگی های مدیران خودرو و بهمن موتور در شهرهای بزرگ گرفتیم همگی آنها متفقا ادعا می‌کنند خودرو را بر اساس قیمت خودروساز و نه بر اساس قیمت شورای رقابت تحویل خواهند داد، حال، چگونه ممکن است فردی بتواند برای تهیه پول خودرو خود برنامه ریزی کند در حالی که نمی داند قیمت آن چقدر است؟

در ادامه این پویش آمده است: خواهش می‌کنم شورای رقابت قیمت دقیق خودرو در زمان تحویل را از الان اعلام کند. چون که اختلافات چند صد میلیونی بین شورای رقابت و مونتاژکاران را نمی توان در عرض چند ماه تهیه کرد؛ همچنین با توجه به کاهش شددی نرخ ارز، باید قیمت‌های خودرو با کاهش نرخ مواجه شوند.

اخبار مرتبط

مردم نگران نباشند؛ فروش خودرو در سامانه یکپارچه ادامه دارد

مرحله سوم فروش یکپارچه خودروها در چه شرایطی آغاز می‌شود؟

امتناع مدیران خودرو از بازگرداندن وجه نقد انصرافی‌ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha