مسئول روابط بین الملل کشور؛

نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران برگزار می‌شود

نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران برگزار می‌شود

 

 

به گزارش «سراج24»، سید مرتضی چاووشی مسئول روابط بین الملل کشور گفت: با توجه به همزمانی برگزاری اجلاس وزرای اقتصادی اکو در تهران با نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران شرایط برای حضور و بازدید وزرای اقتصادی اکو از نمایشگاه فراهم شده و در این خصوص مکاتبات لازم با وزارت صنعت و معدن انجام شده است.
چاووشی عنوان کرد: ایجاد تسهیلات روادید و تسهیل در اخذ روادید این تجار از طریق اداره کل روادید وزارت امور خارجه و نمایندگی های جمهوری اسلامی در خارج از کشور از گونه اقداماتی است که تاکنون انجام شده است.
وی افزود: مکاتبات لازم جهت دعوت تجار معتبر خارجی با هماهنگی وزارت امور خارجه به تمامی نمایندگی های جمهوری اسلامی و خارج از کشور ارسال شده و از کلیه صادرکنندگان خارج از کشور، انجمن های دوستی سفرا و رایزنان اقتصادی کشورهای دیگر در جمهوری اسلامی ایران دعوت به عمل آمده است.
مسئول روابط بین الملل کشور خاطر نشان کرد: میزان تعدادی از هیأت های بلندمرتبه از کشورهای دوست مانند عراق، افغانستان و بعضی از کشورها در سطح معاونان وزیر اقتصاد هستیم و تاکنون 200 تاجر از اروپا، آسیا، آفریقا و آمریکا در نمایشگاه اعلام حظور کرده اند و این امر از نظر صادرات در عرصه بین الملل یک رویداد مهم تلقی می شود.
وی در پایان گفت: تمامی اقدامات جهت پذیرایی مناسب، رزرو هتل و اسکان مدعوین هماهنگ شده است. همچنین برنامه هایی در راستای بازدید میهمانان خارجی از برخی صنایع جمهوری اسلامی ایران و پیشرفت های کشور صورت گرفته است.
 

اخبار مرتبط

سایپا 5 دستگاه پراید می‌فروشد در حقیقت پول 3.5 دستگاه را می‌گیرد

روزانه 35 میلیون دلار فقط یارانه بنزین چقدر عاقلانه است؟

سیدتقی نوربخش+بیوگرافی

0 نظر

ارسال نظر

capcha