ایجاد بخشی ویژه در پلیس برای مبارزه با مالخری

ایجاد بخشی ویژه در پلیس برای مبارزه با مالخری

به گزارش سراج24؛ سردار حسین رحیمی در گفت‌وگویی با اشاره به برنامه پلیس برای ایجاد اداره مبارزه با مالخری در پلیس آگاهی پایتخت گفت: ایجاد اداره مقابله با مالخرها یکی از اصلی‌ترین مواردی است که پلیس دنبال می‌کند. یکی از موضوعات جدی ما بحث مبارزه قاطع با مالخرهاست. به نظر من اگر نقش مالخرها در سرقت بیشتر از سارقان نباشد کمتر نیز نیست. 

رحیمی ادامه داد: یکی از ماموریت‌هایی که پس از انتصاب رئیس جدید پلیس آگاهی تهران بزرگ به ایشان واگذار کردیم، ایجاد اداره‌ای قوی، بزرگ و حرفه‌ای برای مبارزه با مالخرهاست. مقدمات ایجاد این ارائه فراهم و اقداماتی نیز برای ایجاد آن انجام شده است و فعالیت آن به زودی آغاز خواهد شد.

خرید و فروش کالا با سند انجام شود

رییس پلیس پایتخت درباره خرید و فروش کالاهای بدون سند نیز اظهار کرد: ما از الان به همه تذکر می‌دهیم که هر کالایی که قرار است فروخته یا خریداری شود باید سند داشته باشد.من فروشنده باید سند داشته باشد که کالا را از چه کسی یا چه شرکتی خریداری کرده است. در گذشته طلافروشی‌ها نیز فقط در صورت وجود فاکتور اقدام به خرید و فروش طلا می‌کردند که این موضوع اخیرا کمرنگ شده است. ما می‌خواهیم این مورد را احیا کنیم.

وی اضافه کرد: شاهد این هستیم که افرادی وسط خیابان بساط می‌کنند و کالا را با یک دهم قیمت آن می‌فروشند و معلوم نیست آن را از کجا آورده‌اند. همچنین در برخی واحدهای صنفی انواع و اقسامی از وسایل با قیمت نازل وجود دارد. این کالاها باید سند داشته باشند.

رحیمی تاکید کرد: ماموریت در این زمینه به پلیس آگاهی و همچنین پلیس اماکن واگذار شده است و این دو پلیس برای مقابله با این مسئله پای کار آمده اند.

اخبار مرتبط

کشف محموله میلیاردی لوازم خانگی قاچاق در تهران

ورود گروه‌های قومی به ماجرای مهسا امینی؛ آتش زدن پرچم ملی ایران نشانه چیست؟

پیاده‌روی اربعین و معجزه سلامت جسم!/از دفع سنگ کلیه تا تنظیم فشار و قندخون

0 نظر

ارسال نظر

capcha