داروی بهبود سندروم متابولیک بر پایه زرشک بومی سازی شد

داروی بهبود سندروم متابولیک بر پایه زرشک بومی سازی شد

به گزارش سراج24؛ به نقل از یک صندوق پژوهش و فناوری در حوزه سلامت، کامران شورگشتی، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره یک شرکت دانش بنیان در ارتباط با این محصول گفت: این داروی گیاهی با نام تجاری گلوکوبر ۳۰۰، بر پایه عصاره ساقه و ریشه زرشک تهیه شده است و بیشترین کاربرد آن در بهبود علایم سندرم متابولیک (کمک به کاهش قند خون و هایپر لیپیدمی در بیماران مبتلا به سندروم متابولیک) است.

وی ادامه داد: این فرآورده حاوی عصاره‌ تغلیظ شده‌ ریشه و ساقه‌ی زرشک است و با داشتن مواد موثره‌ی ترکیبات آلکالوییدی متعدد از جمله بربرین، از طریق مکانیسم‌های مختلف می‌تواند به طور موثری باعث بهبود علایم سندرم متابولیک شود.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان، شرکت‎های پخش دارو، داروخانه‌ها، پزشکان متخصص، بیماران مبتلا به سندرم متابولیک، دیابتیک و افراد با چربی خون بالا را از جمله مصرف‌کنندگان نهایی این محصول عنوان کرد.

وی در ارتباط با میزان رقابت و برابری این محصول با سایر محصولات مشابه گفت: این دارو تنها داروی تولید شده در داخل کشور برای بهبود سندروم متابولیک است، نمونه مشابه این محصول در بازار دارویی امریکا باقیمت ۲۵ دلار به فروش می‌رسد اما محصول گلوکوبر در بازار ایران با قیمت ۵ دلار به فروش می‌رسد.

وی تاکید کرد: این محصول برای اولین بار در کشور تولید شده است و فاقد نمونه مشابه در بازار دارویی ایران و همچنین فاقد رقیب داخلی است.

مدیرعامل شرکت گفت: از تسهیلات تولید صنعتی صندوق سلامت ثامن برای اجرای پروژه گلوکوبر ۳۰۰ استفاده کردیم و از تسهیلات دریافتی رضایت کامل داریم.

اخبار مرتبط

حفر تونل و معدن با دستگاه بومی/ ایران ششمین کشور تولید کننده

افتتاح بزرگترین شرکت دانش بنیان کشور

ارسال ایمن و سریع اطلاعات با محصولی دانش‌بنیان

0 نظر

ارسال نظر

capcha