رهایی ۲ محکوم به قصاص نفس از چوبه دار در فارس

رهایی ۲ محکوم به قصاص نفس از چوبه دار در فارس

به گزارش سراج24؛ حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی، گفت: تلاش مشترک توسعه حل اختلاف و داوری فارس و همچنین هیئت ویژه صلح و سازش استان در راستای پویش «به عشق حسین (ع) می‌بخشم» منتج به اعلام رضایت در دو فقره پرونده قصاص نفس شد، گفت: محکومین در آستانه اجرای حکم قصاص همزمان با دهه محرم و به احترام حضرت امام حسین (ع)، مورد بخشش اولیای دم قرار گرفتند.

او با بیان اینکه با مصالحه این دو فقره پرونده قصاص تعداد گذشت اولیا دم در استان فارس از ابتدای سال تاکنون به ۳۳ فقره رسیده است با قدردانی از تلاش‌های انجام شده در شعب ۷۲ و ۱۴ شورای حل اختلاف شیراز و مرودشت، افزود: حضرت اباعبدالله الحسین (ع) نه تنها اسوه و الگوی کامل در حماسه و جهاد، شهادت و ظلم ستیزی است؛ بلکه باید از او درس عبودیت، سخاوت و جوانمردی، تهجد، انس با قرآن و تکریم انسان را آموخت.

رئیس کل دادگستری فارس از تلاش معاونین، سرپرستان، قضات، اعضا و کارکنان توسعه حل اختلاف استان نیز تشکر کرد و خواستار مشارکت همه معاونین و رؤسای حوزه‌های قضائی استان در ترویج فرهنگ صلح و سازش شد.

حجت الاسلام موسوی با تاکید بر موضوع آموزش و لزوم ارتقای مهارت‌های صلح و سازش اعضای توسعه حل اختلاف و داوری استان فارس، عنوان کرد: ارجاع پرونده‌ها باید با دقت لازم صورت گیرد و به نحوی باشد که صرفاً پرونده‌های قابل سازش به توسعه حل اختلاف ارجاع شود.

این مقام قضائی خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت‌های هیأت‌های صلح مساجد، مؤسسات داوری و سایر امکانات موجود در توسعه حل اختلاف و گسترش فرهنگ حسنه اصلاح ذات البین امری ضروری و از اهداف ویژه دادگستری استان امسال است.

اخبار مرتبط

اطلاع رسانی درست ستاد مدیریت بحران خسارات سیل دماوند را کاهش داد

بسته های حمایتی ویژه متناسب با حوزه های هنری به فعالان تعلق می گیرد

دولت ارز را رها نکرده است/واگذاری دارائی های راکد

0 نظر

ارسال نظر

capcha