امدادرسانی همزمان ارتش در 4 استان سیل زده

امدادرسانی همزمان ارتش در 4 استان سیل زده

به گزارش سراج24؛ امیر سرتیپ دوم امیر غلامعلیان، فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با فارس، درباره امدادرسانی این قرارگاه به مناطق سیل‌زده اظهار داشت: به محض دریافت دستور امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش برای امدادرسانی به سیل زدگان و در پی ماموریتی که به نیروی زمینی ارتش برای امدادرسانی به مناطق سیل زده ابلاغ شد، امیر حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، دستوراتی را برای امدادرسانی به سیل‌زدگان صادر کرد.

وی افزود: بلافاصله پس از صدور دستورات فرمانده نیروی زمینی ارتش، قرارگاه منطقه‌ای جنوب شرق مستقر در کرمان نسبت به اعزام ادوات مهندسی رزم خود به استان یزد اقدام کرد.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه این قرارگاه در ۴ استان به طور همزمان مشغول امدادرسانی به سیل‌زدگان و مقابله با سیلاب را انجام می‌دهیم، تصریح کرد: در استان یزد از روز گذشته مستقر شدیم و برای شهرستان زرند در استان کرمان نیز تعدادی از ادوات مهندسی رزمی را به این شهرستان ارسال کردیم. 

وی ادامه داد: تعدادی از ادوات مهندسی رزمی قرارگاه جنوب شرق نیروی زمینی ارتش به شهرستان های ایرانشهر و زاهدان اعزام شد. در چابهار و کنارک نیز بخش‌های دریایی و هوایی مشغول امدادرسانی و کمک هستند.

امیر سرتیپ غلامعلیان با بیان اینکه تقویت سیل‌بندها، تخلیه آب‌های سطحی و ایجاد گاردهای حفاظتی نیاز مناطق سیل زده است، تاکید کرد: این فعالیت ها توسط مهندسی رزمی ما در حال انجام است و فکر می کنم تا یک یا دو روز آینده این موضوع به صورت کامل مدیریت شود. 

وی افزود: با توجه به وضعیت مناطق سیل زده فعلا نیازی به استفاده از بالگرد برای امداد هوایی وجود ندارد. چرا که بیشتر راه ها به خصوص در حوزه روستایی بازگشایی شده و فعلاً مشکلی در این حوزه وجود ندارد. اما، هوانیروز در آمادگی کامل قرار دارد و در صورت نیاز آماده امدادرسانی از طریق اعزام بالگرد است.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق نیروی زمینی ارتش با اشاره به حضور نیروهای ارتش در شهرستان تفت از توابع استان یزد بیان داشت: اکنون در این منطقه حضور داریم و در حال تقویت سیل‌بندها هستیم.

وی اظهار داشت: در مجموع، در 4 استان یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان و بخش هایی از استان هرمزگان فعال بوده و مشغول امدادرسانی به مناطق سیل زده هستیم.

 

اخبار مرتبط

امن‌ترین کشور منطقه هستیم/ متجاوزان سزای حماقت خود را خواهند دید

امیر حیدری: امنیت پایدار را می توانیم بدون حضور بیگانگان در منطقه ایجاد کنیم

امیر حیدری: یگان موشکی نیروی زمینی ارتش تشکیل شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha