تهدید استقلال به شکایت از کمیته انضباطی

تهدید استقلال به شکایت از کمیته انضباطی

 

به گزارش سراج24 و به نقل از تسنیم محسن بزرگی درباره عدم بخشش محرومیت آرش برهانی که به دلیل رفتارش در دیدار با تراکتورسازی 3 جلسه از سوی کمیته انضباطی محروم شده بود، اظهار داشت: محرومیت برهانی از 3 بازی لیگ برتر به خاطر زرنگی بازیکن تراکتورسازی، تضییع حقوق بیت المال است. ما در تاریخ 13 اسفند 91 درخواست اعاده دادرسی را تنظیم و به کمیته انضباطی ارائه دادیم اما متاسفانه دفتر کمیته انضباطی اعلام کرد حق مکاتبه مستقیم با کمیته انضباطی را ندارید و مکاتبات شما با کمیته انضباطی باید از طریق سازمان لیگ صورت پذیرد.
 
معاون حقوقی باشگاه استقلال افزود: این کاغذبازی اداری با موازین مغایرت دارد و مبنای آن یک بخشنامه است که دبیرکل محترم فدراسیون در تاریخ 26 تیر سال 89 خطاب به هیات فوتبال استان‌ها صادر و مکاتبه مستقیم باشگاه‌های لیگ برتر با فدراسیون فوتبال را منع کرده اما دبیرکل فدراسیون باید بداند باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس صددرصد دولتی بوده و یک نهاد غیر دولتی نمی‌تواند مکاتبه دستگاه دولتی با خود را منع کند و این با موازین حکومتی مغایر است.
 
بزرگی تاکید کرد: در این شرایط به ناچار نامه‌ای خطاب به سازمان لیگ نوشتیم و تقاضای اعاده دادرسی را ضمیمه آن کردیم و این نامه طی شماره 4888 مورخ 91/12/24 در سازمان لیگ ثبت و با پی نوشت آقای کاظمی دبیر محترم سازمان لیگ به کمیته انضباطی فرستاده شد و طی نامه شماره 91/1195 مورخ 91/12/24 در دفتر کمیته انضباطی به ثبت رسید. بنابراین انکار وصول این نامه توسط رئیس محترم کمیته انضباطی در رسانه‌ها موجب تعجب مسوولان باشگاه شد.
 
معاون حقوقی استقلال با بیان اینکه رسیدگی به درخواست اعاده دادرسی این باشگاه، در مورد دیدار این تیم با تراکتورسازی تبریز به خاطر 200 هزارتومان مسکوت مانده، تصریح کرد: کمیته انضباطی در صدور حکم شدید علیه باشگاه استقلال عجله بیش از حد داشت و بدون استماع دفاعیات باشگاه استقلال در کمتر از 24 ساعت بعد از بازی، حکم محکومیت را صادر کرد اما رسیدگی به درخواست اعاده دادرسی را منوط به پرداخت 2 میلیون ریال هزینه کرده که با توجه به وضعیت بحرانی مالی استقلال، می‌توانست آن‌ را از مطالبات باشگاه از فدراسیون برداشت کند ولی متاسفانه در کمیته انضباطی اراده محکوم کردن بیشتر از بخشش و تشویق است.
بزرگی با اشاره به مصاحبه مصطفی اکرامی یک روز بعد از صدور حکم کمیته انضباطی گفت: این مصاحبه واقعیت‌های صحنه حرکت آرش برهانی روی مصطفی اکرامی را به وضوح تبیین کرد. اکرامی در این مصاحبه تاکید کرد که هیچ آسیبی ندیده و با « زرنگی» و با انگیزه « کمک به تیم خود» خودش را زمین زده تا آرش اخراج شود.
 
وی ادامه داد: محروم کردن باشگاه به انجام بازی بدون هوادار برخلاف اصل شخصی بودن جرائم و مجازات بوده و چنانچه این حکم در مورد یک باشگاه دولتی باشد، با محروم کردن باشگاه از درآمد بلیت فروشی به حقوق بیت المال ضرر وارد می شود و در این مورد باشگاه حق مطالبه خسارت خود را از صادرکنندگان این رأی محفوظ می‌دارد.
 
بزرگی اظهار داشت: سیاست باشگاه استقلال فعلاً این است که اختلافات و منازعات ورزشی به محاکم دادگستری کشیده نشود و در کمیته انضباطی حل  فصل شود اما اگر گوش شنوایی در این کمیته وجود نداشته باشد به استناد نظریه شماره 8130/7 مورخ 88/12/26 اداره حقوقی قوه قضائیه، علیه تصمیمات وحتی اعضای این کمیته به مراجع قضایی شکایت می‌کنیم.
 
معاون حقوقی استقلال خاطرنشان کرد: همانطور که در نامه تقاضای اعاده دادرسی آورده‌ایم باشگاه خدمات بازیکن را پیش خرید می‌کند. محروم کردن یک بازیکن باشگاه دولتی در حقیقت تضییع حقوق بیت المال است و چنانچه کمیته انضباطی به حرف حق باشگاه مبنی بر تخفیف در محرومیت آرش برهانی توجه نکند و کارد به استخوانمان برسد علیه تصمیمات و اعضا کمیته انضباطی به مراجع قضایی شکایت می‌کنیم.

اخبار مرتبط

وریا غفوری مربی استقلال شد

فتح‌الله‌زاده: من با وزیر درگیر می‌شوم و باج به مدیرعامل نمی‌دهم

خداحافظی مربی استقلال از هوادارانش+عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha