عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت و گو با«سراج 24»

اصولگرایان از اکنون عواقب تشتت در انتخابات را جدی بگیرند

 اصولگرایان از اکنون عواقب تشتت در انتخابات را جدی بگیرند

حجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی حسینی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت و گو با سراج24 در مورد وظایف مردم و مسئولان در خلق حماسه سیاسی گفت: همه گروه های سیاسی و اندیشمندان سیاسی و کسانی که دغدغه ارتقای عظمت نظام را دارند، باید به وظایف خود برای خلق یک حماسه که در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار شود، عمل کنند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: همه کسانی که با انقلاب پیوند دارند، باید عمل به قانون را در صدر کارهای خود قرار دهند، وقتی روز بعد از انتخابات نتیجه مشخص شد و طبیعتا به جز یک نفر دیگران رای نیاوردند، کاندیداها بجای اعتراض به مر قانون عمل کنند.
وی با اشاره به حوادث سال 88 گفت: بیش از 85 درصد مردم در انتخابات شرکت کردند و به واقع یک حماسه خلق شد، اما به تلخی گرایید.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس عنوان کرد: برخی از کاندیداها به لوازم این حماسه پایبند نبودند و قانون را کنار نهادند و فصل الخطاب را زیرپا گذاشتند، و تسلیم قانون و رای مردم نشدند و این حماسه را به مردم و نظام تلخ کردند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با ذکر اینکه باید از انتخابات سال 88 همه گروهها درس بگیرند، گفت: مردم به هر فردی رای دادند باید برای همه گروه ها محترم باشد و از روز بعد از انتخابات مسئله اصلی پیشرفت کشور باشد.
حسینی عنوان کرد: خلق یک حماسه با آرای بالای مردم و حفظ آرامش کشور موجب خواهد شد تا رئیس جمهور منتخب با آرامش و قوت کار خود را آغاز کند و جمهوری اسلامی در عرصه جهانی به ماموریتهای خود ادامه دهد.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در پاسخ به این سوال که تعدد کاندیداها تا چه حد منطقی است، افزود: البته برخی از افرادی که اعلام تمایل کرده اند، نظرشان این است که برای ایجاد شور در کشور وارد میدان شده اند؛ اگر این حضور برای چنین هدفی باشد امر پسندیده ای است.
وی گفت: اما اگر تا پایان انتخابات در صحنه بمانند موجب سردرگمی مردم خواهد شد، اگر کاندیداهای اصولگرا به اتحاد نرسند، امکان دارد فردی که اصلح نیست از این تفرقه استفاده کرده و حتی رئیس جمهور شود.
منتخب مردم قزوین در مجلس افزود: اصولگرایان باید مراقبت کنند چنین اتفاقی نیفتد زیرا پس از آن برای 4 و حتی 8 سال باید خود را سرزنش کنند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در پایان گفت: افراد التزام به قانون را در صدر اولویت های خود قرار دهند و وزرات کشور و شورای نگهبان از کاندیداها تعهد بگیرد که کاری نکنند کشور به آشوب کشیده شود، همچنین صدا و سیما و مطبوعات و تاثیرگذاران اجتماعی اهداف دشمن را برای مردم تبیین کنند، مردم وقتی آگاه شدند، اجازه سوء استفاده به دشمن را نخواهند داد.

اخبار مرتبط

کلیپ نوشت| اقدامات رهبر برای مبارزه با کرونا چیست

فیلم| خبر شهادت سردار سلیمانی را چگونه به رهبرانقلاب دادند

دولت و مجلس غیر از حرف‌های شعاری، آن‌طور که باید به مباحث بیانیه گام دوم ورود اثرگذاری نداشتند

0 نظر

ارسال نظر

capcha