در راستای تجدید بیعت با شهدا برگزار شد؛

برگزاری همایش لشکر فرشتگان در حوزه هنری تهران/ حاج‌ علی‌ اکبری: شگفت انگیز تر از حماسه کربلا واقعه ای نداریم

برگزاری همایش لشکر فرشتگان در حوزه هنری تهران/ حاج‌ علی‌ اکبری: شگفت انگیز تر از حماسه کربلا واقعه ای نداریم

به گزارش سراج24؛ همایش لشکر فرشتگان ویژه دختران عضو انجمن اسلامی مناطق مختلف شهر تهران در راستای تجدید بیعت با شهدای گرانقدر اسلام، دفاع مقدس و شهیدان مدافع حرم و همچنین زنده نگه داشتن نام و یاد آنها، با همکاری سازمان تبلیغات و شهرداری تهران توسط اتحادیه انجمن های اسلامی شهر تهران صبح امروز دوشنبه 10 مردادماه 1401 در تالار سوره حوزه هنری تهران برگزار شد.

در این همایش حجت‌الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری نماینده مقام معظم رهبری، محمد علی صمیمی مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان شهر تهران و عاطفه سعیدی‌نژاد مدیرکل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان مهمانان ویژه مراسم در این رویداد حضور داشتند.

در ابتدای این گردهمایی محمد علی صمیمی مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان شهر تهران با ایراد سخنانی، خدمت حضار و خانواده معظم شهدا خیر مقدم عرض داشت.

*شگفت انگیز تر از حماسه کربلا واقعه ای نداریم

حجت‌الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری نماینده مقام معظم رهبری که به عنوان یکی از سخنرانان برنامه در این رویداد حضور داشت با بیان اینکه ما شگفت انگیز تر از حماسه کربلا واقعه ای در تاریخ نداریم گفت: خداوند اراده کرده است در جاودانه‌ترین حماسه تاریخ، بانوان دارای سهمی اساسی و جدی داشته باشند. حماسه کربلا نقطه عطفی در تاریخ اسلام است و همه ارزشهای مکتب حسینی با بیانی دیگر باید تبیین شود.

وی افزود: در متن حادثه کربلا از دستیار اعظم این واقعه، حضرت زینب(س) یاد می‌کنیم و این به معنای حضور تاریخ ساز این بانوی مجاهد است و این یعنی حضور متنی در حادثه، حضوری تمام و تمام کننده است.

حاج‌علی‌اکبری یادآور شد: حرکت شایسته و ماندگار حرکتی است که محور اصلی آن خانوادگی باشد و با حضور خانواده است که کار به سرانجام می‌رسد. نشانه ی حضور خانواده حضور بانوان است و حضور بانوان یعنی حضور فرزندان و این ترکیب یک ترکیب بدیهی است.

*سنین نوجوانی فرصت عزیزی برای از خود گذشتن و به خدا رسیدن است

عاطفه سعیدی‌نژاد مدیرکل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی نیز به عنوان سخنران حسن ختام همایش لشکر فرشتگان با اشاره به اینکه کربلا یعنی چگونه انسانیت به تبلور می رسد افزود: امام حسین(ع) نشان داد چطور از خود بگذریم و به خدا برسیم و در واقع به خاطر خدا می شود بدون هیچ حد و مرزی از همه مسائل گذشت.

وی تصریح کرد:  این ایام را باید تبریک گفت چرا که ما دلداده اهل بیت(ع) هستیم. برای از خود گذشتن نیاز به توان است که در سنین کمتر، اعم از نوجوانی امکان پذیر است. این سن، فرصت گران بها و عزیزی برای از خود گذشتن و به خدا رسیدن است.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha