جنگ ستارگان برای فتح جام حذفی

جنگ ستارگان برای فتح جام حذفی

به گزارش سراج24؛ چهارشنبه مسابقه تاریخی و مهیجی را شاهد خواهیم بود که یک طرف آن پرسپولیس قهرمان لیگ برتر این فصل است ایستاده و به دنبال دومین و حتی سومین جام قهرمانی این فصل است، اما در سوی دیگر میدان استقلال قهرمان بدون باخت فصل گذشته و تیم سوم جدول لیگ، ساپینتو و هواداران استقلال خود را شایسته قهرمانی در لیگ برتر هم می‌دانستند و مدعی اند ناداوری‌ها آن‌ها را از قهرمانی دور کرده و حالا بهترین فرصت برای اعاده حیثیت است. 

جمعی از بهترین بازیکنان کشورمان در این میدان ناب فوتبالی حضور دارند که می‌خواهند فصل خود را رویایی و طلایی تمام کنند، با برد رقیب سنتی در فینال و رسیدن به جام. استقلال اگر برنده مسابقه شود هوادارانش را در روز پایانی خوشحال می‌کند و به کسب سوپرجام هم امیدوار می‌ماند، اما پرسپولیس در صورت برد دربی دو جام قهرمانی را صید می‌کند، یکی جام حذفی و دیگری سوپرجامی که براساس آئین نامه به تیمی که قهرمان لیگ برتر و جام حذفی شود، اهدا می‌شود. (البته فردا خبری از اهدای سوپرجام در ورزشگاه نخواهد بود.)

دربی ۱۰۱ تقابل بهترین خط حمله لیگ با مستحکم‌ترین خط دفاع مسابقات است. آبی پوشان با ۵۲ گل زده زهردارترین هستند و پرسپولیس فقط ۱۳ گل در ۳۰ بازی لیگ خورده است. تقابل این دو می‌تواند تماشایی باشد. جایی که مهدی قائدی سرحال به همراه محمد محبی، آماده آتش بازی در ورزشگاه آزادی هستند. پرسپولیس هم بازیکنانی مثل مهدی ترابی، سروش رفیعی و وحید امیری دارد که می‌توانند هر لحظه نتیجه بازی را تغییر بدهند. 

درون دروازه دو تیم، دو دروازه بان ملی پوش می‌ایستند، علیرضا بیرانوند و سیدحسین حسینی که برای گل نخوردن تیمشان تلاش خواهند کرد. اگر بازی در ۱۲۰ دقیقه تمام نشود آن وقت نقش این دو در قهرمانی و کسب جام بیشتر هم خواهد شد. این سومین و آخرین تقابل دو تیم در این فصل است. دو بازی رفت و برگشت لیگ هم جذاب و تماشایی بود.

یک بازی با تساوی ۲ بر ۲ به پایان رسید و بازی برگشت که ۳ اردیبهشت امسال برگزار شد را پرسپولیس با گل عیسی آل کثیر برنده شد. عیسی شاید یکی از مهم‌ترین گل‌های دوران ورزشی اش را زد و فردا مدافعان استقلال به شدت مراقبش خواهند بود. در استقلال مهدی مهدی پور به دلیل دو اخطاره بودن محروم است و وضعیت حضور یامگا هم در ترکیب اصلی مشخص نیست. پرسپولیس، اما در این بازی محرومی ندارد. 

داوری مسابقه هم می‌تواند یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین عوامل این مسابقه باشد. استقلالی‌ها از داوری دربی برگشت ناراضی بودند، چون می‌گفتند پنالتی دقیقه ۵ مسابقه به سود آن‌ها اعلام نشده است. فردا سوت این بازی مهم در دستان اشکان خورشیدی است داوری با تجربه که البته برخی می‌گویند از نظر بدنی امادگی صدرصدی ندارد! کمیته داوران هم دو داور پشت دروازه هم برای کمک به او گذاشته تا چهارچشمی اتفاقات محوطه جریمه را رصد کنند! 

۱۰ خرداد ۱۴۰۱ برای تیم برنده یک شب رویایی خواهد بود شبی که با شکست حریف قدیمی و همشهری به جام می‌رسد و بازنده این مسابقه هیچ چیز نصیبش نمی‌شود، اما کاش تماشاگران بیشمار این مسابقه هم مثل بازیکنان و مربیان دو تیم به اخلاق حرفه‌ای پایبند باشند و بدانند که با شکست زندگی به آخر نمی‌رسد! همین چند روز پیش ۸۰ هزار تماشاگر دورتموند در آلمان بعد از دست دادن قهرمانی بوندس لیگا در خانه، بازیکنان و تیم خود را یکصدا تشویق کردند، زیرا برد و باخت و قهرمانی در فوتبال اگرچه مهم و ارزشمند است، اما همه زندگی نیست!

اسامی داوران فینال جام حذفی:

داوران: اشکان خورشیدی، علیرضا ایلدروم، حسن ظهیری، محمدحسین ترابیان
کمک داوران اضافه (پشت دروازه): محمدحسین زاهدی‌فر، سیدعلی اصغر مومنی
کمک داور ذخیره: محمد راهی
ناظر داوری: محمود رفیعی
ناظر ویژه داوری: علی خسروی

اخبار مرتبط

فدراسیون فوتبال در اندیشه برگزاری دربی در قطر

بیانیه مشترک سرخابی‌ها در آستانه شهرآورد صدویکم

ترابی، تاثیرگذارترین بازیکن پرسپولیس - هوادار

0 نظر

ارسال نظر

capcha