خفاشی با بدن راه راه

کشف نوع جدیدی خفاش در آفریقا

کشف نوع جدیدی خفاش در آفریقا

به گزارش گروه وبگردی « سراج24 »، کارکنان حیات وحش وزارت حفاظت از حیات وحش و گردشگری جنوب سودان به سرپرستی "دین آن ریدر" زیست شناس دانشگاه بوکنل و "ادرین گارساید" از دانشگاه بین المللی فونا و فلورا در انگلیس، موفق به شناسایی گونه بسیار نادری از خفاش در منطقه حفاظت شده "بانگانگی گیم" شدند. توجهات بسیاری به الگوی رنگی نواری و زیبای این خفاش متمرکز شد.

ریدر گفت: این موجود، حیوان بسیار غیرمعمولی است که من هرگز آن را ندیده بودم.  البته می دانستم پیش از این، این موجود رصد شده است.

اگرچه رویت قبلی این خفاش متمایز، در نزدیکی جمهوری دموکراتیک کنگو در سال 1939 منجر شد که در گروه خفاشان Clauconycteris قرار بگیرد اما تحقیقات ریدر و همکارانش نشان داد که این حیوان متعلق به این دسته بندی شد.


پس از بررسی های جدید مشخص شد که این خفاش به این دسته از حیواناتی که در آن قرار داده شده تعلق ندارد. وضعیت جمجمه، حالت های بال، اندازه کلی آن و گوش هایش و به معنای واقعی کلمه همه ویژگی های این پرنده، نشان می دهد که این خفاش نوع منحصر به فرد و متفاوتی است.

به گفته ریدر این پرنده آن قدر  منحصر به فرد است که باید یک گروه جدید برای آن ایجاد کرد. محققان این خفاش را Niumbaha superba نامگذاری کرده اند. Niumbaha  در زبان مردمان منطقه ای است که این  گونه جدید  در آن شناسایی شده ، به معنای "نادر" یا "غیر معمول" است.

نتایج این کشف در نشریه ZooKeys منتشر شده است.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

زیر سایه مادر+عکس

بی‌رحمی در حیات وحش+عکس

جنایتی که موجب کشف حیوانی فوق العاده شد+ عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha