معاون رئیس جمهور: جلوی جارو کردن منابع دریا را گرفتیم

معاون رئیس جمهور: جلوی جارو کردن منابع دریا را گرفتیم

به گزارش سراج24؛ علی سلاجقه روز پنجشنبه در حاشیه بهره‌برداری از طرح‌های ملی زیست محیطی اظهار کرد: اولویت صید با کسانی است که دریا را حفظ و از آن بهره‌برداری می‌کرده‌اند و برای این‌ها هیچگونه محدودیتی وجود ندارد اما صید ترالی که مطرح است صید به صورت جارو کردن منابع دریایی است که جلوی آن را می‌گیریم.

وی اضافه کرد: اکنون چنین چیزی وجود ندارد و اجازه جارو کردن منابع دریا را نمی‌دهیم و استاندار هرمزگان هم در این زمینه نظارت دارند و اجازه چنین کاری را نمی‌دهند.

صید ترال که یکی از دغدغه‌های جدی صیادان و کارشناسان و صاحبنظران این استان در سال‌های قبل بوده که برای رفع این دغدغه محدودیت صید ترال برای مدت مشخصی اعمال شد.

این روش صید آسیب‌های زیادی به ذخایر، صیدگاه‌ها و زیست‌گاه‌های آبزیان خلیج فارس وارد کرده و تهدید جدی برای صیادان این منطقه است.

در روش صید ترال، صیادان با استفاده از توری به شکل کیسه که انتهای آن کاملا بسته شده است و کشیدن آن با شناور ترال در نزدیکی کف دریا و یا لایه‌های میان آبی و با فاصله از کف دریا اقدام به صید آبزیان مورد نظر می‌کنند.

صید ترال کف دریا را جارو می‌کند و نه تنها نسل آبزیان را از بین می‌برد، بلکه شاید نسلی از انسان‌ها را هم از دیدن آبزیان محروم کند.

اخبار مرتبط

واکنش سلاجقه به دیوارکشی ترکیه در مرز با ایران

افتتاح ۱۱ طرح در هفته محیط‌زیست

جاده ترانزیت تهران - مشهد تهدید جدی برای یوزپلنگ است

0 نظر

ارسال نظر

capcha