میزبانی بازار سهام سبزپوش از معامله گران امیدوار

میزبانی بازار سهام سبزپوش از معامله گران امیدوار

به گزارش سراج24؛ بورس تهران در آخرین روز کاری خود همسو با تقویت حجم و ارزش معاملات سهام شاهد اقبال خریداران برای جمع آوری سهام بود. در این بین گروه‌های لیدر بازار شامل بانک‌ها، خودرو، پالایشی‌ها و تک سهم‌های گروه ساختمانی‌ها در کنار شستا مورد توجه بورس بازها بودند.

به گزارش مهر، در پایان معاملات امروز چهارشنبه ۲ شهریور ماه ۱۴۰۱ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با افزایش ۱۰.۹۲۳ واحدی در محدوده یک میلیون و ۴۴۲ هزار واحد افزایش یافت. شاخص کل هم وزن اما با افزایش ۵۹۲۴ و احدی عدد ۴۰۸.۲۵۰ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص بازار اول اما در حالی با ۹.۵۳۷ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۸۲ هزار واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با ۱۷ هزار و ۳۵۴ واحد افزایش، به عدد ۲ میلیون و ۸۲۴ هزار واحد رضایت داد.

در بورس تهران امروز ۷ میلیارد و ۱۸۰ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در ۳۸۴ هزار و ۸۱۹ نوبت داد و ستد شد که ارزشی بالغ بر ۴ هزار و ۳۹۵ میلیارد تومان را در برداشت.

اصلی‌ترین نمادهای تأثیر گذار بر رشد امروز شاخص کل بورس تهران به ترتیب نمادهای "شپنا" با ۱۱۰۵و احد، "شبندر" با ۹۲۴و احد و "فولاد" با ۸۴۱ واحد افزایش بودند در مقابل اما نمادهای معاملاتی "ومعادن" با ۱۵۲و احد، "فارس" با ۱۲۹ واحد و "مبین" با ۹۶و احد کاهش، بالاترین تأثیر منفی را بر روی شاخص کل بورس تهران را به خود اختصاص دادند.

اخبار مرتبط

10 میلیون تومان سهام عدالت برای بازماندگان تحت پوشش/بانک‌ها مکلف به همکاری در جهش تولید مسکن هستند

بازگشت رونق به معاملات بازار سهام/ رشد ۱۸ هزار واحدی شاخص بورس

رشد محسوس حجم و ارزش معاملات در هفته سوم مرداد

0 نظر

ارسال نظر

capcha