دبیر انجمن روغن نباتی ایران خبر داد:

افزایش ۴۰درصدی قیمت روغن از فردا

افزایش ۴۰درصدی قیمت روغن از فردا

به گزارش «سراج24»، قاسم فلاحتی دبیر انجمن روغن نباتی در مورد نتیجه حذف ارز مرجع روغن اظهار داشت:کشور در حال حاضر وابستگی 90 درصدی به روغن خام وارداتی دارد و تغییر نرخ ارز تاثیر مستقیمی بر قیمت تمام شده کالا خواهد داشت، بنابراین بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار و هماهنگی انجام شده بین انجمن روغن نباتی و وزارت صنعت،معدن وتجارت، افزایش 40 درصدی قیمت روغن نباتی تصویب شد.

وی تصمیم جدید دولت و توقف تخصیص  ارز مرجع به واردات روغن نباتی را عامل اصلی و مهمی برای افزایش قیمت روغن نباتی دانست، و گفت: میزان افزایش قیمت روغن نباتی از محاسبه تلفیقی قیمت روغن با ارز مرجع وارز مبادله‌ای حاصل شده است که در راستای حمایت از مصرف کننده و کاهش فشار بازار است.
دبیر انجمن روغن نباتی ایران در گفتگو با تسنیم با بیان این که افزایش قیمت روغن در حدی است که به خانواده‌ها فشار نیاید، خاطر نشان کرد: انواع روغن از فردا اول اردیبهشت ماه با افزایش 40 درصدی قیمت عرضه خواهد شد. تاکنون قیمت روغن براساس ارز مرجع محاسبه می‌شد، اما از این پس 50 درصد روغن خام با قیمت ارز مرجع و 50 درصد دیگر که توسط بخش خصوصی وارد شده است، با ارز مبادله‌ای محاسبه و تامین خواهد شد.
 

اخبار مرتبط

آمار قطعی تولید زیتون از سوی وزارت جهاد کشاورزی اعلام نمی شود

سایپا 5 دستگاه پراید می‌فروشد در حقیقت پول 3.5 دستگاه را می‌گیرد

روزانه 35 میلیون دلار فقط یارانه بنزین چقدر عاقلانه است؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha