دبیر جامعه مبلغین تهران؛

ترویج‌کننده ساده‌زیستی روحانیون هستیم

ترویج‌کننده ساده‌زیستی روحانیون هستیم

به گزارش سراج24 از روابط عمومی جامعه مبلغین، حجت الاسلام مرتضی ادیب یزدی، ضمن بیان ویژگی‌های مؤمنان در کلام حضرت امیر (ع) گفت: زهد، تقوی، دوری از زخارف دنیا، خدمت به مردم و مبارزه با استبداد و ظلم از ویژگی‌های مؤمنان است و کسی که به دنبال خودروی آن‌چنانی است، از ما نیست. عالم دین و کسی که شاگرد مکتب امام صادق (ع) و سرباز امام زمان (عج) است نباید سراغ تجملات و تشریفات برود.

وی که در مراسم بزرگداشت آیت الله سید باقر آیت میردامادی در مسجد جامع امام رضا (ع) در خیابان خاوران تهران صحبت می‌کرد، افزود: امام خمینی (ره) نمونه برجسته زهد و تقوی و خدمت به مردم بودند. امروز نیز رهبر معظم انقلاب اسلامی در همین مسیر حرکت می‌کنند و همین تقوی و زهد و ایمان به خداوند است که موجب استمرار نظام اسلامی در فتنه‌ها و اغتشاشات مختلف بوده است.

ادیب یزدی افزود: شاید عده‌ای در فتنه اخیر دچار برخی تردیددها شدند اما علمای واقعی و روحانیون متدین، همیشه با تبعیت از ولایت فقیه و حرکت در مسیر ولایت و امامت، مدافع انقلاب اسلامی بوده‌اند و خواهند بود. مقام معظم رهبری در اوج اغتشاشات، فرمودند این فتنه، طراحی پیچیده دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی و مردم ایران است.

وی با بیان اینکه جلسات جامعه مبلغین با قوت و با حضور پر شمار خطبا و مبلغین برگزار می‌شود، گفت: راهی که توسط بزرگانی همچون مرحوم آیت الله محمدتقی فلسفی و ابوالقاسم شجاعی دنبال شد، از سوی ما در مدیریت جامعه مبلغین ادامه می‌یابد. استمرار این راه نیازمند تجربه و مهارت و دانش است و ما هم با رعایت قوانین و مقررات و بهره مندی از نظرات بزرگان، جامعه مبلغین را به خوبی گذشته مدیریت می‌کنیم.

اخبار مرتبط

برگزاری مراسم گرامیداشت شهید آرمان علی وردی در محل شهادتش

طلبه دهه هفتادی که به داد حاشیه‌نشینان بیرجند رسید +عکس

طلبه‌های در تراز نظام فلسفه حاکمیت دینی را تبیین کنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha