طرف غربی نمی‌تواند خواستار تعطیلی صنعت هسته‌ای ما باشد

طرف غربی نمی‌تواند خواستار تعطیلی صنعت هسته‌ای ما باشد

به گزارش سراج24؛ زهره الهیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر، با اشاره به دستور راه اندازی و تزریق گاز به صدها ماشین سانتریفیوژ، اظهار داشت: این اقدام سازمان انرژی اتمی در راستای اجرایی شدن قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران است و سازمان انرژی اتمی در چارچوب این قانون عمل کرده است.

وی بیان کرد: اقدام سازمان انرژی اتمی در راه‌اندازی و تزریق گاز به صدها ماشین سانتریفیوژ پیام مهمی برای دنیا خواهد داشت، از این جهت که جمهوری اسلامی ایران امروز شرایط متفاوتی دارد و به عنوان یک قدرت هسته‌ای مطرح است؛ البته ما این اقتدار هسته‌ای را همواره در مسیر صلح‌آمیز به کار می‌گیریم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته سازمان انرژی اتمی به آژانس بین المللی انرژی اتمی گزارشی درباره این اقدام ارائه شده است و فعالیت‌های ما کاملاً در مسیر صلح‌آمیز پیش می‌رود.

الهیان متذکر شد: در ماده ۲ قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران، تکالیفی برای سازمان انرژی اتمی در جهت تحقق ظرفیت ۱۹۰ هزار سو غنی سازی در نظر گرفته شده است که راه اندازی و تزریق گاز به ماشین‌های سانتریفیوژ در راستای تحقق و اجرایی شدن این قانون است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مورد تأثیر این اقدام بر روند مذاکرات هسته‌ای، گفت: قطعاً به نقطه‌ای رسیدیم که طرف مقابل به راحتی نمی‌تواند درخواست تعطیلی صنعت صلح‌آمیز هسته‌ای ما را داشته باشد.

وی اظهار داشت: امروز شرایط جمهوری اسلامی ایران با ۵ سال گذشته متفاوت است، چرا که ما مسیرهایی را طی کردیم که غیرقابل بازگشت است. به بیان دقیق‌تر، شرایط امروز ما با زمانی که برجام امضا شد، کاملاً متفاوت است و قابلیت بازگشت به آن نقطه را نداریم.

اخبار مرتبط

تزریق گاز به سانتریفیوژها تیم مذاکره کننده را در موضع قدرت قرار داد

ایران مسیر توسعه را به مذاکرات گره نزده است

دشمن با تخریب مسئله حجاب به دنبال چیست؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha