بانوی تاریخ‌ساز تکواندو:

طلای جهان را بارها تصویرسازی کرده‌ بودم

طلای جهان را بارها تصویرسازی کرده‌ بودم

به گزارش سراج24؛ ناهید کیانی که با کسب مدال طلای مسابقات جهانی تکواندو تاریخ‌ساز شد در گفت‌وگویی تلویزیونی، اظهار داشت: در اردوها با تمام وجودم مدال طلای جهان را می‌خواستم. بارها اینکه چگونه پس از قهرمانی شادی کنم را تمرین کرده بودم.

وی افزود: در مسابقات جهانی با حریف روسیه‌ای که نقره المپیک داشت، کارم سخت شد که با استفاده از ثانیه‌ها و راهنمایی مناسب کادر فنی به موفقیت رسیدم. همیشه طلای جهان را می‌خواستم که خوشبختانه به آن رسیدم.

کیانی در خصوص اینکه با حضور در مسابقات جایزه بزرگ، شگردهایش برای حریفان رو می‌شود و بهتر نیست از مسابقات قاره‌ای به فکر سهمیه باشد؟ بیان کرد: اینکه بخواهم از قاره‌ای سهمیه بگیریم، خیلی ریسک بزرگی است.

وی افزود: شاید قبل از مسابقه قاره‌ای آسیب ببینم و المپیک را از دست بدهم. اما از طریق رنکینگ سیستم حضورم قطعی می‌شود و خیالم آسوده‌تر است. اینگه شگردم برای دیگران رو شود، یک مساله طبیعی است و برای همه است.

بانوی طلایی تکواندوی ایران، عنوان کرد: تا کنون دو نفر در المپیک نداشتیم و اکنون من در آستانه رسیدن به المپیک از طریق رنکینگ سیستم هستم و این فضا برای دیگر نفرات باز می‌کند تا از مسابقات قاره‌ای به المپیک برسند تا برای اولین بار، ۲ بانوی تکواندوکار در المپیک داشته باشیم.

کیانی در مورد حریفانش در بازی‌های آسیایی، گفت: حریف اصلی‌ام در هانگژو از چین است. نمایندگان تایلند و کره‌جنوبی هم رقیبانم هستند که قبلا آنها را شکست داده‌ام. در المپیک پاریس هم، نفرات چین، ترکیه و جید جونز بریتانیایی، حریفان مهم و اصلی من هستند.

وی با اشاره به اهمیت آنالیز در تکواندو، گفت: آنالیز خیلی مهم است و قبل از بازی‌ها با کادر فنی شرایط حریفان را بررسی می‌کردیم. برخی بازیکنان نیاز به آنالیز ندارند اما من باید بدانم چگونه مبارزه می‌کنم و برای هر مبارزه‌ای برنامه دارم.

کیانی اظهار داشت: قبلا که با مینو مداح (سرمربی تیم ملی) کار نمی‌کردم احساس داشتم کار کردن با او خیلی سخت است اما اینگونه نیست و کار کردن با این مربی واقعا عالی است.

ملی‌پوش تکواندو بانوان در خصوص دیگر رشته‌های ورزشی، گفت: والیبال را خیلی دوست دارم. در فوتبال نیز من پرسپولیسی هستم.

کیانی خطاب به ورزشکارانی که با شکست مواجه می‌شوند، گفت: زمانیکه فکر می‌کنید دَفن شده‌اید تازه زمانی است که جوانه زده‌اید. روزهای خیلی سختی داشتم و به خاطر ورزش خیلی چیزها را زیر پا گذاشتم اما زمانیکه دوباره بلند شدم به خواسته‌ام رسیده‌ام.

اخبار مرتبط

تکواندوی زنان ایران بالاخره به مدال طلا رسید

ساعی: پتانسیل حضور روی سکوی جهانی را داریم

پوست‌اندازی در تکواندو و امید به آینده

0 نظر

ارسال نظر

capcha