پرزیدنت همچنان متوهم است

پرزیدنت همچنان متوهم است

به گزارش « سراج24 » سایت شبکه خبری "راشاتودی" در خبری نوشت: "جرج بوش" رئیس جمهور سابق ایالات متحده در گفتگویی تلویزیونی در یک برنامه صبحگاهی با تاکید بر صحیح بودن سیاست های کاری دولتش گفت: تصمیم حمله به عراق یک کار صحیح بود.

 

این سایت در ادامه با برشمردن جنایاتی که نظامیان آمریکایی در ده سال جنگ عراق مرتکب شده بودند نوشت: جرج بوش در ادامه این مصاحبه گفت: من با تمام تصمیماتی که در زمان دولتم گرفته شد کاملا آسوده خاطر هستم و با اینکه چگونه شخصیتی دارم نیز احساس خوبی دارم.

 

در مصاحبه خبر صبح دالاس، بوش با انگشت اشاره و به نشانه دلسوزی گفت: تصمیمات کاخ سفید در زمان ریاست من و پس از حملات یازده سپتامبر کاملا صحیح بود و ما در طوفان کاترینا نیز عملکرد خوبی را از خود نشان دادیم.

بوش همچنین گفت: با نگاهی به واقعیت های ده سال گذشته می توان فهمید که ما در راه درستی حرکت کردیم و حتی بیل کلینتون نیز با تغییر رژیم بغداد در آن زمان کاملا موافق بود.

 

رئیس جمهور سابق ایالات متحده گفت: فراموش کردن وضعیت زندگی در شرایطی که من تصمیم به جنگ گرفتم بسیار ساده می باشد.

 

 

سایت راشاتودی سپس با بررسی آمار تکان دهنده گزارشات سازمان های بین المللی در خصوص جنگ عراق نوشت: هزینه 1.7 تریلیون دلاری از مالیات شهروندان آمریکایی به اضافه بیش از 490 میلیارد دلار در جنگ عراق که منجر به کشته شدن بیش از 134000 عراقی غیر نظامی شد و همچنین صرف 60 میلیارد دلار در زمینه بازسازی این کشور جنگ زده که بسیاری از پروژه ها نیز از سوی پیمانکاران نیمه کاره رها شده است بخشی از واقعیت های جنگ عراق بوده است.

 

مرکز مطالعات هاروارد نیز در گزارش خود اعلام کرد: دو جنگ عراق و افغانستان بین 4 تا 6 تریلیون دلار هزینه دربرداشته است. واقعیت دیگری که به همراه پیدا نشدن هیچ گونه سلاح شیمیایی و کشتار جمعی در عراق بسیار تلخ جلوه می کند سخنی که یکی از ماموران سیا آن را بیان کرده بود.

 

جرج بوش به هنگام سوال مجری در خصوص مسائل اقتصادی با صراحت گفت: هیچ میلی به پاسخ دادن به این سوال ندارم.

بوش پسر گفت: زمانی که مردم از مسائل اقتصادی از من سوال می کنند، تنها جوابی که می دهم این است "بروید و یک کارشناس اقتصادی استخدام کنید تا جواب سوال هایتان را پیدا کنید."

وی در پایان گفت: هیچ تاسفی در خصوص حضورش در دفتر بیضی شکل کاخ سفید نداشته و ندارد.

اخبار مرتبط

تنها راه چاره ترامپ در سوریه چیست؟

دیدار بن‌سلمان با «بوش» پدر و پسر +عکس

تجارت سرخ در آمریکا

0 نظر

ارسال نظر

capcha