علی سلاجقه:

طرح جامع مشارکت برای حفاظت از پارک ملی گلستان اجرا می شود

طرح جامع مشارکت برای حفاظت از پارک ملی گلستان اجرا می شود

به گزارش سراج24؛ علی سلاجقه شامگاه پنج شنبه در حاشیه بازدید از پارک ملی گلستان در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: توسعه کسب و کار پایدار در حوزه صنایع دستی و گردشگری یکی از برنامه‌های اصلی اجرای طرح جامع مشارکت برای حفاظت از ذخیره‌گاه زیست کره پارک ملی گلستان است.

رئیس سازمان محیط زیست کشور گفت: اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان با همراهی اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان با هدف حفظ و حراست از پارک ملی گلستان طرح جامعی را با استفاده از پتانسیل‌های موجود در منطقه و همچنین مشارکت جوامع محلی با تکیه بر صنایع‌دستی و گردشگری در راستای توسعه کسب‌وکار پایدار در این روستاها و به حداقل رساندن میزان آسیب جوامع محلی به ذخیره‌گاه زیست‌کره پارک ملی گلستان اجرایی می‌کند.

سلاجقه بیان کرد: با استفاده از این طرح که مردم پایه، هوشمند و فن‌آور اجرایی می‌شود، پارک ملی گلستان را به‌عنوان الگویی ملی و بین‌المللی با همکاری جوامع محلی ساماندهی خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: این طرح را به‌عنوان هدیه به مردم گلستان با مشارکت جوامع محلی ساماندهی خواهیم کرد چون معتقد هستیم بهترین حفاظت از پارک ملی گلستان استفاده از ظرفیت مشارکت جوامع محلی است.

سلاجقه اضافه کرد: سراسر استان از غرب تا شرق منطقه محیط زیستی بوده که نیاز است تا در ارزیابی‌های زیست‌محیطی گام‌به‌گام در سطح استان اقدام و برنامه‌ریزی شود.

رئیس سازمان محیط زیست کشور گفت: ریاست جمهور در سفر اخیر به استان گلستان دستور عملیاتی شدن طرح آشوراده را صادر کرد و اجرای آن در قالب طرح جامع گردشگری آغاز شده و روند اجرای این طرح گردشگری با رعایت الزامات محیط زیستی در حال اجرا است.

اخبار مرتبط

گزارش مدیریت زیست بومی تالاب‌های کشور ارائه شود

آلودگی هوا هنوز اولویت نیست

آیین‌نامه جدید بهره‌برداری از معادن بزودی ابلاغ می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha