۳۲ هزار نفر امروز از مرز مهران تردد کردند

۳۲ هزار نفر امروز از مرز مهران تردد کردند

به گزارش سراج24؛ حسن بهرام نیا استاندار ایلام ظهر جمعه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: طی روز جمعه تا به این لحظه نزدیک به ۳۲ هزار نفر از مرز مهران تردد انجام شده که در مقایسه با روز گذشته حدود ۵۰ درصد افزایش زائر را داریم.

وی افزود: از این تعداد نزدیک به ۱۰ هزار زائر ورودی به کشور بوده که حدود ۶ هزار نفر از زائران ایرانی و حدود ۴ هزار مابقی نیز زائران خارجی هستند.

استاندار ایلام ادامه داد: در مرز مهران به رغم هوای گرم حال و هوای معنوی وجود دارد، کودک، جوان، سالمند در این هوای گرم با عشقی که اباعبدالله الحسین (ع) دارند، خود را به پایانه مرزی مهران رسانده‌اند.

بهرام نیا بیان کرد: سایبان‌هایی در مرز برای زائران ایجاد شده و در چندین ردیف مه پاش قرار داده شده، اما در عین حال باز هوا گرم است و زائران عاشقانه این مسیر را طی می‌کنند.

زیرساخت‌ها لازم فراهم است

وی عنوان کرد: ما پیش بینی کرده بودیم که اوج جمعیت زائران از پانزدهم شروع می‌شود، اما هم اکنون اوج جمعیت زائران شروع شده و این گویای این است که استقبال زائران به عتبات عالیات بسیار بالا است.

استاندار ایلام تصریح کرد: خوشبختانه زیرساخت‌ها لازم از قبیل پارکینگ، آب خنک، غذا و… در مرز مهران فراهم شده و مواکب نیز از هم اکنون در حال مستقر شدن هستند که نسبت به ارائه خدمات به زائران انجام وظیفه کنند.

حسن بهرام نیا بیان کرد: هر چند برای این زائران نیز هم اکنون روزانه حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار پرس غذای گرم پخت می‌شود، هر چه جلوتر پیش می‌رویم قطعاً با ایجاد مواکب خدمات بهتری به زائران داده می‌شود.

 وی افزود: در بحث تامین پارکینگ هم اکنون پارکینگ‌های شخصی نیز در داخل خود شهر مهران ساماندهی شده که ظرفیت پارک بیش از ۶۰ هزار خودرو را دارا هستند.

۶۰ گیت فعال در پایانه مرزی مهران وجود دارد

استاندار ایلام گفت: همچنین در پل زائر اتوبوس‌های درون شهری قرار داده شده که زائران وقتی خودروهای شخصی خود را پارک می‌کنند، از آنجا به پایانه انتقال می‌دهند.

وی گفت: هم اکنون ۶۰ گیت فعال در پایانه مرزی مهران وجود دارد که در حال ارتقا آنها به ۱۰۰ گیت هستیم.

بهرام نیا ایلام اضافه کرد: مشکل عبور مواکب از مرز به خاک عرق وجود داشت، عبور آنها مقداری کند شده بود به همین دلیل در حال پیگیری این مسئله هستیم که سرعت خروج مواکب نیز ارتقا پیدا کند.

اخبار مرتبط

تردد ۲ میلیون و ۷۶۲ هزار زائر اربعین از مرز مهران

۲ میلیون تردد خودرو در جاده‌های ایلام ثبت شد

پیش بینی تردد ۳ میلیون زائر از مرز مهران به کربلا طی اربعین

0 نظر

ارسال نظر

capcha