ویزیت رایگان 6000 بیمار نیازمند توسط پزشکان جهادی در یزد

ویزیت رایگان 6000 بیمار نیازمند توسط پزشکان جهادی در یزد

به گزارش سراج24؛ سرهنگ علی‌اصغر سلمانی، فرمانده قرارگاه سازندگی و اقتصاد مقاومتی سپاه الغدیر یزد در گفت و گو با فارس از این استان، اظهار کرد: در استان یزد ۱۲۰۰ پزشک متخصص و عمومی  به عنوان جهادگر مشغول به خدمت رسانی هستند که باوجود مشغله فراوان در مناطق حاشیه شهر و کم برخوردار و همچنین استان های محروم حضور پیدا می‌کنند.

وی افزود: ارتباط خوب بسیج سازندگی، بسیج جامعه پزشکی و گروه های جهادی موجب شد تا در زمان برگزاری اردوهای جهادی حتما یک یا چند پزشک در اردو حضور داشته باشند.

سلمانی گفت: اردیبهشت ماه سال جاری غریب به ۴۰۰ پزشک در سراسر استان با حضور در رزمایش جهادگران فاطمی فعالیت شایان ذکری داشتند، که حضور    ۵۰ پزشک متخصص به مدت سه روز در شهرستان های مروست و خاتم گواه این نکته هست.

مسئول بسیج سازندگی استان یزد در مورد تخصص‌ها نیز تصریح کرد: قلب، ارتوپد، چشم پزشکی، داخلی، دندانپزشکی، مامایی و زنان، مشاوره و‌... از مهمترین تخصص‌هایی هست که پزشکان جهادگر در آن با بسیج سازندگی همکاری می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: حضور در مناطق محروم  سیستان و بلوچستان، هرمزگان،کرمان، جهت ویزیت رایگان و توزیع داروی رایگان از دیگر فعالیت‌های پزشکان جهادی محسوب میشود.

سلمانی در پایان خاطرنشان کرد: بسیاری از پزشکانی که به عنوان جهادگر فعالیت می‌کنند در بیمارستان‌های محل فعالیت خود و در مطب به دلیل حضور زیاد بیماران  وقت آزاد ندارند، اما گاهی روزهای تعطیل و غیر تعطیل اعلام آمادگی می‌کنند تا در مناطق کم برخوردار حاشیه‌ای شهر یزد و مناطق محروم دیگر استان‌ها حضور پیدا کنند.

اخبار مرتبط

استان یزد آبی شد

وضعیت نامطلوب یکی از ۹ باغ ثبت جهانی شده کشور

دولت سیزدهم به بیشتر وعده‌های خود عمل کرده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha