آغاز صدور روادید الکترونیکی حج تمتع ۱۴۰۲ برای حجاج

آغاز صدور روادید الکترونیکی حج تمتع ۱۴۰۲ برای حجاج

به گزارش سراج24؛ غلامرضا رضایی درباره صدور روادید الکترونیکی اعلام کرد: صدور نخستین روادید الکترونیکی حج تمتع ۱۴۰۲ از امروز برای عوامل اجرایی و حجاج بیت الله الحرام آغاز شد.

وی در خصوص روند صدور روادید گفت: عملیات صدور روادید برابر ضوابط و مقررات حج کشور میزبان بعد از تعیین نوع و کیفیت تمامی خدمات مورد نیاز حجاج در سرزمین وحی اعم از وسایط نقلیه و شرکت‌های طرف قرارداد، هتل‌های مورد استفاده حجاج در شهرهای مکه مکرمه و مدینه النبی (ص)، خدمات مشاعر مقدسه و همچنین شرکت‌های طرف قرارداد سازمان حج و زیارت در بخش‌های تغذیه و تدارکات، پس از ثبت در سامانه تعیین شده تحت پوشش وزارت حج و عمره، به صورت الکترونیکی انجام می‌گیرد.

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت افزود: بحمدالله با پیگیری‌های بعمل آمده و همکاری خوب وزارت حج و عمره و امور خارجه عربستان سعودی و همچنین روند طی شده در ثبت اطلاعات عنوان شده در سامانه مذکور، نخستین روادید عوامل اجرایی حج تمتع امسال، صادر و چاپ شد.

وی بیان کرد: زیرساخت‌های دریافت این ویزا از چندی قبل در سازمان حج و زیارت فراهم آمده و با تلاش کارشناسان این سازمان، روادید الکترونیکی عوامل اجرایی و حجاج در حال صدور می‌باشد؛ نخستین روادیدهای صادر شده مربوط به عوامل ستادی و آشپزخانه‌های مرکزی می‌باشد.

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت با بیان اینکه اطلاعات مورد نیاز برای صدور روادید الکترونیکی از سوی همکاران سازمان حج و زیارت در کشور، در حال ثبت در سامانه مربوطه می‌باشد، گفت: خوشبختانه اقدامات به موقع در حال انجام است و روادید ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر زایر کشورمان در اسرع وقت و ظرف چند روز آینده صادر می‌شود.

رضایی با اشاره به سفر اخیر خود به کشور عربستان و پیگیری اقدامات اجرایی گفت: براساس دستور رئیس سازمان حج و زیارت و به منظور پیگیری آخرین امور اجرایی مربوط به قراردادها به این سفر مبادرت کردیم.

وی افزود: در این سفر ضمن بازدید و آگاهی از آخرین اقدامات کمیته‌های اجرایی، ملاقات با دست اندرکار امور حج عربستان و بازدید میدانی از هتل‌های مورد استفاده حجاج، آماده سازی خیام مشاعر مقدسه و فعالیت کارگروههای مشترک دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت و شرکت‌های خدمات دهنده، از پیشرفت کارهای اجرایی اطلاع یافتیم.

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت گفت: از نزدیک از آشپزخانه‌های مرکزی، هتل‌ها، مشاعر مقدسه و آخرین وضعیت اقدامات اجرایی بازدید کردیم ضمن اینکه با معاونان وزارت حج و عمره عربستان دیداری صمیمانه داشتیم که آخرین پیگیری امور مربوط به خدمات اجرایی زائران کشورمان را دنبال نمودیم.

وی افزود: طرف مقابل نیز در این دیدار ابراز امیدواری کرد که خدمات مورد نیاز حجاج ایرانی به خوبی ارائه گردد و سعی لازم برای خدمت رسانی مطلوب صورت پذیرد تا حجاج ایرانی با آرامش اعمال خود را در سرزمین وحی به پایان رسانند و با سلامت به میهن اسلامی بازگردند.

اخبار مرتبط

اول تیر ماه آخرین پرواز رفت حجاج انجام می شود

اعزام زائران خانه خدا از ۲۱ ایستگاه پروازی

اسرار اعمال حج در کلام بزرگان

0 نظر

ارسال نظر

capcha