دو ملی‌پوش شطرنج ایران در ترکیب بایرن‌مونیخ

 دو ملی‌پوش شطرنج ایران در ترکیب بایرن‌مونیخ

به گزارش سراج24؛ در جریان دور هفتم لیگ برتر شطرنج آلمان (بوندسلیگا)، تیم شطرنج بایرن مونیخ که از دو ملی‌پوش ایران بهره می‌برد مقابل حریفش قرار گرفت و با نتیجه ۳ بر ۵ شکست خورد.

پرهام مقصودلو مرد شماره یک شطرنج ایران که برای تیم بایرن مونیخ بازی می‌کند در میز یک این مسابقات، به مصاف حریف آلمانی رفت و به تساوی رسید. 

این تساوی درحالی برای ملی پوش شطرنج ایران به دست آمد که او با ریتینگ ۲۷۲۱ در این مسابقات دست به مهره شده است. حریف مقصودلو در این دور از مسابقات دارای ریتینگ ۲۶۴۷ بود.

سید محمد امین طباطبایی دیگر ملی پوش شطرنج ایران که هم تیمی مقصودلو در لیگ شطرنج آلمان است، در دور هفتم این رقابت‌ها به مصاف شطرنج باز آمریکایی رفت و به تساوی رسید.

طباطبایی که دارای ریتینگ ۲۶۵۷ است توانست حریف آمریکایی خود با ریتینگ ۲۶۶۶ را متوقف کند. تیم مقصودلو در این دور، بردی در کارنامه نداشت و ۴ شطرنج باز تیم بایرن مونیخ به تساوی رسیدند و ۲ شطرنج باز  این تیم شکست خوردند تا این تیم نتیجه را به حریف واگذار کند.

تیم شطرنج بایرن مونیخ تا پایان دور هفتم این مسابقات در رده ۱۱ قرار دارد.

بوندسلیگا یکی از لیگ های برتر شطرنج جهان است که ۱۶ تیم برای قهرمانی آلمان با هم رقابت می کنند و تعدادی از بهترین بازیکنان جهان در آن دست به مهره شده اند.

هر تیم متشکل از ۸ شطرنج‌باز است که مقصودلو و طباطبایی در تیم بایرن مونیخ به مصاف حریفان خود خواهند رفت.

اخبار مرتبط

تلاش برای کاهش قیمت مسکن ملی

تیم ملی والیبال ایران فینالیست شد

تمدید برپایی نهمین نمایشگاه ایران‌نوشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha