سامانه های ضد هوایی آمریکا روانه اوکراین می شوند

سامانه های ضد هوایی آمریکا روانه اوکراین می شوند

به گزارش سراج24؛ارتش آمریکا قراردادی به ارزش ۱۸۲ میلیون دلار به بخش «موشک و پدافند» شرکت تسلیحات سازی «ریتیون» اعطا کرده تا به تامین شش سامانه دفاع هوایی تحت عنوان «سامانه های موشکی زمین به هوای پیشرفته ملی» (NASAMS) برای اوکراین بپردازد.

پایگاه دیفنس پست در این گزارش با تایید تداوم و تشدید تلاشهای آمریکا برای شعله ور تر کردن جنگ در اوکراین با تزریق هر چه بیشتر تسلیحات به این جنگ نوشت، «هدف از اعطای این سامانه ها تقویت قابلیت پدافندی نیروهای اوکراینی علیه تهدیدات هوایی پیشرفته است».

این پایگاه نوشت که سامانه موشکی ضد هوایی NASAMS متشکل از موشکهای AMRAAM (موشک میانبرد پیشرفته هوا-به-هوا)، رادار مدل «سنتینل» و یک ماژول مرگز توزیع آتش طراحی شده توسط شرکت نظامی نروژِی «کانسبرگ» است.

اعطای این سامانه های ضدهوایی به اوکراین در چارچوب بسته کمکهای امنیتی جدید اعلام شده در تاریخ 24 اوت از سوی وزارت دفاع آمریکا برای اوکراین صورت می گیرد.

این بسته که ارزشش۲.۹۸ میلیارد دلار اعلام شد، بزرگترین بسته کمکهای نظامی و تسلیحاتی در نظر گرفته شده از سوی آمریکا برای اوکراین از زمان شروع عملیات ویژه روسیه در اوکراین در 24 فوریه تا کنون است.

روسیه در تاریخ ۲۴ فوریه (پنجم اسفند ماه) به درخواست کمک جمهوری های دونباس لوهانسک و دونتسک برای دفاع در مقابل حملات اوکراین، عملیات نظامی در اوکراین را آغاز کرد و از آن زمان کشورهای غربی با فشار تحریم‌ها علیه مسکو و عرضه تسلیحات سبک و سنگین به کی‌یف به آتش ناآرامی‌ها در اوکراین دامن زده اند و همچنان به روند تشدید کمکهای تسلیحاتی به کی یف ادامه می دهند.

اخبار مرتبط

المانیتور: ایران در ۴۰ سال گذشته هرگز مانند امروز قدرتمند نبوده است

اوکراین از کاهش روابط خود با ایران خبر داد

رئیسی: مطالبه تضمین در مذاکرات با توجه به سابقه منفی آمریکا کاملاً منطقی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha